Maden · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMaden ilçesi
%65,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
6.517 geçerli oy · katılım %80,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Maden ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %65,4 ile birinci; 6517 geçerli oy, katılım %80,2.
Maden
Kayıtlı seçmen 8.433 · Oy kullanan 6.765 (katılım %80,2) · Geçerli 6.517 · Geçersiz 248
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 4.259 | %65,4 |
| Muharrem İnce | 1.395 | %21,4 |
| Meral Akşener | 506 | %7,8 |
| Selahattin Demirtaş | 299 | %4,6 |
| Temel Karamollaoğlu | 44 | %0,7 |
| Doğu Perinçek | 14 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akboğa Köyü | 1 | 64 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,7 |
| Altıntarla Köyü | 1 | 146 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,2 |
| Arslantaşı Köyü | 1 | 79 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Ağadibek Köyü | 1 | 93 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Bahçedere Köyü | 1 | 213 | %87,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 1.096 | %74,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Camii Kebir Mah. | 6 | 1.892 | %73,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Cumhuriyetçi Köyü | 1 | 56 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Durmuştepe Köyü | 1 | 211 | %73,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,8 |
| Dutpınar Köyü | 1 | 51 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,9 |
| Eğrikavak Köyü | 1 | 134 | %96,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |
| Gezin Köyü | 3 | 892 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,6 |
| Hanevleri Köyü | 1 | 125 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,1 |
| Hatunköy | 1 | 62 | %103,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Işıktepe Köyü | 1 | 79 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Karatop Köyü | 1 | 71 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Kartaldere Köyü | 1 | 200 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Kavak Köyü | 1 | 297 | %79,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,0 |
| Kayalar Köyü | 1 | 52 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Kaşlıca Köyü | 1 | 114 | %69,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 170 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Koçkonağı Köyü | 1 | 36 | %55,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Kumyazı Köyü | 1 | 143 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Küçükova Köyü | 1 | 120 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Naldöken Köyü | 1 | 352 | %65,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,5 |
| Plajköy | 1 | 93 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Polatköy | 1 | 72 | %79,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Sağrılı Köyü | 1 | 201 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,9 |
| Tekevler Köyü | 1 | 188 | %76,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Tepecik Köyü | 1 | 100 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,4 |
| Topaluşağı Köyü | 1 | 51 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Yenibahçe Köyü | 1 | 88 | %78,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 52 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Yıldızhan Köyü | 1 | 66 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,6 |
| Yoncapınar Köyü | 1 | 38 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,9 |
| Çakıroğlu Köyü | 1 | 148 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,7 |
| Çalkaya Köyü | 1 | 270 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Çayırköy | 1 | 89 | %76,4 | Muharrem İnce | %53,9 |
| Çitliköy | 1 | 162 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,5 |
| Örtülü Köyü | 1 | 67 | %77,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,0 |