66.060
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Edirne iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %82,0.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Keşan ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 66.060 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %82,0.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Edirne (28. Dönem'de 4 milletvekili).
Keşan seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 49.031 | %82,0 | CHP | %53,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 49.031 | %82,1 | CHP | %54,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 66.060 | %84,7 | CHP | %54,8 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 65.715 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 65.669 | %90,9 | CHP | %44,7 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 65.669 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 44.885 | %85,2 | AKP | %49,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 44.885 | %85,2 | CHP | %51,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 62.938 | %87,5 | CHP | %45,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 62.536 | %88,5 | CHP | %48,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 62.536 | %88,5 | Muharrem İnce | %56,3 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 61.654 | %88,2 | HAYIR | %68,1 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 60.946 | %86,3 | CHP | %55,5 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 60.603 | %87,2 | CHP | %53,0 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 60.966 | %81,8 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %63,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 42.691 | %89,7 | CHP | %50,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 42.691 | %89,6 | CHP | %48,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 60.090 | %91,1 | CHP | %48,7 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 58.435 | %89,2 | CHP | %51,5 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 57.306 | %84,8 | HAYIR | %72,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 37.399 | %86,8 | CHP | %53,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 37.399 | %86,7 | CHP | %50,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 56.324 | %89,6 | CHP | %46,0 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 51.111 | %76,2 | HAYIR | %61,5 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 51.095 | %89,9 | CHP | %40,8 |
Keşan seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 66.060 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 65.669 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 62.938 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 62.536 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 61.654 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 60.603 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 60.090 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 58.435 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 57.306 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 56.324 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 51.111 |