%54,8
CHP birinci
53.968 geçerli oy · katılım %84,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Keşan ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %54,8 ile birinci; 53.968 geçerli oy, katılım %84,7.
Kayıtlı seçmen 66.060 · Oy kullanan 55.964 (katılım %84,7) · Geçerli 53.968 · Geçersiz 1.996
Keşan İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 29.548 | %54,8 |
| AKP | 16.973 | %31,5 |
| MHP | 2.839 | %5,3 |
| İYİ | 1.768 | %3,3 |
| ZAFER | 1.035 | %1,9 |
| YRP | 481 | %0,9 |
| DEM | 456 | %0,8 |
| SAADET | 173 | %0,3 |
| GELECEK | 121 | %0,2 |
| TİP | 119 | %0,2 |
| SOL | 114 | %0,2 |
| BTP | 105 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 80 | %0,2 |
| BBP | 66 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 35 | %0,1 |
| VATAN | 32 | %0,1 |
| MİLLET | 23 | %0,0 |
Seçilenler
- Sezgin Gündoğdu · CHP · listede 1. sıra
- Vedat Koyuncu · CHP · listede 2. sıra
- Mehmet Taner Altın · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Aladdin Öztürk · CHP · listede 3. sıra
- Mehmet Güneş Yılmaz · CHP · listede 4. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Keşan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akhoca Köyü | 2 | 398 | %98,5 | CHP | %46,9 |
| Akçeşme Köyü | 1 | 113 | %95,6 | CHP | %46,1 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 341 | %100,9 | CHP | %56,2 |
| Aşağı Zaferiye Mah. | 26 | 8.465 | %82,3 | CHP | %58,1 |
| Bahçeköy | 2 | 414 | %97,1 | CHP | %47,2 |
| Barağı Köyü | 1 | 137 | %97,8 | CHP | %54,3 |
| Beyköy | 1 | 129 | %97,7 | CHP | %62,3 |
| Beğendik-Aydoğan Mah. | 2 | 606 | %97,2 | AKP | %53,1 |
| Beğendik-Beykent Mah. | 3 | 1.048 | %82,7 | CHP | %48,4 |
| Beğendik-Kemalpaşa Mah. | 2 | 530 | %97,9 | AKP | %48,3 |
| Beğendik-Yeni Mah. | 2 | 505 | %95,6 | CHP | %49,5 |
| Boztepe Köyü | 1 | 267 | %93,6 | CHP | %63,4 |
| Büyük Cami Mah. | 15 | 4.886 | %82,6 | CHP | %60,7 |
| Büyükdoğanca Köyü | 1 | 137 | %94,2 | CHP | %68,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 12 | 3.881 | %82,7 | CHP | %48,0 |
| Danişment Köyü | 1 | 150 | %96,0 | CHP | %50,0 |
| Dişbudak Köyü | 1 | 118 | %96,6 | CHP | %59,5 |
| Erikli Köyü | 2 | 464 | %78,0 | CHP | %63,6 |
| Gökçetepe Köyü | 2 | 440 | %90,0 | CHP | %62,2 |
| Gündüzler Köyü | 1 | 87 | %93,1 | AKP | %41,0 |
| Kadıköy | 2 | 410 | %98,8 | CHP | %49,2 |
| Karacaali Köyü | 1 | 240 | %94,6 | CHP | %57,7 |
| Karahisar Köyü | 1 | 204 | %93,6 | CHP | %64,5 |
| Karasatı Köyü | 1 | 110 | %95,5 | CHP | %79,0 |
| Karlı Köyü | 1 | 315 | %92,7 | CHP | %79,6 |
| Kılıçköy | 2 | 362 | %84,8 | CHP | %74,2 |
| Kızkapan Köyü | 1 | 169 | %88,8 | CHP | %57,1 |
| Koruklu Köyü | 1 | 99 | %95,0 | CHP | %62,0 |
| Kozköy | 1 | 333 | %88,3 | CHP | %50,9 |
| Küçükdoğanca Köyü | 1 | 237 | %91,1 | CHP | %69,5 |
| Lalacık Köyü | 1 | 162 | %95,7 | CHP | %76,6 |
| Mahmutköy | 2 | 364 | %86,8 | CHP | %69,5 |
| Maltepe Köyü | 1 | 232 | %94,8 | CHP | %68,4 |
| Mecidiye Köyü | 3 | 780 | %84,0 | CHP | %65,2 |
| Mercan Köyü | 1 | 95 | %96,8 | CHP | %74,1 |
| Mustafa Kemal Paşa Mah. | 14 | 4.650 | %82,7 | CHP | %42,7 |
| Orhaniye Köyü | 1 | 283 | %91,5 | CHP | %61,3 |
| Paşayiğit Mah. | 3 | 1.028 | %91,7 | CHP | %57,9 |
| Pırnar Köyü | 1 | 327 | %94,5 | CHP | %87,1 |
| Sazlıdere Köyü | 1 | 225 | %91,6 | CHP | %77,5 |
| Seydiköy | 1 | 157 | %100,6 | CHP | %69,2 |
| Suluca Köyü | 1 | 322 | %97,2 | AKP | %45,3 |
| Siğilli Köyü | 2 | 600 | %95,2 | AKP | %43,3 |
| Türkmen Köyü | 3 | 740 | %95,1 | CHP | %39,1 |
| Yaylaköy | 2 | 594 | %83,5 | CHP | %62,8 |
| Yeni Mah. | 16 | 5.304 | %80,4 | CHP | %58,3 |
| Yeniceçiftlik Köyü | 1 | 219 | %90,9 | CHP | %50,3 |
| Yenimuhacir-Atatürk Mah. | 1 | 300 | %96,0 | AKP | %53,1 |
| Yenimuhacir-Cumhuriyet Mah. | 2 | 450 | %90,0 | CHP | %53,2 |
| Yenimuhacir-İnönü Mah. | 2 | 409 | %97,1 | CHP | %57,7 |
| Yenimuhacir-İstiklal Mah. | 2 | 523 | %94,5 | CHP | %56,4 |
| Yerlisu Köyü | 1 | 113 | %99,1 | CHP | %46,2 |
| Yeşilköy | 1 | 99 | %97,0 | CHP | %63,3 |
| Yukarı Zaferiye Mah. | 19 | 6.339 | %80,4 | CHP | %58,6 |
| Yörük Mah. | 12 | 4.133 | %83,9 | AKP | %50,5 |
| Çamlıca Köyü | 2 | 609 | %89,3 | CHP | %61,7 |
| Çelebi Köyü | 1 | 81 | %97,5 | CHP | %83,5 |
| Çeltik Köyü | 1 | 280 | %87,9 | CHP | %58,1 |
| Çobançeşmesi Köyü | 1 | 289 | %99,0 | CHP | %58,0 |
| İspat Cami Mah. | 29 | 9.571 | %80,6 | CHP | %55,4 |
| İstasyon Mah. | 1 | 117 | %88,9 | CHP | %72,6 |
| İzzetiye Mah. | 2 | 657 | %91,0 | CHP | %70,8 |
| Şabanmera Köyü | 1 | 225 | %92,0 | CHP | %51,0 |
| Şükrüköy | 1 | 188 | %99,5 | CHP | %65,6 |