34.267
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Denizli iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %85,5.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tavas ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 34.267 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %85,5.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Denizli (28. Dönem'de 7 milletvekili).
Tavas seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 34.267 | %85,5 | CHP | %52,9 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 34.267 | %85,6 | CHP | %48,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 34.267 | %85,7 | AKP | %47,4 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 34.173 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 34.160 | %90,0 | AKP | %40,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 34.160 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 35.616 | %88,7 | AKP | %52,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 35.616 | %88,6 | AKP | %53,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 35.616 | %88,7 | AKP | %57,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 35.350 | %90,7 | AKP | %46,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 35.350 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 35.393 | %88,0 | EVET | %54,6 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 35.872 | %88,8 | AKP | %54,1 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 36.291 | %88,2 | AKP | %48,7 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 36.530 | %83,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 36.820 | %91,3 | AKP | %47,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 36.820 | %91,3 | AKP | %47,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 36.820 | %91,3 | AKP | %52,5 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 38.391 | %89,7 | AKP | %52,0 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 38.879 | %88,4 | EVET | %54,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 9.131 | %90,8 | AKP | %45,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 9.131 | %90,8 | AKP | %42,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 39.259 | %90,3 | AKP | %39,0 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 40.269 | %80,5 | EVET | %64,5 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 40.296 | %91,9 | AKP | %45,7 |
Tavas seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 34.267 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 34.160 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 35.616 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 35.350 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 35.393 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 36.291 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 36.820 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 38.391 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 38.879 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 39.259 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 40.269 |