Tavas · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTavas ilçesi
%40,2
AK PARTİ birinci
29.581 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tavas ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,2 ile birinci; 29.581 geçerli oy, katılım %90,0.
Tavas
Kayıtlı seçmen 34.160 · Oy kullanan 30.749 (katılım %90,0) · Geçerli 29.581 · Geçersiz 1.168
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 11.893 | %40,2 |
| CHP | 7.478 | %25,3 |
| İYİ | 4.896 | %16,6 |
| MHP | 3.033 | %10,3 |
| ZAFER | 512 | %1,7 |
| BBP | 325 | %1,1 |
| YRP | 269 | %0,9 |
| MEMLEKET | 255 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 179 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 175 | %0,6 |
| TİP | 130 | %0,4 |
| DEM | 117 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 60 | %0,2 |
| MİLLET | 54 | %0,2 |
| HAK-PAR | 51 | %0,2 |
| VATAN | 34 | %0,1 |
| GBP | 29 | %0,1 |
| TKP | 23 | %0,1 |
| SOL | 22 | %0,1 |
| HKP | 20 | %0,1 |
| TKH | 9 | %0,0 |
| YP | 9 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,0 |
| Hakan Özen (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akıncılar Mah. | 1 | 75 | %96,0 | AKP | %45,6 |
| Akyar Mah. | 1 | 197 | %98,5 | AKP | %42,5 |
| Alpa Mah. | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %40,2 |
| Altınova Mah. | 2 | 384 | %89,8 | AKP | %37,0 |
| Avdan Mah. | 2 | 564 | %95,0 | CHP | %45,6 |
| Aydoğdu Mah. | 2 | 408 | %82,4 | AKP | %49,2 |
| Baharlar Mah. | 2 | 463 | %91,8 | AKP | %51,9 |
| Bahçeköy Mah. | 1 | 245 | %86,1 | AKP | %37,2 |
| Balkıca Mah. | 2 | 590 | %88,0 | AKP | %55,1 |
| Damlacık Mah. | 1 | 48 | %106,3 | AKP | %70,6 |
| Denizoluğu Mah. | 1 | 120 | %91,7 | AKP | %42,2 |
| Dereağzı Mah. | 1 | 112 | %95,5 | AKP | %47,6 |
| Derinkuyu Mah. | 1 | 350 | %90,6 | AKP | %46,9 |
| Ebecik Mah. | 2 | 397 | %93,2 | AKP | %43,4 |
| Garipköy Mah. | 2 | 615 | %83,3 | CHP | %39,3 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 359 | %91,9 | AKP | %64,5 |
| Gümüşdere Mah. | 1 | 353 | %91,5 | AKP | %46,8 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 297 | %93,3 | AKP | %47,8 |
| Hırka Mah. | 1 | 274 | %88,3 | CHP | %36,2 |
| Horasanlı Mah. | 2 | 454 | %91,0 | AKP | %50,4 |
| Karahisar Mah. | 6 | 2.085 | %88,1 | AKP | %46,9 |
| Kayaca Mah. | 1 | 177 | %99,4 | AKP | %65,2 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %50,0 |
| Keçeliler Mah. | 1 | 348 | %94,8 | AKP | %47,7 |
| Kızılca Mah. | 4 | 1.231 | %76,6 | AKP | %56,4 |
| Kızılcabölük Mah. | 10 | 2.881 | %92,2 | CHP | %35,5 |
| Kozlar Mah. | 2 | 515 | %92,8 | AKP | %46,7 |
| Medet Mah. | 1 | 253 | %92,1 | AKP | %37,0 |
| Nikfer Mah. | 5 | 1.732 | %88,8 | CHP | %41,7 |
| Orta Mah. | 8 | 2.465 | %90,0 | AKP | %32,2 |
| Ovacık Mah. | 2 | 412 | %76,0 | AKP | %34,3 |
| Pınarlar Mah. | 3 | 928 | %90,6 | AKP | %61,2 |
| Pınarlık Mah. | 1 | 294 | %91,5 | AKP | %39,0 |
| Samanlık Mah. | 10 | 3.399 | %89,7 | AKP | %35,4 |
| Sarabat Mah. | 3 | 1.046 | %94,5 | AKP | %59,2 |
| Seki Mah. | 1 | 293 | %93,9 | AKP | %47,1 |
| Sofular Mah. | 1 | 375 | %92,5 | AKP | %41,6 |
| Solmaz Mah. | 2 | 454 | %87,2 | AKP | %32,6 |
| Tekkeköy Mah. | 1 | 282 | %94,0 | CHP | %30,8 |
| Ulukent Mah. | 3 | 703 | %91,9 | CHP | %36,7 |
| Vakıf Mah. | 2 | 544 | %89,5 | AKP | %49,7 |
| Yahşiler Mah. | 3 | 903 | %89,4 | AKP | %57,4 |
| Yaka Mah. | 9 | 2.652 | %91,1 | AKP | %31,6 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.624 | %91,4 | AKP | %34,7 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 78 | %92,3 | AKP | %44,9 |
| Yorga Mah. | 2 | 622 | %90,7 | AKP | %36,6 |
| Yukarıboğaz Mah. | 1 | 191 | %90,1 | AKP | %55,1 |
| Çalıköy Mah. | 2 | 410 | %91,7 | AKP | %37,7 |
| Çağırgan Mah. | 2 | 650 | %91,2 | AKP | %45,5 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 161 | %95,0 | CHP | %41,1 |