Tavas · Büyükşehir belediye başkanı
%57,1
AK PARTİ birinci
30.059 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tavas ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %57,1 ile birinci; 30.059 geçerli oy, katılım %88,7.
Tavas
Kayıtlı seçmen 35.616 · Oy kullanan 31.602 (katılım %88,7) · Geçerli 30.059 · Geçersiz 1.543
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akıncılar Mah. | 1 | 68 | %97,1 | AKP | %73,3 |
| Akyar Mah. | 1 | 215 | %96,3 | AKP | %65,8 |
| Alpa Mah. | 1 | 152 | %97,4 | AKP | %75,9 |
| Altınova Mah. | 2 | 433 | %92,4 | AKP | %57,3 |
| Avdan Mah. | 2 | 638 | %90,4 | AKP | %52,5 |
| Aydoğdu Mah. | 2 | 445 | %88,5 | AKP | %66,3 |
| Baharlar Mah. | 2 | 530 | %91,5 | AKP | %69,3 |
| Bahçeköy Mah. | 1 | 249 | %86,4 | İYİ | %53,3 |
| Balkıca Mah. | 2 | 634 | %89,6 | AKP | %71,3 |
| Damlacık Mah. | 1 | 47 | %104,3 | AKP | %100,0 |
| Denizoluğu Mah. | 1 | 138 | %95,7 | İYİ | %51,7 |
| Dereağzı Mah. | 1 | 108 | %98,2 | AKP | %59,6 |
| Derinkuyu Mah. | 2 | 380 | %90,8 | AKP | %56,4 |
| Ebecik Mah. | 2 | 439 | %97,3 | AKP | %58,1 |
| Garipköy Mah. | 3 | 747 | %80,9 | AKP | %68,4 |
| Gökçeler Mah. | 2 | 396 | %91,9 | AKP | %74,8 |
| Gümüşdere Mah. | 2 | 383 | %91,6 | AKP | %73,9 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 292 | %93,8 | AKP | %67,7 |
| Hırka Mah. | 1 | 316 | %90,5 | AKP | %51,9 |
| Horasanlı Mah. | 2 | 515 | %82,9 | AKP | %69,4 |
| Karahisar Mah. | 8 | 2.238 | %85,7 | AKP | %54,1 |
| Kayaca Mah. | 1 | 235 | %97,9 | AKP | %71,1 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 62 | %96,8 | AKP | %54,2 |
| Keçeliler Mah. | 2 | 367 | %98,1 | AKP | %73,4 |
| Kızılca Mah. | 4 | 1.283 | %79,0 | AKP | %70,6 |
| Kızılcabölük Mah. | 11 | 2.919 | %87,8 | İYİ | %55,0 |
| Kozlar Mah. | 2 | 552 | %93,1 | AKP | %64,7 |
| Medet Mah. | 1 | 268 | %96,3 | AKP | %54,6 |
| Nikfer Mah. | 6 | 1.881 | %87,2 | İYİ | %52,6 |
| Orta Mah. | 8 | 2.393 | %86,5 | AKP | %54,2 |
| Ovacık Mah. | 2 | 438 | %79,0 | AKP | %51,1 |
| Pınarlar Mah. | 3 | 1.020 | %87,0 | AKP | %74,7 |
| Pınarlık Mah. | 1 | 282 | %92,2 | AKP | %68,3 |
| Samanlık Mah. | 12 | 3.370 | %86,4 | AKP | %54,3 |
| Sarabat Mah. | 3 | 1.047 | %94,4 | AKP | %76,7 |
| Seki Mah. | 1 | 316 | %94,3 | AKP | %55,1 |
| Sofular Mah. | 2 | 487 | %95,7 | AKP | %48,7 |
| Solmaz Mah. | 2 | 499 | %94,6 | İYİ | %53,7 |
| Tekkeköy Mah. | 1 | 287 | %93,7 | İYİ | %51,1 |
| Ulukent Mah. | 3 | 750 | %87,9 | İYİ | %51,8 |
| Vakıf Mah. | 2 | 561 | %89,0 | AKP | %61,5 |
| Yahşiler Mah. | 3 | 915 | %90,6 | AKP | %70,2 |
| Yaka Mah. | 8 | 2.442 | %87,1 | AKP | %52,4 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.492 | %88,4 | AKP | %54,2 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 81 | %100,0 | AKP | %52,7 |
| Yorga Mah. | 3 | 707 | %92,9 | AKP | %50,4 |
| Yukarıboğaz Mah. | 1 | 201 | %94,0 | AKP | %72,9 |
| Çalıköy Mah. | 2 | 509 | %94,7 | AKP | %48,9 |
| Çağırgan Mah. | 3 | 702 | %89,9 | AKP | %66,2 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 187 | %95,7 | İYİ | %62,2 |