Tavas · Belediye meclisi üyeliği
%48,8
CHP birinci
27.153 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tavas ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %48,8 ile birinci; 27.153 geçerli oy, katılım %85,6.
Tavas
Kayıtlı seçmen 34.267 · Oy kullanan 29.316 (katılım %85,6) · Geçerli 27.153 · Geçersiz 2.163
Seçilenler
- Ali Kavallı · CHP · listede 1. sıra
- Yahya Söylemez · CHP · listede 1. sıra
- Ahmet Kurun · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Yusuf Arpaç · CHP · listede 2. sıra
- Osman Macit · CHP · listede 2. sıra
- Mustafa Tayanç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Mustafa Ali Özkan · CHP · listede 3. sıra
- Turan Alca · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Emin Yarkın · CHP · listede 4. sıra
- Mehmet Köylü · CHP · listede 5. sıra
- Hilmi Etci · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Naci Sezer · CHP · listede 6. sıra
- Medeni Kaşdaş · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Emine Hatun Sarıçay · CHP · listede 7. sıra
- Osman Şandır · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akıncılar Mah. | 1 | 74 | %98,7 | AKP | %50,0 |
| Akyar Mah. | 1 | 197 | %95,9 | AKP | %45,2 |
| Alpa Mah. | 1 | 121 | %100,8 | AKP | %52,6 |
| Altınova Mah. | 2 | 377 | %90,7 | CHP | %51,4 |
| Avdan Mah. | 2 | 569 | %87,0 | CHP | %55,3 |
| Aydoğdu Mah. | 2 | 434 | %82,0 | AKP | %46,9 |
| Baharlar Mah. | 2 | 453 | %92,7 | AKP | %49,0 |
| Bahçeköy Mah. | 1 | 250 | %84,0 | CHP | %58,8 |
| Balkıca Mah. | 2 | 591 | %85,6 | AKP | %49,2 |
| Damlacık Mah. | 1 | 54 | %101,9 | AKP | %88,5 |
| Denizoluğu Mah. | 1 | 119 | %97,5 | CHP | %47,2 |
| Dereağzı Mah. | 1 | 107 | %96,3 | CHP | %39,8 |
| Derinkuyu Mah. | 1 | 358 | %90,2 | AKP | %49,5 |
| Ebecik Mah. | 2 | 415 | %96,4 | CHP | %56,5 |
| Garipköy Mah. | 2 | 640 | %79,2 | CHP | %47,7 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 354 | %88,4 | AKP | %67,8 |
| Gümüşdere Mah. | 1 | 355 | %87,9 | AKP | %56,4 |
| Güzelköy Mah. | 1 | 292 | %90,1 | AKP | %46,4 |
| Hırka Mah. | 1 | 268 | %90,3 | CHP | %56,4 |
| Horasanlı Mah. | 2 | 447 | %75,6 | AKP | %56,6 |
| Karahisar Mah. | 7 | 2.160 | %83,7 | AKP | %48,3 |
| Kayaca Mah. | 1 | 180 | %98,3 | AKP | %56,1 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 44 | %93,2 | AKP | %48,7 |
| Keçeliler Mah. | 2 | 392 | %96,4 | AKP | %42,9 |
| Kızılca Mah. | 4 | 1.214 | %70,8 | AKP | %58,7 |
| Kızılcabölük Mah. | 10 | 2.859 | %85,6 | CHP | %63,8 |
| Kozlar Mah. | 2 | 520 | %88,5 | AKP | %43,8 |
| Medet Mah. | 1 | 260 | %96,5 | CHP | %52,5 |
| Nikfer Mah. | 5 | 1.710 | %85,0 | CHP | %58,1 |
| Orta Mah. | 8 | 2.493 | %82,6 | CHP | %56,1 |
| Ovacık Mah. | 2 | 406 | %80,5 | CHP | %56,3 |
| Pınarlar Mah. | 3 | 933 | %85,2 | AKP | %54,7 |
| Pınarlık Mah. | 1 | 300 | %90,7 | CHP | %41,8 |
| Samanlık Mah. | 11 | 3.397 | %82,8 | CHP | %53,4 |
| Sarabat Mah. | 3 | 1.056 | %93,7 | AKP | %53,4 |
| Seki Mah. | 1 | 280 | %91,1 | AKP | %47,1 |
| Sofular Mah. | 2 | 368 | %93,5 | CHP | %44,9 |
| Solmaz Mah. | 2 | 454 | %85,0 | CHP | %58,7 |
| Tekkeköy Mah. | 1 | 284 | %93,7 | CHP | %57,8 |
| Ulukent Mah. | 3 | 696 | %85,2 | CHP | %61,4 |
| Vakıf Mah. | 2 | 547 | %87,8 | AKP | %50,6 |
| Yahşiler Mah. | 3 | 888 | %86,7 | AKP | %55,5 |
| Yaka Mah. | 9 | 2.646 | %82,6 | CHP | %56,5 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.608 | %85,2 | CHP | %50,5 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 76 | %97,4 | CHP | %50,9 |
| Yorga Mah. | 2 | 608 | %87,5 | CHP | %54,2 |
| Yukarıboğaz Mah. | 1 | 193 | %91,2 | AKP | %55,4 |
| Çalıköy Mah. | 2 | 399 | %80,5 | AKP | %40,3 |
| Çağırgan Mah. | 2 | 651 | %89,4 | AKP | %53,1 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 170 | %100,0 | CHP | %62,0 |