Yayladere
Bingöl iline bağlı ilçe
1.991
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Bingöl iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %74,4.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yayladere ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 1991 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %74,4.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Bingöl (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Yayladere seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 776 | %74,4 | AKP | %48,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 776 | %74,4 | AKP | %42,7 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 1.991 | %74,9 | AKP | %27,8 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 1.776 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 1.776 | %78,3 | DEM | %43,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 1.776 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 736 | %66,4 | CHP | %50,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 736 | %67,5 | CHP | %50,2 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 1.873 | %74,6 | CHP | %42,9 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 1.716 | %76,3 | HDP | %55,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 1.716 | %76,4 | Muharrem İnce | %38,5 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 1.411 | %62,4 | HAYIR | %61,4 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 1.473 | %65,1 | HDP | %61,4 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 1.442 | %81,5 | HDP | %63,0 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 1.502 | %67,1 | Selahattin Demirtaş | %60,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 610 | %82,1 | CHP | %49,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 610 | %82,1 | CHP | %46,4 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 1.421 | %80,4 | BDP | %31,9 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 1.144 | %76,1 | AKP | %37,4 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 1.147 | %57,4 | EVET | %66,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 651 | %71,0 | AKP | %34,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 651 | %70,4 | AKP | %32,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 1.258 | %69,0 | AKP | %41,2 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 1.420 | %46,4 | EVET | %74,4 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 1.378 | %63,4 | AKP | %46,2 |
Yayladere seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 1.991 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 1.776 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 1.873 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 1.716 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 1.411 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 1.442 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 1.421 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 1.144 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 1.147 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 1.258 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 1.420 |