Yayladere · Cumhurbaşkanı
28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci OylamasıYayladere ilçesi
%69,2
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
1.359 geçerli oy · katılım %77,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yayladere ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %69,2 ile birinci; 1359 geçerli oy, katılım %77,7.
Yayladere
Kayıtlı seçmen 1.776 · Oy kullanan 1.379 (katılım %77,7) · Geçerli 1.359 · Geçersiz 20
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 940 | %69,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 419 | %30,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçadamlar Mah. | 1 | 25 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Alınyazı Köyü | 1 | 15 | %113,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 45 | %48,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Batıayaz Köyü | 1 | 49 | %102,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,0 |
| Boğazköy | 1 | 9 | %122,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| Bilekkaya Köyü | 1 | 17 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Conag Mah. | 1 | 44 | %88,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,4 |
| Dalbasan Köyü | 1 | 90 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,4 |
| Gökçedal Köyü | 1 | 12 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Güneşlik Köyü | 1 | 91 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Günlük Köyü | 1 | 49 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Haktanır Mah. | 1 | 25 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Hasköy Mah. | 1 | 35 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Kalkanlı Köyü | 1 | 66 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,8 |
| Kırköy | 1 | 24 | %58,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Korlu Köyü | 1 | 86 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Merkez Mah. | 2 | 605 | %68,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 |
| Sürmelikoç Köyü | 1 | 91 | %51,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,1 |
| Yavuztaş Köyü | 1 | 21 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Yaylabağ Köyü | 1 | 17 | %64,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Yolgüden Mah. | 1 | 55 | %69,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,6 |
| Zeynelli Köyü | 1 | 68 | %83,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,7 |
| Çalıkağıl Köyü | 1 | 77 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,3 |
| Çatalkaya Köyü | 1 | 28 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Çayağzı Köyü | 1 | 49 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,8 |
| Çikan Köyü | 1 | 83 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,6 |