Yayladere · İl genel meclisi üyeliği
%42,9
CHP birinci
1.357 geçerli oy · katılım %74,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yayladere ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında CHP %42,9 ile birinci; 1357 geçerli oy, katılım %74,6.
Yayladere
Kayıtlı seçmen 1.873 · Oy kullanan 1.398 (katılım %74,6) · Geçerli 1.357 · Geçersiz 41
Seçilenler
- Fikret Aydın · CHP (Millet İttifakı) · listede 1. sıra
- Aziz Ördek · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçadamlar Mah. | 1 | 29 | %51,7 | AKP | %40,0 |
| Alınyazı Köyü | 1 | 11 | %118,2 | CHP | %66,7 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 30 | %83,3 | CHP | %76,0 |
| Batıayaz Köyü | 1 | 54 | %61,1 | HDP | %51,5 |
| Boğazköy | 1 | 13 | %100,0 | CHP | %69,2 |
| Bilekkaya Köyü | 1 | 16 | %62,5 | HDP | %60,0 |
| Conag Mah. | 1 | 50 | %70,0 | CHP | %71,4 |
| Dalbasan Köyü | 1 | 126 | %83,3 | CHP | %43,0 |
| Gökçedal Köyü | 1 | 25 | %52,0 | CHP | %46,2 |
| Güneşlik Köyü | 1 | 81 | %67,9 | AKP | %53,9 |
| Günlük Köyü | 1 | 54 | %68,5 | HDP | %37,1 |
| Haktanır Mah. | 1 | 26 | %73,1 | CHP | %47,4 |
| Hasköy Mah. | 1 | 26 | %73,1 | CHP | %73,7 |
| Kalkanlı Köyü | 1 | 62 | %67,7 | CHP | %62,5 |
| Kırköy | 1 | 15 | %113,3 | AKP | %50,0 |
| Korlu Köyü | 1 | 115 | %94,8 | HDP | %48,1 |
| Merkez Mah. | 2 | 552 | %67,2 | CHP | %46,4 |
| Sürmelikoç Köyü | 1 | 71 | %85,9 | HDP | %40,0 |
| Yavuztaş Köyü | 1 | 33 | %72,7 | CHP | %66,7 |
| Yaylabağ Köyü | 1 | 18 | %77,8 | CHP | %42,9 |
| Yolgüden Mah. | 1 | 53 | %77,4 | CHP | %56,1 |
| Zeynelli Köyü | 1 | 90 | %77,8 | HDP | %53,7 |
| Çalıkağıl Köyü | 1 | 151 | %68,9 | CHP | %78,4 |
| Çatalkaya Köyü | 1 | 45 | %68,9 | CHP | %64,5 |
| Çayağzı Köyü | 1 | 54 | %98,2 | HDP | %50,0 |
| Çikan Köyü | 1 | 73 | %94,5 | HDP | %70,6 |