Yayladere · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYayladere ilçesi
%65,9
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
1.359 geçerli oy · katılım %78,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yayladere ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %65,9 ile birinci; 1359 geçerli oy, katılım %78,3.
Yayladere
Kayıtlı seçmen 1.776 · Oy kullanan 1.390 (katılım %78,3) · Geçerli 1.359 · Geçersiz 31
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 896 | %65,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 375 | %27,6 |
| Sinan Oğan | 82 | %6,0 |
| Muharrem İnce | 6 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçadamlar Mah. | 1 | 25 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Alınyazı Köyü | 1 | 15 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 45 | %44,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Batıayaz Köyü | 1 | 49 | %104,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,0 |
| Boğazköy | 1 | 9 | %122,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,6 |
| Bilekkaya Köyü | 1 | 17 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Conag Mah. | 1 | 44 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Dalbasan Köyü | 1 | 90 | %85,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,4 |
| Gökçedal Köyü | 1 | 12 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Güneşlik Köyü | 1 | 91 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Günlük Köyü | 1 | 49 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Haktanır Mah. | 1 | 25 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Hasköy Mah. | 1 | 35 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 |
| Kalkanlı Köyü | 1 | 66 | %84,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,1 |
| Kırköy | 1 | 24 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Korlu Köyü | 1 | 86 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |
| Merkez Mah. | 2 | 605 | %71,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,1 |
| Sürmelikoç Köyü | 1 | 91 | %51,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,4 |
| Yavuztaş Köyü | 1 | 21 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Yaylabağ Köyü | 1 | 17 | %58,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,0 |
| Yolgüden Mah. | 1 | 55 | %81,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,6 |
| Zeynelli Köyü | 1 | 68 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,0 |
| Çalıkağıl Köyü | 1 | 77 | %76,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Çatalkaya Köyü | 1 | 28 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,0 |
| Çayağzı Köyü | 1 | 49 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Çikan Köyü | 1 | 83 | %75,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,9 |