Germencik
Aydın iline bağlı ilçe
33.319
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Aydın iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,0.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Germencik ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 33.319 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %88,0.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Aydın (28. Dönem'de 8 milletvekili).
Germencik seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 33.319 | %88,0 | CHP | %54,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 33.319 | %87,9 | CHP | %45,3 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 33.319 | %88,2 | CHP | %49,4 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 33.076 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,9 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 33.056 | %92,0 | CHP | %27,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 33.056 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 32.245 | %91,0 | CHP | %57,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 32.245 | %91,0 | CHP | %56,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 32.245 | %91,3 | CHP | %60,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 31.990 | %90,6 | CHP | %30,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 31.990 | %90,6 | Muharrem İnce | %36,5 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 31.746 | %89,3 | HAYIR | %70,1 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 31.293 | %90,0 | CHP | %36,8 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 31.320 | %89,9 | CHP | %36,5 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 30.940 | %82,1 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %51,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 31.124 | %93,2 | MHP | %40,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 31.124 | %93,2 | MHP | %38,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 31.124 | %93,4 | CHP | %35,1 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 31.009 | %91,6 | CHP | %37,8 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 30.893 | %77,5 | HAYIR | %72,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 8.985 | %91,2 | CHP | %33,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 8.985 | %91,2 | CHP | %34,2 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 30.842 | %93,6 | MHP | %33,3 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 29.770 | %79,1 | HAYIR | %60,4 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 29.799 | %90,5 | MHP | %32,5 |
Germencik seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 33.319 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 33.056 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 32.245 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 31.990 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 31.746 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 31.320 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 31.124 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 31.009 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 30.893 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 30.842 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 29.770 |