Germencik · Büyükşehir belediye başkanı
%49,4
CHP birinci
27.974 geçerli oy · katılım %88,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Germencik ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %49,4 ile birinci; 27.974 geçerli oy, katılım %88,2.
Germencik
Kayıtlı seçmen 33.319 · Oy kullanan 29.397 (katılım %88,2) · Geçerli 27.974 · Geçersiz 1.423
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 13.807 | %49,4 |
| AKP | 10.174 | %36,4 |
| DEM | 2.604 | %9,3 |
| İYİ | 368 | %1,3 |
| YRP | 277 | %1,0 |
| ZAFER | 226 | %0,8 |
| DP | 80 | %0,3 |
| SAADET | 71 | %0,3 |
| BTP | 62 | %0,2 |
| EMEP | 44 | %0,2 |
| TKP | 42 | %0,2 |
| VATAN | 40 | %0,1 |
| ANAP | 35 | %0,1 |
| MİLLET | 27 | %0,1 |
| DEVA | 26 | %0,1 |
| DSP | 24 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 21 | %0,1 |
| OCAK | 14 | %0,1 |
| TKH | 13 | %0,1 |
| HAK-PAR | 13 | %0,1 |
| Abdulbaki İnce (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Sabahattin Kerik (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdurrahmanlar Mah. | 1 | 116 | %94,0 | CHP | %55,7 |
| Alangüllü Mah. | 1 | 139 | %90,7 | AKP | %56,6 |
| Balatçık Mah. | 2 | 450 | %94,7 | CHP | %48,5 |
| Bozköy Mah. | 3 | 827 | %96,0 | AKP | %69,4 |
| Camikebir Mah. | 8 | 2.630 | %84,4 | CHP | %57,5 |
| Dampınar Mah. | 1 | 247 | %99,2 | CHP | %54,7 |
| Dağkaraağaç Mah. | 1 | 165 | %93,9 | CHP | %47,3 |
| Dağyeni Mah. | 3 | 732 | %96,7 | CHP | %51,5 |
| Dereköy Mah. | 1 | 122 | %96,7 | AKP | %46,9 |
| Gümüşköy Mah. | 1 | 195 | %97,4 | CHP | %53,1 |
| Gümüşyeniköy Mah. | 1 | 196 | %98,5 | AKP | %50,6 |
| Habibler Mah. | 1 | 141 | %96,5 | AKP | %54,6 |
| Hıdırbeyli Mah. | 4 | 1.298 | %86,4 | CHP | %46,8 |
| Karaağaçlı Mah. | 1 | 229 | %89,5 | AKP | %43,8 |
| Kızılcagedik Mah. | 1 | 73 | %93,2 | AKP | %52,3 |
| Kızılcapınar Mah. | 2 | 527 | %87,9 | CHP | %84,2 |
| Mesudiye Mah. | 4 | 1.194 | %86,2 | CHP | %48,7 |
| Meşeli Mah. | 2 | 380 | %97,6 | AKP | %47,1 |
| Moralı Mah. | 1 | 299 | %97,3 | CHP | %52,4 |
| Mursallı Mah. | 3 | 830 | %92,5 | CHP | %61,7 |
| Naipli Mah. | 1 | 142 | %96,5 | AKP | %50,8 |
| Neşetiye Mah. | 5 | 1.443 | %92,0 | CHP | %44,6 |
| Ortaklar Mah. | 31 | 9.456 | %84,8 | CHP | %44,6 |
| Park Mah. | 10 | 3.395 | %84,6 | CHP | %51,7 |
| Reisköy Mah. | 1 | 275 | %94,2 | CHP | %45,2 |
| Selatin Mah. | 1 | 336 | %99,4 | AKP | %48,7 |
| Tekin Mah. | 1 | 216 | %91,2 | CHP | %76,9 |
| Turanlar Mah. | 3 | 793 | %91,2 | CHP | %66,9 |
| Uzunkum Mah. | 1 | 120 | %98,3 | CHP | %76,3 |
| Yedieylül Mah. | 4 | 1.225 | %88,4 | CHP | %49,9 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.121 | %88,6 | AKP | %51,5 |
| Çamköy Mah. | 3 | 818 | %94,9 | CHP | %56,2 |
| Çarıklar Mah. | 1 | 352 | %98,0 | AKP | %52,8 |
| Ömerbeyli Mah. | 2 | 496 | %86,3 | CHP | %49,6 |
| Üzümlü Mah. | 2 | 443 | %91,4 | CHP | %54,1 |
| İstasyon Mah. | 6 | 1.898 | %86,7 | CHP | %52,0 |