Germencik · Belediye meclisi üyeliği
%45,3
CHP birinci
27.439 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Germencik ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %45,3 ile birinci; 27.439 geçerli oy, katılım %87,9.
Germencik
Kayıtlı seçmen 33.319 · Oy kullanan 29.282 (katılım %87,9) · Geçerli 27.439 · Geçersiz 1.843
Seçilenler
- Batuhan Değirmenci · CHP · listede 1. sıra
- Mehmet Çondur · CHP · listede 1. sıra
- Hasan Hüseyin Kuru · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Özgür Türk · CHP · listede 2. sıra
- İsmail Çelik · CHP · listede 2. sıra
- Ayşe Ünal · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Onur Kocabaş · CHP · listede 3. sıra
- Gürkan Bacaksız · CHP · listede 4. sıra
- Alirıza Hasbi · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Asım Tokgöz · CHP · listede 5. sıra
- Muharrem Oğan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Bahri Gülşen · CHP · listede 6. sıra
- Salih Çavuş · CHP · listede 7. sıra
- Rafet Eraslan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Ali Çakaloğlu · CHP · listede 8. sıra
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdurrahmanlar Mah. | 1 | 116 | %94,0 | CHP | %56,2 |
| Alangüllü Mah. | 1 | 139 | %89,2 | MHP | %54,6 |
| Balatçık Mah. | 2 | 450 | %94,4 | MHP | %52,5 |
| Bozköy Mah. | 3 | 827 | %96,0 | MHP | %67,7 |
| Camikebir Mah. | 8 | 2.630 | %84,0 | CHP | %60,2 |
| Dampınar Mah. | 1 | 247 | %99,2 | CHP | %49,1 |
| Dağkaraağaç Mah. | 1 | 165 | %93,9 | CHP | %52,7 |
| Dağyeni Mah. | 3 | 732 | %96,2 | MHP | %49,6 |
| Dereköy Mah. | 1 | 122 | %95,1 | MHP | %52,7 |
| Gümüşköy Mah. | 1 | 195 | %96,4 | CHP | %47,0 |
| Gümüşyeniköy Mah. | 1 | 196 | %94,9 | MHP | %49,1 |
| Habibler Mah. | 1 | 141 | %94,3 | MHP | %54,4 |
| Hıdırbeyli Mah. | 4 | 1.298 | %86,4 | CHP | %38,7 |
| Karaağaçlı Mah. | 1 | 229 | %87,8 | MHP | %48,2 |
| Kızılcagedik Mah. | 1 | 73 | %91,8 | MHP | %58,7 |
| Kızılcapınar Mah. | 2 | 527 | %87,7 | CHP | %83,0 |
| Mesudiye Mah. | 4 | 1.194 | %85,4 | CHP | %44,6 |
| Meşeli Mah. | 2 | 380 | %96,8 | MHP | %46,2 |
| Moralı Mah. | 1 | 299 | %97,3 | CHP | %51,3 |
| Mursallı Mah. | 3 | 830 | %92,2 | CHP | %58,5 |
| Naipli Mah. | 1 | 142 | %96,5 | MHP | %54,3 |
| Neşetiye Mah. | 5 | 1.443 | %91,7 | DEM | %50,0 |
| Ortaklar Mah. | 31 | 9.456 | %84,5 | CHP | %34,3 |
| Park Mah. | 10 | 3.395 | %84,6 | CHP | %51,7 |
| Reisköy Mah. | 1 | 275 | %94,2 | CHP | %40,9 |
| Selatin Mah. | 1 | 336 | %98,2 | MHP | %48,2 |
| Tekin Mah. | 1 | 216 | %90,3 | CHP | %66,7 |
| Turanlar Mah. | 3 | 793 | %90,8 | CHP | %62,3 |
| Uzunkum Mah. | 1 | 120 | %99,2 | CHP | %73,0 |
| Yedieylül Mah. | 4 | 1.225 | %88,6 | CHP | %50,0 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.121 | %88,3 | MHP | %48,9 |
| Çamköy Mah. | 3 | 818 | %94,4 | CHP | %59,2 |
| Çarıklar Mah. | 1 | 352 | %98,0 | MHP | %47,8 |
| Ömerbeyli Mah. | 2 | 496 | %85,3 | CHP | %54,4 |
| Üzümlü Mah. | 2 | 443 | %91,2 | CHP | %51,0 |
| İstasyon Mah. | 6 | 1.898 | %86,3 | CHP | %50,8 |