Germencik · Cumhurbaşkanı
24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGermencik ilçesi
%36,5
Muharrem İnce birinci
28.212 geçerli oy · katılım %90,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Germencik ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Muharrem İnce %36,5 ile birinci; 28.212 geçerli oy, katılım %90,6.
Germencik
Kayıtlı seçmen 31.990 · Oy kullanan 28.974 (katılım %90,6) · Geçerli 28.212 · Geçersiz 762
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Muharrem İnce | 10.286 | %36,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.800 | %34,7 |
| Selahattin Demirtaş | 4.854 | %17,2 |
| Meral Akşener | 3.124 | %11,1 |
| Doğu Perinçek | 76 | %0,3 |
| Temel Karamollaoğlu | 72 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdurrahmanlar Mah. | 1 | 113 | %92,9 | Muharrem İnce | %50,0 |
| Alangüllü Mah. | 1 | 134 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,3 |
| Balatçık Mah. | 2 | 433 | %90,8 | Muharrem İnce | %47,3 |
| Bozköy Mah. | 3 | 810 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Camikebir Mah. | 7 | 2.274 | %90,4 | Muharrem İnce | %50,4 |
| Dampınar Mah. | 1 | 256 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,4 |
| Dağkaraağaç Mah. | 1 | 161 | %88,2 | Muharrem İnce | %41,4 |
| Dağyeni Mah. | 2 | 726 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 |
| Dereköy Mah. | 1 | 94 | %98,9 | Muharrem İnce | %47,1 |
| Gümüşköy Mah. | 1 | 180 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,7 |
| Gümüşyeniköy Mah. | 1 | 201 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Habibler Mah. | 1 | 148 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Hıdırbeyli Mah. | 4 | 1.367 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %42,5 |
| Karaağaçlı Mah. | 1 | 263 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %40,4 |
| Kızılcagedik Mah. | 1 | 68 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Kızılcapınar Mah. | 2 | 547 | %92,5 | Muharrem İnce | %78,5 |
| Mesudiye Mah. | 4 | 1.152 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %41,1 |
| Meşeli Mah. | 2 | 396 | %96,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 |
| Moralı Mah. | 1 | 332 | %90,7 | Muharrem İnce | %44,9 |
| Mursallı Mah. | 3 | 895 | %95,2 | Muharrem İnce | %58,8 |
| Naipli Mah. | 1 | 102 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %43,8 |
| Neşetiye Mah. | 4 | 1.343 | %89,7 | Selahattin Demirtaş | %69,7 |
| Ortaklar Mah. | 27 | 9.012 | %90,9 | Selahattin Demirtaş | %37,3 |
| Park Mah. | 8 | 2.880 | %87,5 | Muharrem İnce | %44,5 |
| Reisköy Mah. | 1 | 280 | %90,0 | Selahattin Demirtaş | %45,3 |
| Selatin Mah. | 1 | 332 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Tekin Mah. | 1 | 202 | %94,6 | Muharrem İnce | %73,3 |
| Turanlar Mah. | 3 | 856 | %94,2 | Muharrem İnce | %56,2 |
| Uzunkum Mah. | 1 | 129 | %92,3 | Muharrem İnce | %60,3 |
| Yedieylül Mah. | 4 | 1.212 | %90,9 | Muharrem İnce | %39,5 |
| Yeni Mah. | 3 | 1.135 | %84,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,6 |
| Çamköy Mah. | 3 | 829 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,0 |
| Çarıklar Mah. | 1 | 360 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,9 |
| Ömerbeyli Mah. | 2 | 588 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,5 |
| Üzümlü Mah. | 2 | 489 | %89,4 | Muharrem İnce | %41,8 |
| İstasyon Mah. | 5 | 1.691 | %90,2 | Muharrem İnce | %41,1 |