%50,8
AK PARTİ birinci
12.550 geçerli oy · katılım %78,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pervari ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında AK PARTİ %50,8 ile birinci; 12.550 geçerli oy, katılım %78,0.
Kayıtlı seçmen 17.231 · Oy kullanan 13.433 (katılım %78,0) · Geçerli 12.550 · Geçersiz 883
Pervari İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.376 | %50,8 |
| DEVA | 2.747 | %21,9 |
| DEM | 2.161 | %17,2 |
| MHP | 306 | %2,4 |
| HÜDA PAR | 261 | %2,1 |
| CHP | 240 | %1,9 |
| YRP | 214 | %1,7 |
| İYİ | 126 | %1,0 |
| SAADET | 49 | %0,4 |
| BTP | 46 | %0,4 |
| VATAN | 24 | %0,2 |
Seçilenler
- Cangir Bayram · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Mahir Korkmaz · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Refik Bilen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Pervari mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aydın Mah. | 11 | 3.143 | %88,9 | AKP | %48,3 |
| Ayvalıbağ Köyü | 1 | 228 | %87,7 | DEVA | %69,3 |
| Aşağıbalcılar Köyü | 1 | 36 | %55,6 | AKP | %88,9 |
| Belenoluk Köyü | 2 | 433 | %79,0 | DEM | %78,8 |
| Bentköy | 1 | 168 | %62,5 | DEM | %51,1 |
| Beğendik-Gazi Mah. | 3 | 969 | %84,3 | AKP | %59,5 |
| Beğendik-Kale Mah. | 1 | 342 | %79,5 | DEM | %46,5 |
| Dolusalkım Köyü | 1 | 202 | %33,2 | AKP | %73,1 |
| Doğanca Köyü | 1 | 92 | %62,0 | AKP | %47,8 |
| Doğanköy | 4 | 1.341 | %76,4 | AKP | %58,9 |
| Düğüncüler Köyü | 2 | 509 | %80,0 | AKP | %62,2 |
| Ekindüzü Köyü | 1 | 176 | %79,0 | AKP | %75,9 |
| Erkent Köyü | 1 | 170 | %82,9 | DEM | %54,7 |
| Gökbudak Köyü | 2 | 585 | %62,7 | AKP | %40,4 |
| Gökçekoru Köyü | 2 | 446 | %65,3 | AKP | %64,9 |
| Gölgeli Köyü | 1 | 142 | %79,6 | AKP | %55,1 |
| Gözlükuyu Köyü | 1 | 61 | %67,2 | AKP | %89,7 |
| Güleçler Köyü | 2 | 586 | %70,5 | DEVA | %44,8 |
| Gümüşören Köyü | 1 | 265 | %46,0 | DEM | %75,7 |
| Karasungur Köyü | 2 | 431 | %78,9 | AKP | %87,8 |
| Karşıkaya Köyü | 1 | 142 | %52,1 | AKP | %56,9 |
| Keskin Köyü | 1 | 181 | %69,1 | MHP | %50,4 |
| Kışlacık Köyü | 1 | 93 | %65,6 | DEM | %67,8 |
| Kocaçavuş Köyü | 1 | 77 | %66,2 | AKP | %50,0 |
| Köprüçay Köyü | 1 | 331 | %73,7 | AKP | %72,6 |
| Narsuyu Köyü | 1 | 166 | %92,2 | DEVA | %54,2 |
| Ormandalı Köyü | 2 | 425 | %66,4 | DEVA | %72,5 |
| Palamutlu Köyü | 4 | 816 | %75,7 | AKP | %90,6 |
| Sarıdam Köyü | 1 | 137 | %67,9 | DEVA | %97,8 |
| Sarıyaprak Köyü | 1 | 149 | %83,9 | AKP | %59,0 |
| Söğütönü Köyü | 1 | 245 | %69,0 | AKP | %44,6 |
| Taşdibek Köyü | 2 | 372 | %59,7 | AKP | %54,8 |
| Tosuntarla Köyü | 1 | 96 | %82,3 | AKP | %97,5 |
| Tuzcular Köyü | 1 | 313 | %81,8 | AKP | %61,3 |
| Yapraktepe Köyü | 2 | 391 | %76,5 | AKP | %47,1 |
| Yeniaydın Köyü | 2 | 411 | %97,1 | AKP | %46,4 |
| Yukarıbalcılar Köyü | 1 | 270 | %69,3 | AKP | %44,1 |
| Çatköy | 1 | 173 | %69,4 | DEVA | %50,4 |
| Çavuşlu Köyü | 1 | 248 | %75,8 | AKP | %88,7 |
| Çobanören Köyü | 1 | 307 | %74,3 | AKP | %48,2 |
| Çukurköy | 1 | 134 | %81,3 | AKP | %86,1 |
| Üçoyuk Köyü | 1 | 74 | %81,1 | AKP | %81,8 |
| Şakiran Mah. | 4 | 1.355 | %90,0 | DEVA | %41,2 |