Pervari
Siirt iline bağlı ilçe
17.231
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Siirt iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %89,2.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Pervari ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 17.231 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %89,2.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Siirt (28. Dönem'de 3 milletvekili).
Pervari seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.498 | %89,2 | AKP | %52,1 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.498 | %89,2 | AKP | %48,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 17.231 | %78,0 | AKP | %50,8 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 16.692 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 16.655 | %82,2 | AKP | %50,0 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 16.655 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.020 | %92,1 | AKP | %56,8 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.020 | %92,1 | AKP | %55,9 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 15.598 | %85,0 | AKP | %56,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 15.319 | %84,4 | AKP | %55,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 15.319 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 15.476 | %80,8 | EVET | %63,9 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 14.593 | %84,7 | HDP | %47,3 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 14.569 | %85,2 | HDP | %61,1 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 14.981 | %82,4 | Selahattin Demirtaş | %52,2 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 3.072 | %92,5 | AKP | %45,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 3.072 | %92,5 | AKP | %45,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 14.846 | %86,0 | BDP | %42,1 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 14.340 | %82,5 | AKP | %59,2 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 14.114 | %69,0 | EVET | %97,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 2.676 | %86,2 | DP | %31,6 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 2.676 | %86,2 | DP | %30,9 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 13.656 | %81,9 | AKP | %24,5 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 11.717 | %74,7 | EVET | %92,8 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 11.596 | %83,4 | AKP | %51,7 |
Pervari seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 17.231 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 16.655 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 15.598 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 15.319 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 15.476 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 14.569 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 14.846 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 14.340 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 14.114 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 13.656 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 11.717 |