%30,0
DEM Parti birinci
7.047 geçerli oy · katılım %75,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hamur ilçesinde İl genel meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %30,0 ile birinci; 7047 geçerli oy, katılım %75,8.
Kayıtlı seçmen 9.698 · Oy kullanan 7.350 (katılım %75,8) · Geçerli 7.047 · Geçersiz 303
Hamur İl genel meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 2.113 | %30,0 |
| AKP | 1.584 | %22,5 |
| DEVA | 1.490 | %21,1 |
| YRP | 1.083 | %15,4 |
| MHP | 278 | %3,9 |
| HÜDA PAR | 155 | %2,2 |
| CHP | 108 | %1,5 |
| İYİ | 98 | %1,4 |
| SAADET | 60 | %0,9 |
| SOL | 44 | %0,6 |
| BTP | 34 | %0,5 |
Seçilenler
- Mehmet Salih Çalboğa · DEM · listede 1. sıra
- Abdurrahman Alparslan · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hamur mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdiçıkmaz Köyü | 1 | 117 | %82,1 | DEVA | %42,7 |
| Adımova Köyü | 1 | 332 | %50,3 | DEM | %54,3 |
| Akyurt Köyü | 1 | 30 | %53,3 | AKP | %100,0 |
| Alakoyun Köyü | 1 | 95 | %73,7 | DEM | %91,4 |
| Ayvacık Köyü | 1 | 116 | %36,2 | YRP | %56,1 |
| Aşağıaladağ Köyü | 1 | 172 | %75,0 | YRP | %37,2 |
| Aşağıderedibi Köyü | 1 | 277 | %42,6 | DEM | %39,1 |
| Aşağıgözlüce Köyü | 1 | 118 | %72,9 | DEVA | %97,7 |
| Aşağıkarabal Köyü | 1 | 266 | %80,5 | DEM | %50,0 |
| Aşağıyenigün Köyü | 1 | 162 | %75,9 | DEVA | %86,2 |
| Baldere Köyü | 1 | 122 | %92,6 | DEM | %41,8 |
| Beklemez Köyü | 1 | 85 | %38,8 | YRP | %54,6 |
| Buzhane Mah. | 1 | 198 | %93,4 | AKP | %42,9 |
| Ceylanlı Köyü | 1 | 89 | %27,0 | AKP | %47,6 |
| Danakıran Köyü | 1 | 94 | %90,4 | AKP | %56,0 |
| Demirkapı Köyü | 1 | 63 | %63,5 | AKP | %52,8 |
| Ekincik Köyü | 1 | 313 | %80,8 | DEVA | %97,2 |
| Erdoğan Köyü | 1 | 38 | %57,9 | AKP | %59,1 |
| Esenören Köyü | 1 | 82 | %89,0 | DEM | %51,5 |
| Gültepe Köyü | 1 | 186 | %77,4 | YRP | %40,4 |
| Gümüşkuşak Köyü | 1 | 93 | %82,8 | DEM | %57,9 |
| Kale Mah. | 2 | 575 | %88,0 | AKP | %39,6 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 12 | %58,3 | YRP | %42,9 |
| Kandildağı Köyü | 1 | 230 | %66,5 | AKP | %92,0 |
| Karadoğu Köyü | 1 | 95 | %84,2 | YRP | %52,3 |
| Karakazan Köyü | 1 | 326 | %71,2 | DEM | %39,2 |
| Karaseyitali Köyü | 1 | 122 | %70,5 | AKP | %64,3 |
| Karlıca Köyü | 1 | 282 | %79,8 | DEM | %43,5 |
| Kaynaklı Köyü | 1 | 46 | %47,8 | AKP | %50,0 |
| Kaçmaz Köyü | 2 | 384 | %60,2 | DEM | %41,1 |
| Kılıç Köyü | 1 | 286 | %82,2 | DEM | %51,8 |
| Köşkköy | 1 | 46 | %91,3 | DEM | %53,7 |
| Kümbet Mah. | 2 | 609 | %91,3 | AKP | %37,0 |
| Nallıkonak Köyü | 1 | 84 | %71,4 | AKP | %31,6 |
| Sarıbuğday Köyü | 1 | 159 | %85,5 | DEM | %46,6 |
| Seslidoğan Köyü | 1 | 98 | %82,7 | DEM | %48,5 |
| Seyithanbey Köyü | 1 | 338 | %73,4 | DEM | %60,8 |
| Soğanlıtepe Köyü | 1 | 116 | %88,8 | DEM | %46,0 |
| Süleymankümbet Köyü | 2 | 415 | %69,4 | YRP | %46,9 |
| Tükenmez Köyü | 1 | 160 | %80,6 | DEM | %83,3 |
| Uğurtaş Köyü | 1 | 39 | %53,9 | DEM | %85,0 |
| Yapılı Köyü | 1 | 163 | %76,1 | DEVA | %88,7 |
| Yeni Mah. | 2 | 563 | %92,5 | YRP | %32,4 |
| Yoğunhisar Köyü | 1 | 144 | %81,9 | DEVA | %41,2 |
| Yukarıaladağ Köyü | 1 | 150 | %80,7 | DEM | %56,8 |
| Yukarıgözlüce Köyü | 1 | 329 | %81,8 | DEVA | %63,5 |
| Yukarıyenigün Köyü | 1 | 271 | %59,8 | DEVA | %85,8 |
| Yuvacık Köyü | 1 | 136 | %83,8 | DEM | %46,8 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 124 | %91,9 | DEM | %42,7 |
| Özdirek Köyü | 1 | 348 | %73,6 | DEVA | %91,3 |