Hamur
Ağrı iline bağlı ilçe
9.698
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Ağrı iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %90,9.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hamur ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 9698 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %90,9.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Ağrı (28. Dönem'de 4 milletvekili).
Hamur seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.945 | %90,9 | YRP | %47,5 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.945 | %90,9 | AKP | %38,2 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 9.698 | %75,8 | DEM | %30,0 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 9.363 | %63,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.344 | %71,4 | DEM | %52,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.344 | %71,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.922 | %94,8 | AKP | %51,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.922 | %94,6 | AKP | %45,4 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 10.782 | %83,1 | AKP | %33,4 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.613 | %79,3 | HDP | %53,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 9.613 | %79,4 | Selahattin Demirtaş | %52,8 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.587 | %71,2 | EVET | %57,5 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.186 | %76,4 | HDP | %59,3 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.289 | %82,2 | HDP | %79,3 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 10.286 | %74,6 | Selahattin Demirtaş | %51,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.664 | %89,3 | AKP | %40,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.664 | %89,2 | AKP | %39,1 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 10.768 | %83,5 | BDP | %25,7 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 10.841 | %80,7 | AKP | %62,0 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 11.194 | %85,2 | EVET | %97,8 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 1.624 | %90,9 | AKP | %30,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 1.624 | %90,2 | AKP | %28,4 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 11.264 | %87,3 | DP | %15,2 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 9.883 | %85,5 | EVET | %97,7 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 9.880 | %82,9 | AKP | %70,6 |
Hamur seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 9.698 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 9.344 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 10.782 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 9.613 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 9.587 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 10.289 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 10.768 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 10.841 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 11.194 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 11.264 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 9.883 |