Ula · Büyükşehir belediye başkanı
%60,3
CHP birinci
18.490 geçerli oy · katılım %86,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ula ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %60,3 ile birinci; 18.490 geçerli oy, katılım %86,3.
Ula
Kayıtlı seçmen 22.534 · Oy kullanan 19.450 (katılım %86,3) · Geçerli 18.490 · Geçersiz 960
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 11.145 | %60,3 |
| AKP | 5.836 | %31,6 |
| İYİ | 597 | %3,2 |
| ZAFER | 251 | %1,4 |
| YRP | 239 | %1,3 |
| DEM | 140 | %0,8 |
| EMEP | 45 | %0,2 |
| TKP | 33 | %0,2 |
| YTP | 29 | %0,2 |
| BTP | 28 | %0,2 |
| DEVA | 26 | %0,1 |
| SAADET | 25 | %0,1 |
| DSP | 22 | %0,1 |
| MİLLET | 18 | %0,1 |
| VATAN | 17 | %0,1 |
| TKH | 10 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 7 | %0,0 |
| Özkan Kılıç (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Müşteba Karamanoğlu (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| HAK-PAR | 5 | %0,0 |
| İsmail Uslu (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyaka Mah. | 8 | 2.648 | %76,6 | CHP | %71,6 |
| Akçapınar Mah. | 2 | 533 | %91,4 | CHP | %65,1 |
| Alparslan Mah. | 5 | 1.596 | %83,7 | CHP | %60,2 |
| Arıcılar Mah. | 1 | 98 | %98,0 | AKP | %49,5 |
| Armutcuk Mah. | 1 | 177 | %88,1 | AKP | %47,3 |
| Ataköy Mah. | 2 | 621 | %90,5 | CHP | %62,4 |
| Ayazkıyı Mah. | 3 | 971 | %80,7 | CHP | %68,4 |
| Demirtaş Mah. | 5 | 1.642 | %81,1 | CHP | %60,9 |
| Elmalı Mah. | 1 | 308 | %91,9 | CHP | %66,4 |
| Esentepe Mah. | 2 | 433 | %92,4 | CHP | %63,3 |
| Gökova Mah. | 6 | 1.767 | %84,2 | CHP | %64,5 |
| Gökçe Mah. | 3 | 966 | %85,0 | AKP | %49,1 |
| Gölcük Mah. | 2 | 661 | %96,4 | CHP | %54,4 |
| Karabörtlen Mah. | 4 | 1.371 | %88,4 | CHP | %67,3 |
| Kavakçalı Mah. | 1 | 234 | %98,7 | AKP | %56,9 |
| Kıra Mah. | 2 | 385 | %96,4 | AKP | %62,4 |
| Kızılağaç Mah. | 3 | 1.023 | %90,3 | CHP | %66,0 |
| Kızılyaka Mah. | 4 | 1.230 | %91,1 | CHP | %63,8 |
| Köprübaşı Mah. | 7 | 2.270 | %80,2 | CHP | %60,8 |
| Portakallık Mah. | 2 | 384 | %94,3 | CHP | %78,2 |
| Sarayyanı Mah. | 2 | 477 | %91,0 | CHP | %51,2 |
| Turgut Mah. | 2 | 365 | %99,5 | CHP | %47,5 |
| Yaylasöğüt Mah. | 1 | 147 | %91,2 | AKP | %50,8 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 131 | %94,7 | AKP | %55,2 |
| Yeşilçam Mah. | 2 | 411 | %99,5 | AKP | %53,8 |
| Çıtlık Mah. | 3 | 940 | %88,1 | CHP | %60,4 |
| Çörüş Mah. | 1 | 209 | %88,5 | CHP | %84,9 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 110 | %102,7 | AKP | %69,4 |
| Örnekköy Mah. | 1 | 227 | %94,7 | CHP | %51,7 |
| Şirinköy Mah. | 1 | 199 | %97,0 | CHP | %60,1 |