Ula
Muğla iline bağlı ilçe
22.534
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Muğla iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %86,2.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ula ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 22.534 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %86,2.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Muğla (28. Dönem'de 7 milletvekili).
Ula seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 22.534 | %86,2 | CHP | %57,6 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 22.534 | %86,2 | CHP | %57,0 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 22.534 | %86,3 | CHP | %60,3 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 22.183 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 22.176 | %91,5 | CHP | %39,5 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 22.176 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 20.515 | %90,1 | AKP | %46,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 20.515 | %90,1 | AKP | %43,3 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 20.515 | %90,3 | CHP | %35,2 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 20.214 | %90,6 | CHP | %43,0 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 20.214 | %90,6 | Muharrem İnce | %52,0 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 19.259 | %91,7 | HAYIR | %67,7 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 18.887 | %89,6 | CHP | %49,2 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 18.888 | %88,8 | CHP | %47,9 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 18.903 | %83,3 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %60,7 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 18.693 | %93,3 | CHP | %43,0 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 18.693 | %93,3 | CHP | %43,8 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 18.693 | %93,4 | CHP | %50,0 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 18.423 | %91,2 | CHP | %45,8 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 18.435 | %89,0 | HAYIR | %67,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 4.641 | %88,6 | DP | %35,3 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 4.641 | %88,6 | DP | %35,0 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 18.712 | %92,7 | CHP | %32,2 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 17.182 | %82,7 | HAYIR | %55,8 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 17.201 | %91,8 | CHP | %36,3 |
Ula seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 22.534 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 22.176 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 20.515 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 20.214 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 19.259 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 18.888 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 18.693 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 18.423 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 18.435 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 18.712 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 17.182 |