Üsküdar · Büyükşehir belediye başkanı
%52,0
CHP birinci
315.178 geçerli oy · katılım %80,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Üsküdar ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %52,0 ile birinci; 315.178 geçerli oy, katılım %80,8.
Üsküdar
Kayıtlı seçmen 401.271 · Oy kullanan 324.021 (katılım %80,8) · Geçerli 315.178 · Geçersiz 8.843
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 163.765 | %52,0 |
| AKP | 128.881 | %40,9 |
| ZAFER | 7.128 | %2,3 |
| YRP | 6.234 | %2,0 |
| DEM | 2.047 | %0,7 |
| SAADET | 1.880 | %0,6 |
| İYİ | 1.849 | %0,6 |
| MEMLEKET | 540 | %0,2 |
| DEVA | 449 | %0,1 |
| BTP | 352 | %0,1 |
| TKP | 275 | %0,1 |
| YTP | 271 | %0,1 |
| HAK-PAR | 255 | %0,1 |
| Vedat Taylan Yıldız (bağımsız) | 213 | %0,1 |
| VATAN | 211 | %0,1 |
| DSP | 123 | %0,0 |
| ANAP | 95 | %0,0 |
| Merve Karataş (bağımsız) | 84 | %0,0 |
| İshak Akbay (bağımsız) | 68 | %0,0 |
| TKH | 62 | %0,0 |
| ABP | 58 | %0,0 |
| MİLLET | 52 | %0,0 |
| Hülya Kavuzlu Karaman (bağımsız) | 44 | %0,0 |
| AB | 38 | %0,0 |
| Adem Bayraktar (bağımsız) | 29 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 24 | %0,0 |
| OCAK | 18 | %0,0 |
| Vedat Öztürk (bağımsız) | 18 | %0,0 |
| Galip Menteşe (bağımsız) | 16 | %0,0 |
| Sena Elest Akıncı (bağımsız) | 14 | %0,0 |
| Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu (bağımsız) | 12 | %0,0 |
| Burak Emre Çetin (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Memet Ali Aydoğmuş (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Ömer Karvan (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Yaşar Polat (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Polat Erdoğan (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Abdullah Arli (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Güven Akıcı (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Ahmet Birikmen (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Hüseyin Durmaz (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Atakan Bozyayla (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Bilen Akpınar (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Ahmet Soytürk (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Orhan Çebi (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Cemal Tarancı (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Yüksel Özden (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Mirhat Tekin Brusk (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Habip Aksu (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acıbadem Mah. | 53 | 18.432 | %83,0 | CHP | %73,7 |
| Ahmediye Mah. | 22 | 7.259 | %77,2 | CHP | %63,6 |
| Altunizade Mah. | 28 | 9.456 | %83,1 | CHP | %66,7 |
| Aziz Mahmut Hüdayi Mah. | 22 | 7.234 | %79,0 | CHP | %55,7 |
| Bahçelievler Mah. | 53 | 17.553 | %83,3 | CHP | %56,2 |
| Barbaros Mah. | 41 | 13.807 | %83,9 | CHP | %73,1 |
| Beylerbeyi Mah. | 12 | 4.196 | %79,6 | CHP | %56,7 |
| Bulgurlu Mah. | 70 | 23.612 | %82,8 | CHP | %46,5 |
| Burhaniye Mah. | 37 | 12.363 | %79,8 | AKP | %48,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 84 | 28.926 | %81,6 | CHP | %47,7 |
| Ferah Mah. | 47 | 16.098 | %81,4 | AKP | %53,8 |
| Güzeltepe Mah. | 30 | 10.172 | %79,8 | AKP | %54,0 |
| Kandilli Mah. | 4 | 1.125 | %80,4 | CHP | %76,4 |
| Kısıklı Mah. | 44 | 15.217 | %80,2 | AKP | %54,5 |
| Kuleli Mah. | 5 | 1.685 | %79,9 | CHP | %47,9 |
| Kuzguncuk Mah. | 10 | 3.324 | %81,7 | CHP | %70,3 |
| Küplüce Mah. | 39 | 13.055 | %80,6 | AKP | %55,7 |
| Küçük Çamlıca Mah. | 23 | 7.855 | %81,0 | AKP | %49,9 |
| Küçüksu Mah. | 42 | 14.292 | %81,7 | CHP | %57,3 |
| Kirazlıtepe Mah. | 21 | 7.098 | %83,9 | AKP | %60,9 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 43 | 14.908 | %80,4 | AKP | %53,8 |
| Muratreis Mah. | 33 | 10.969 | %80,1 | CHP | %61,8 |
| Mimar Sinan Mah. | 27 | 8.919 | %75,2 | CHP | %52,5 |
| Salacak Mah. | 24 | 7.590 | %80,9 | CHP | %69,3 |
| Selami Ali Mah. | 30 | 10.419 | %78,8 | CHP | %54,8 |
| Selimiye Mah. | 17 | 5.778 | %82,1 | CHP | %73,5 |
| Sultantepe Mah. | 26 | 8.532 | %78,8 | CHP | %53,8 |
| Valide-İ Atik Mah. | 49 | 16.642 | %76,8 | CHP | %57,8 |
| Yavuztürk Mah. | 70 | 24.136 | %80,8 | AKP | %47,6 |
| Zeynep Kamil Mah. | 29 | 9.923 | %78,0 | CHP | %57,3 |
| Çengelköy Mah. | 31 | 10.544 | %81,4 | AKP | %51,2 |
| Ünalan Mah. | 79 | 26.943 | %79,6 | CHP | %49,7 |
| İcadiye Mah. | 39 | 13.209 | %81,1 | CHP | %65,6 |