Ümraniye · Büyükşehir belediye başkanı
%46,5
CHP birinci
410.366 geçerli oy · katılım %80,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ümraniye ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %46,5 ile birinci; 410.366 geçerli oy, katılım %80,0.
Ümraniye
Kayıtlı seçmen 529.867 · Oy kullanan 423.978 (katılım %80,0) · Geçerli 410.366 · Geçersiz 13.612
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 190.694 | %46,5 |
| AKP | 181.776 | %44,3 |
| YRP | 13.943 | %3,4 |
| ZAFER | 9.401 | %2,3 |
| DEM | 5.403 | %1,3 |
| SAADET | 2.523 | %0,6 |
| İYİ | 2.400 | %0,6 |
| MEMLEKET | 671 | %0,2 |
| DEVA | 550 | %0,1 |
| YTP | 387 | %0,1 |
| BTP | 330 | %0,1 |
| HAK-PAR | 301 | %0,1 |
| TKP | 276 | %0,1 |
| Vedat Taylan Yıldız (bağımsız) | 272 | %0,1 |
| VATAN | 218 | %0,1 |
| ANAP | 171 | %0,0 |
| DSP | 164 | %0,0 |
| MİLLET | 87 | %0,0 |
| TKH | 78 | %0,0 |
| İshak Akbay (bağımsız) | 77 | %0,0 |
| ABP | 76 | %0,0 |
| Merve Karataş (bağımsız) | 64 | %0,0 |
| Hülya Kavuzlu Karaman (bağımsız) | 64 | %0,0 |
| AB | 56 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 51 | %0,0 |
| Adem Bayraktar (bağımsız) | 51 | %0,0 |
| Vedat Öztürk (bağımsız) | 44 | %0,0 |
| OCAK | 33 | %0,0 |
| Galip Menteşe (bağımsız) | 27 | %0,0 |
| Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu (bağımsız) | 24 | %0,0 |
| Ömer Karvan (bağımsız) | 17 | %0,0 |
| Orhan Çebi (bağımsız) | 14 | %0,0 |
| Abdullah Arli (bağımsız) | 14 | %0,0 |
| Cemal Tarancı (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Hüseyin Durmaz (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Memet Ali Aydoğmuş (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Yaşar Polat (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Sena Elest Akıncı (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Atakan Bozyayla (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Yüksel Özden (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Burak Emre Çetin (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Habip Aksu (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Uğur Etlik (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Mirhat Tekin Brusk (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Güven Akıcı (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Ahmet Birikmen (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Polat Erdoğan (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Ahmet Soytürk (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Bilen Akpınar (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adem Yavuz Mah. | 35 | 12.180 | %79,7 | AKP | %55,9 |
| Altınşehir Mah. | 61 | 21.287 | %79,1 | AKP | %51,9 |
| Armağanevler Mah. | 87 | 30.029 | %77,0 | CHP | %50,9 |
| Atakent Mah. | 45 | 15.632 | %81,6 | CHP | %56,7 |
| Atatürk Mah. | 56 | 18.890 | %80,2 | AKP | %47,5 |
| Aşağı Dudullu Mah. | 31 | 10.555 | %80,2 | AKP | %46,3 |
| Cemil Meriç Mah. | 47 | 16.107 | %79,3 | AKP | %48,7 |
| Dumlupınar Mah. | 26 | 9.012 | %81,1 | AKP | %51,6 |
| Elmalıkent Mah. | 47 | 16.078 | %81,3 | CHP | %47,8 |
| Esenevler Mah. | 56 | 19.526 | %81,4 | CHP | %48,1 |
| Esenkent Mah. | 42 | 14.439 | %79,6 | AKP | %46,1 |
| Esenşehir Mah. | 41 | 13.750 | %79,2 | CHP | %48,5 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 10 | 3.377 | %81,2 | AKP | %52,9 |
| Finanskent Mah. | 18 | 6.223 | %81,0 | CHP | %78,2 |
| Hekimbaşı Mah. | 16 | 5.524 | %81,1 | AKP | %56,7 |
| Huzur Mah. | 25 | 8.707 | %81,3 | AKP | %52,3 |
| Ihlamurkuyu Mah. | 34 | 11.611 | %78,8 | AKP | %48,5 |
| Kazım Karabekir Mah. | 34 | 11.759 | %83,0 | AKP | %59,4 |
| Madenler Mah. | 34 | 11.437 | %81,9 | CHP | %54,2 |
| Mehmet Akif Mah. | 56 | 19.012 | %81,0 | CHP | %56,5 |
| Namık Kemal Mah. | 64 | 21.921 | %79,2 | AKP | %48,3 |
| Necip Fazıl Mah. | 58 | 20.235 | %81,2 | CHP | %48,2 |
| Parseller Mah. | 34 | 11.531 | %81,1 | CHP | %50,0 |
| Site Mah. | 47 | 16.107 | %81,4 | CHP | %68,8 |
| Tantavi Mah. | 25 | 8.726 | %81,2 | AKP | %46,1 |
| Tatlısu Mah. | 49 | 17.055 | %80,9 | CHP | %70,8 |
| Tepeüstü Mah. | 29 | 10.027 | %78,3 | AKP | %51,0 |
| Topağacı Mah. | 30 | 10.138 | %82,0 | AKP | %54,2 |
| Yamanevler Mah. | 36 | 12.001 | %77,8 | AKP | %47,3 |
| Yukarı Dudullu Mah. | 44 | 15.045 | %78,8 | AKP | %54,4 |
| Çakmak Mah. | 82 | 28.181 | %78,2 | AKP | %46,6 |
| Çamlık Mah. | 52 | 17.876 | %80,7 | CHP | %51,7 |
| İnkılap Mah. | 68 | 22.484 | %80,0 | AKP | %54,0 |
| İstiklal Mah. | 107 | 36.633 | %79,4 | AKP | %46,1 |
| Şerifali Mah. | 20 | 6.772 | %81,2 | CHP | %64,8 |