Şişli · Büyükşehir belediye başkanı
%70,0
CHP birinci
149.821 geçerli oy · katılım %76,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şişli ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %70,0 ile birinci; 149.821 geçerli oy, katılım %76,5.
Şişli
Kayıtlı seçmen 201.665 · Oy kullanan 154.175 (katılım %76,5) · Geçerli 149.821 · Geçersiz 4.354
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 104.819 | %70,0 |
| AKP | 35.380 | %23,6 |
| ZAFER | 2.754 | %1,8 |
| DEM | 2.392 | %1,6 |
| YRP | 1.529 | %1,0 |
| İYİ | 952 | %0,6 |
| SAADET | 423 | %0,3 |
| MEMLEKET | 256 | %0,2 |
| TKP | 234 | %0,2 |
| YTP | 171 | %0,1 |
| HAK-PAR | 137 | %0,1 |
| DEVA | 112 | %0,1 |
| DSP | 106 | %0,1 |
| VATAN | 88 | %0,1 |
| BTP | 85 | %0,1 |
| Vedat Taylan Yıldız (bağımsız) | 67 | %0,0 |
| TKH | 47 | %0,0 |
| Merve Karataş (bağımsız) | 38 | %0,0 |
| MİLLET | 37 | %0,0 |
| ANAP | 33 | %0,0 |
| ABP | 28 | %0,0 |
| AB | 20 | %0,0 |
| Hülya Kavuzlu Karaman (bağımsız) | 16 | %0,0 |
| Vedat Öztürk (bağımsız) | 16 | %0,0 |
| Galip Menteşe (bağımsız) | 14 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 12 | %0,0 |
| OCAK | 11 | %0,0 |
| Memet Ali Aydoğmuş (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Orhan Çebi (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| İshak Akbay (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Yüksel Özden (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Adem Bayraktar (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Burak Emre Çetin (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Mirhat Tekin Brusk (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Uğur Etlik (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Güven Akıcı (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Yaşar Polat (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Cemal Tarancı (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Sena Elest Akıncı (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Ömer Karvan (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Abdullah Arli (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Habip Aksu (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Polat Erdoğan (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Bilen Akpınar (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 24 | 7.987 | %73,8 | CHP | %75,4 |
| Bozkurt Mah. | 24 | 8.339 | %74,8 | CHP | %85,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 16 | 5.549 | %68,1 | CHP | %86,1 |
| Duatepe Mah. | 19 | 6.232 | %78,7 | CHP | %80,2 |
| Ergenekon Mah. | 6 | 1.809 | %73,0 | CHP | %79,1 |
| Esentepe Mah. | 17 | 5.417 | %78,9 | CHP | %74,1 |
| Eskişehir Mah. | 25 | 8.634 | %73,8 | CHP | %66,3 |
| Feriköy Mah. | 32 | 11.108 | %78,2 | CHP | %77,6 |
| Fulya Mah. | 40 | 13.184 | %77,9 | CHP | %77,5 |
| Gülbahar Mah. | 50 | 17.040 | %75,2 | CHP | %64,0 |
| Halaskargazi Mah. | 4 | 1.234 | %73,8 | CHP | %82,6 |
| Halide Edip Adıvar Mah. | 37 | 12.629 | %79,8 | CHP | %56,6 |
| Halil Rıfat Paşa Mah. | 13 | 4.126 | %83,5 | CHP | %71,8 |
| Harbiye Mah. | 5 | 1.544 | %76,0 | CHP | %83,3 |
| Kaptanpaşa Mah. | 7 | 2.392 | %84,5 | CHP | %78,2 |
| Kuştepe Mah. | 32 | 10.871 | %68,3 | CHP | %55,5 |
| Mahmut Şevket Paşa Mah. | 40 | 13.739 | %80,4 | CHP | %70,0 |
| Mecidiyeköy Mah. | 43 | 14.561 | %75,1 | CHP | %62,2 |
| Merkez Mah. | 30 | 10.314 | %74,4 | CHP | %84,7 |
| Meşrutiyet Mah. | 16 | 5.553 | %76,3 | CHP | %76,4 |
| Paşa Mah. | 41 | 13.938 | %77,6 | CHP | %57,6 |
| Teşvikiye Mah. | 26 | 8.798 | %78,7 | CHP | %88,8 |
| Yayla Mah. | 25 | 8.539 | %78,1 | CHP | %52,6 |
| İnönü Mah. | 7 | 2.268 | %72,6 | CHP | %67,7 |
| İzzet Paşa Mah. | 17 | 5.860 | %78,6 | CHP | %56,2 |