Küçükçekmece · Büyükşehir belediye başkanı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel SeçimiKüçükçekmece ilçesi
%54,1
CHP birinci
432.521 geçerli oy · katılım %78,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Küçükçekmece ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %54,1 ile birinci; 432.521 geçerli oy, katılım %78,9.
Küçükçekmece
Kayıtlı seçmen 568.586 · Oy kullanan 448.659 (katılım %78,9) · Geçerli 432.521 · Geçersiz 16.138
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 233.897 | %54,1 |
| AKP | 152.733 | %35,3 |
| DEM | 14.439 | %3,3 |
| YRP | 10.494 | %2,4 |
| ZAFER | 10.491 | %2,4 |
| İYİ | 2.895 | %0,7 |
| SAADET | 2.254 | %0,5 |
| MEMLEKET | 812 | %0,2 |
| HAK-PAR | 633 | %0,2 |
| DEVA | 535 | %0,1 |
| BTP | 480 | %0,1 |
| YTP | 454 | %0,1 |
| DSP | 404 | %0,1 |
| TKP | 325 | %0,1 |
| VATAN | 218 | %0,1 |
| Vedat Taylan Yıldız (bağımsız) | 202 | %0,1 |
| MİLLET | 136 | %0,0 |
| ABP | 129 | %0,0 |
| AB | 122 | %0,0 |
| ANAP | 114 | %0,0 |
| Merve Karataş (bağımsız) | 94 | %0,0 |
| TKH | 89 | %0,0 |
| Bilen Akpınar (bağımsız) | 71 | %0,0 |
| Adem Bayraktar (bağımsız) | 51 | %0,0 |
| İshak Akbay (bağımsız) | 48 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 47 | %0,0 |
| Hülya Kavuzlu Karaman (bağımsız) | 46 | %0,0 |
| Galip Menteşe (bağımsız) | 42 | %0,0 |
| Vedat Öztürk (bağımsız) | 37 | %0,0 |
| OCAK | 34 | %0,0 |
| Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu (bağımsız) | 18 | %0,0 |
| Memet Ali Aydoğmuş (bağımsız) | 17 | %0,0 |
| Güven Akıcı (bağımsız) | 15 | %0,0 |
| Ahmet Soytürk (bağımsız) | 14 | %0,0 |
| Orhan Çebi (bağımsız) | 13 | %0,0 |
| Sena Elest Akıncı (bağımsız) | 13 | %0,0 |
| Abdullah Arli (bağımsız) | 12 | %0,0 |
| Cemal Tarancı (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| Polat Erdoğan (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| Atakan Bozyayla (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| Burak Emre Çetin (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Ahmet Birikmen (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Yüksel Özden (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Mirhat Tekin Brusk (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Yaşar Polat (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Habip Aksu (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Hüseyin Durmaz (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Ömer Karvan (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Uğur Etlik (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Atakent Mah. | 211 | 72.081 | %81,0 | CHP | %72,7 |
| Atatürk Mah. | 88 | 30.069 | %77,4 | CHP | %51,9 |
| Beşyol Mah. | 4 | 1.209 | %79,7 | CHP | %52,4 |
| Cennet Mah. | 65 | 22.258 | %79,7 | CHP | %58,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 116 | 39.923 | %79,0 | CHP | %51,1 |
| Fatih Mah. | 24 | 7.931 | %78,5 | CHP | %60,1 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 56 | 18.891 | %79,1 | CHP | %56,0 |
| Gültepe Mah. | 64 | 21.883 | %80,3 | CHP | %56,2 |
| Halkalı Merkez Mah. | 163 | 56.093 | %78,8 | CHP | %57,4 |
| Kanarya Mah. | 139 | 47.398 | %74,0 | CHP | %46,2 |
| Kartaltepe Mah. | 29 | 9.780 | %78,0 | CHP | %52,8 |
| Kemalpaşa Mah. | 30 | 10.201 | %78,2 | CHP | %56,4 |
| Mehmet Akif Mah. | 108 | 37.080 | %78,5 | CHP | %43,5 |
| Sultan Murat Mah. | 33 | 11.337 | %79,0 | CHP | %49,7 |
| Söğütlü Çeşme Mah. | 72 | 24.545 | %78,3 | AKP | %44,5 |
| Tevfikbey Mah. | 77 | 26.321 | %79,2 | CHP | %51,1 |
| Yarımburgaz Mah. | 19 | 6.403 | %80,5 | AKP | %48,3 |
| Yeni Mahalle Mah. | 45 | 15.724 | %81,1 | CHP | %55,6 |
| Yeşilova Mah. | 74 | 25.301 | %80,3 | CHP | %55,6 |
| İnönü Mah. | 154 | 52.589 | %79,2 | CHP | %45,9 |
| İstasyon Mah. | 92 | 31.569 | %79,9 | CHP | %51,9 |