Eyüpsultan · Büyükşehir belediye başkanı
%52,5
CHP birinci
241.352 geçerli oy · katılım %80,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eyüpsultan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %52,5 ile birinci; 241.352 geçerli oy, katılım %80,4.
Eyüpsultan
Kayıtlı seçmen 309.535 · Oy kullanan 248.793 (katılım %80,4) · Geçerli 241.352 · Geçersiz 7.441
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 126.709 | %52,5 |
| AKP | 94.803 | %39,3 |
| YRP | 6.038 | %2,5 |
| ZAFER | 5.256 | %2,2 |
| DEM | 2.600 | %1,1 |
| İYİ | 1.979 | %0,8 |
| SAADET | 1.402 | %0,6 |
| MEMLEKET | 422 | %0,2 |
| DEVA | 256 | %0,1 |
| BTP | 253 | %0,1 |
| HAK-PAR | 246 | %0,1 |
| YTP | 230 | %0,1 |
| TKP | 155 | %0,1 |
| Vedat Taylan Yıldız (bağımsız) | 138 | %0,1 |
| VATAN | 137 | %0,1 |
| DSP | 117 | %0,1 |
| ANAP | 91 | %0,0 |
| Merve Karataş (bağımsız) | 61 | %0,0 |
| AB | 57 | %0,0 |
| TKH | 48 | %0,0 |
| MİLLET | 44 | %0,0 |
| ABP | 37 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 34 | %0,0 |
| İshak Akbay (bağımsız) | 32 | %0,0 |
| Hülya Kavuzlu Karaman (bağımsız) | 31 | %0,0 |
| Adem Bayraktar (bağımsız) | 27 | %0,0 |
| Vedat Öztürk (bağımsız) | 22 | %0,0 |
| Galip Menteşe (bağımsız) | 19 | %0,0 |
| OCAK | 18 | %0,0 |
| Polat Erdoğan (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Orhan Çebi (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Güven Akıcı (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Yaşar Polat (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Yüksel Özden (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Memet Ali Aydoğmuş (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Ahmet Soytürk (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Habip Aksu (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Sena Elest Akıncı (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Abdullah Arli (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Burak Emre Çetin (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Mirhat Tekin Brusk (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Ahmet Birikmen (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Bilen Akpınar (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Ömer Karvan (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Atakan Bozyayla (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Cemal Tarancı (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Hüseyin Durmaz (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 5.Levent Mah. | 22 | 7.552 | %77,3 | CHP | %59,9 |
| Akpınar Mah. | 3 | 829 | %93,2 | CHP | %58,4 |
| Akşemsettin Mah. | 87 | 29.781 | %80,6 | CHP | %55,7 |
| Alibeyköy Mah. | 28 | 9.434 | %78,6 | CHP | %48,8 |
| Ağaçlı Mah. | 2 | 427 | %91,1 | CHP | %51,5 |
| Defterdar Mah. | 10 | 3.252 | %81,8 | AKP | %51,1 |
| Düğmeciler Mah. | 40 | 13.715 | %81,9 | AKP | %49,9 |
| Emniyettepe Mah. | 21 | 7.042 | %81,0 | CHP | %49,2 |
| Esentepe Mah. | 46 | 15.916 | %77,8 | CHP | %45,1 |
| Göktürk Merkez Mah. | 83 | 28.317 | %80,6 | CHP | %73,0 |
| Güzeltepe Mah. | 75 | 25.511 | %81,8 | CHP | %64,8 |
| Işıklar Mah. | 2 | 447 | %95,3 | AKP | %51,6 |
| Karadolap Mah. | 69 | 23.551 | %82,6 | CHP | %64,6 |
| Merkez Mah. | 26 | 8.810 | %76,0 | AKP | %51,5 |
| Mimar Sinan Mah. | 14 | 4.675 | %83,2 | CHP | %63,0 |
| Mithatpaşa Mah. | 18 | 6.024 | %80,5 | CHP | %63,0 |
| Nişancı Mah. | 34 | 11.805 | %79,4 | AKP | %53,0 |
| Odayeri Mah. | 1 | 189 | %96,3 | CHP | %59,1 |
| Pirinççi Mah. | 9 | 2.574 | %84,6 | AKP | %65,3 |
| Rami Cuma Mah. | 34 | 11.243 | %81,6 | CHP | %52,4 |
| Rami Yeni Mah. | 33 | 11.317 | %79,9 | CHP | %52,5 |
| Sakarya Mah. | 24 | 8.101 | %76,9 | CHP | %46,5 |
| Silahtarağa Mah. | 23 | 7.504 | %78,2 | AKP | %48,6 |
| Topçular Mah. | 11 | 3.842 | %80,1 | CHP | %47,1 |
| Yeşilpınar Mah. | 81 | 27.619 | %80,7 | AKP | %52,8 |
| Çırçır Mah. | 79 | 27.445 | %80,4 | CHP | %50,4 |
| Çiftalan Mah. | 1 | 141 | %127,7 | AKP | %51,5 |
| İhsaniye Mah. | 1 | 143 | %88,1 | CHP | %48,7 |
| İslambey Mah. | 36 | 12.329 | %77,8 | AKP | %46,6 |