Beykoz · Büyükşehir belediye başkanı
%49,6
CHP birinci
149.351 geçerli oy · katılım %82,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beykoz ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %49,6 ile birinci; 149.351 geçerli oy, katılım %82,8.
Beykoz
Kayıtlı seçmen 186.911 · Oy kullanan 154.722 (katılım %82,8) · Geçerli 149.351 · Geçersiz 5.371
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 74.132 | %49,6 |
| AKP | 64.127 | %42,9 |
| YRP | 4.151 | %2,8 |
| ZAFER | 2.689 | %1,8 |
| İYİ | 1.038 | %0,7 |
| SAADET | 993 | %0,7 |
| DEM | 672 | %0,5 |
| MEMLEKET | 225 | %0,2 |
| YTP | 164 | %0,1 |
| DEVA | 156 | %0,1 |
| HAK-PAR | 142 | %0,1 |
| BTP | 126 | %0,1 |
| TKP | 95 | %0,1 |
| VATAN | 94 | %0,1 |
| Vedat Taylan Yıldız (bağımsız) | 90 | %0,1 |
| DSP | 72 | %0,1 |
| ANAP | 58 | %0,0 |
| MİLLET | 39 | %0,0 |
| AB | 35 | %0,0 |
| ABP | 33 | %0,0 |
| TKH | 33 | %0,0 |
| Merve Karataş (bağımsız) | 25 | %0,0 |
| Hülya Kavuzlu Karaman (bağımsız) | 22 | %0,0 |
| Adem Bayraktar (bağımsız) | 19 | %0,0 |
| Vedat Öztürk (bağımsız) | 18 | %0,0 |
| OCAK | 10 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 10 | %0,0 |
| Galip Menteşe (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Sena Elest Akıncı (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| Memet Ali Aydoğmuş (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| İshak Akbay (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Abdullah Arli (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Burak Emre Çetin (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Orhan Çebi (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Atakan Bozyayla (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Yüksel Özden (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Ahmet Soytürk (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Uğur Etlik (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Güven Akıcı (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Habip Aksu (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Ömer Karvan (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Mirhat Tekin Brusk (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Hüseyin Durmaz (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Yaşar Polat (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Cemal Tarancı (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Polat Erdoğan (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Mah. | 18 | 6.022 | %76,9 | CHP | %81,8 |
| Akbaba Mah. | 7 | 2.115 | %85,8 | AKP | %50,8 |
| Alibahadır Mah. | 2 | 594 | %86,5 | AKP | %48,7 |
| Anadolu Hisarı Mah. | 6 | 1.936 | %80,9 | CHP | %71,0 |
| Anadolu Kavağı Mah. | 3 | 988 | %81,7 | CHP | %56,3 |
| Anadolufeneri Mah. | 2 | 547 | %87,8 | AKP | %52,8 |
| Baklacı Mah. | 7 | 2.321 | %84,5 | AKP | %67,4 |
| Bozhane Mah. | 2 | 384 | %88,8 | CHP | %52,5 |
| Cumhuriyetköy Mah. | 5 | 1.470 | %88,4 | AKP | %52,7 |
| Dereseki Mah. | 4 | 1.302 | %88,9 | AKP | %48,7 |
| Elmalı Mah. | 7 | 2.367 | %86,1 | AKP | %60,3 |
| Fatih Mah. | 10 | 3.241 | %86,2 | AKP | %54,6 |
| Göksu Mah. | 6 | 1.869 | %84,1 | CHP | %56,1 |
| Göllü Mah. | 1 | 209 | %94,7 | CHP | %56,8 |
| Görele Mah. | 5 | 1.578 | %87,0 | CHP | %54,5 |
| Göztepe Mah. | 18 | 6.045 | %83,2 | CHP | %73,4 |
| Gümüşsuyu Mah. | 32 | 10.583 | %82,7 | AKP | %46,8 |
| Kanlıca Mah. | 10 | 3.164 | %81,9 | CHP | %73,4 |
| Kavacık Mah. | 49 | 16.370 | %82,8 | CHP | %53,0 |
| Kaynarca Mah. | 2 | 645 | %93,5 | AKP | %64,6 |
| Kılıçlı Mah. | 2 | 449 | %93,5 | AKP | %51,2 |
| Mahmutşevketpaşa Mah. | 5 | 1.412 | %84,4 | CHP | %47,4 |
| Merkez Mah. | 13 | 4.545 | %82,4 | CHP | %58,5 |
| Ortaçeşme Mah. | 18 | 6.077 | %83,1 | CHP | %46,4 |
| Paşabahçe Mah. | 9 | 2.986 | %82,4 | CHP | %67,3 |
| Paşamandıra Mah. | 4 | 1.021 | %91,8 | AKP | %61,3 |
| Polonezköy Mah. | 1 | 304 | %83,9 | CHP | %63,5 |
| Poyrazköy Mah. | 3 | 734 | %80,8 | AKP | %68,0 |
| Rüzgarlıbahçe Mah. | 17 | 5.927 | %81,9 | AKP | %47,3 |
| Riva Mah. | 8 | 2.472 | %83,7 | CHP | %58,7 |
| Soğuksu Mah. | 24 | 8.283 | %83,3 | CHP | %57,4 |
| Tokatköy Mah. | 31 | 10.422 | %82,3 | AKP | %46,4 |
| Yalıköy Mah. | 12 | 4.117 | %81,5 | CHP | %57,8 |
| Yavuz Selim Mah. | 12 | 3.983 | %85,5 | AKP | %60,0 |
| Yeni Mahalle Mah. | 41 | 14.288 | %79,5 | AKP | %46,2 |
| Zerzavatçı Mah. | 3 | 831 | %96,0 | AKP | %54,0 |
| Çamlıbahçe Mah. | 14 | 4.857 | %82,7 | CHP | %47,6 |
| Çavuşbaşı Çiftlik Mah. | 12 | 4.098 | %83,1 | AKP | %67,1 |
| Çengeldere Mah. | 12 | 3.997 | %83,2 | AKP | %64,2 |
| Çubuklu Mah. | 46 | 15.707 | %81,6 | CHP | %47,6 |
| Çiğdem Mah. | 26 | 8.816 | %81,8 | CHP | %56,6 |
| Örnekköy Mah. | 10 | 3.131 | %86,6 | AKP | %55,6 |
| Öğümce Mah. | 2 | 396 | %91,9 | CHP | %62,1 |
| İncirköy Mah. | 40 | 13.283 | %81,8 | CHP | %52,9 |
| İshaklı Mah. | 3 | 1.025 | %93,0 | AKP | %63,3 |