Beşiktaş · Büyükşehir belediye başkanı
%81,3
CHP birinci
104.042 geçerli oy · katılım %80,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Beşiktaş ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %81,3 ile birinci; 104.042 geçerli oy, katılım %80,1.
Beşiktaş
Kayıtlı seçmen 132.536 · Oy kullanan 106.106 (katılım %80,1) · Geçerli 104.042 · Geçersiz 2.064
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 84.583 | %81,3 |
| AKP | 14.985 | %14,4 |
| ZAFER | 1.601 | %1,5 |
| YRP | 610 | %0,6 |
| DEM | 542 | %0,5 |
| İYİ | 496 | %0,5 |
| SAADET | 191 | %0,2 |
| MEMLEKET | 130 | %0,1 |
| TKP | 125 | %0,1 |
| VATAN | 111 | %0,1 |
| YTP | 105 | %0,1 |
| Vedat Taylan Yıldız (bağımsız) | 77 | %0,1 |
| HAK-PAR | 76 | %0,1 |
| ANAP | 72 | %0,1 |
| DEVA | 68 | %0,1 |
| BTP | 46 | %0,0 |
| DSP | 38 | %0,0 |
| Merve Karataş (bağımsız) | 31 | %0,0 |
| TKH | 25 | %0,0 |
| Hülya Kavuzlu Karaman (bağımsız) | 22 | %0,0 |
| ABP | 20 | %0,0 |
| MİLLET | 17 | %0,0 |
| İshak Akbay (bağımsız) | 12 | %0,0 |
| AB | 10 | %0,0 |
| Vedat Öztürk (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Orhan Çebi (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Habip Aksu (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| OCAK | 3 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 3 | %0,0 |
| Güven Akıcı (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Galip Menteşe (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Sena Elest Akıncı (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Abdullah Arli (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Burak Emre Çetin (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Mirhat Tekin Brusk (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Cemal Tarancı (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Hüseyin Durmaz (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Adem Bayraktar (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Memet Ali Aydoğmuş (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Ahmet Soytürk (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Polat Erdoğan (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Atakan Bozyayla (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Ömer Karvan (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abbasağa Mah. | 11 | 3.601 | %75,9 | CHP | %79,7 |
| Akat Mah. | 30 | 10.005 | %81,5 | CHP | %87,8 |
| Arnavutköy Mah. | 9 | 2.884 | %76,1 | CHP | %71,7 |
| Balmumcu Mah. | 7 | 2.165 | %82,1 | CHP | %81,3 |
| Bebek Mah. | 12 | 4.008 | %78,6 | CHP | %84,0 |
| Cihannüma Mah. | 9 | 2.810 | %74,6 | CHP | %82,8 |
| Dikilitaş Mah. | 38 | 12.514 | %80,0 | CHP | %74,2 |
| Etiler Mah. | 26 | 8.735 | %81,0 | CHP | %87,0 |
| Gayrettepe Mah. | 31 | 10.339 | %83,7 | CHP | %82,9 |
| Konaklar Mah. | 36 | 11.835 | %83,4 | CHP | %79,4 |
| Kuruçeşme Mah. | 7 | 2.261 | %78,2 | CHP | %69,6 |
| Kültür Mah. | 11 | 3.632 | %81,4 | CHP | %83,6 |
| Levazım Mah. | 14 | 4.691 | %83,0 | CHP | %85,5 |
| Levent Mah. | 6 | 2.094 | %83,2 | CHP | %84,4 |
| Mecidiye Mah. | 23 | 7.670 | %77,5 | CHP | %75,9 |
| Muradiye Mah. | 12 | 3.919 | %77,9 | CHP | %84,0 |
| Nisbetiye Mah. | 28 | 9.234 | %82,8 | CHP | %87,6 |
| Ortaköy Mah. | 20 | 6.998 | %78,2 | CHP | %80,4 |
| Sinanpaşa Mah. | 5 | 1.562 | %72,8 | CHP | %75,9 |
| Türkali Mah. | 23 | 7.670 | %76,2 | CHP | %76,9 |
| Ulus Mah. | 15 | 5.244 | %80,2 | CHP | %78,1 |
| Vişnezade Mah. | 14 | 4.789 | %77,4 | CHP | %83,1 |
| Yıldız Mah. | 12 | 3.876 | %77,9 | CHP | %83,4 |