Yayladağı · Büyükşehir belediye başkanı
%70,6
AK PARTİ birinci
23.193 geçerli oy · katılım %86,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yayladağı ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %70,6 ile birinci; 23.193 geçerli oy, katılım %86,9.
Yayladağı
Kayıtlı seçmen 28.127 · Oy kullanan 24.451 (katılım %86,9) · Geçerli 23.193 · Geçersiz 1.258
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 16.366 | %70,6 |
| CHP | 4.526 | %19,5 |
| YRP | 1.406 | %6,1 |
| ZAFER | 236 | %1,0 |
| İYİ | 186 | %0,8 |
| SAADET | 147 | %0,6 |
| TİP | 79 | %0,3 |
| DEVA | 33 | %0,1 |
| MEMLEKET | 29 | %0,1 |
| DEM | 23 | %0,1 |
| AB | 21 | %0,1 |
| VATAN | 21 | %0,1 |
| BTP | 19 | %0,1 |
| DSP | 13 | %0,1 |
| TKH | 12 | %0,1 |
| YTP | 12 | %0,1 |
| EMEP | 12 | %0,1 |
| HAK-PAR | 12 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 10 | %0,0 |
| AP | 10 | %0,0 |
| ABP | 8 | %0,0 |
| MİLLET | 6 | %0,0 |
| Mehmet Katırcıoğlu (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Mehmet Haşmet Kolağası (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arslanyazı Mah. | 1 | 230 | %88,3 | AKP | %65,0 |
| Aydınbahçe Mah. | 2 | 418 | %98,8 | AKP | %64,5 |
| Ayışığı Mah. | 2 | 360 | %90,3 | AKP | %79,2 |
| Aşağıpulluyazı Mah. | 2 | 458 | %82,8 | AKP | %69,3 |
| Bezge Mah. | 3 | 895 | %88,8 | AKP | %61,4 |
| Bozlu Mah. | 2 | 583 | %88,2 | AKP | %70,2 |
| Denizgören Mah. | 1 | 160 | %96,9 | AKP | %53,6 |
| Dusduru Mah. | 1 | 117 | %97,4 | AKP | %62,7 |
| Eğerci Mah. | 1 | 322 | %93,8 | AKP | %70,4 |
| Görentaş Mah. | 2 | 407 | %89,7 | AKP | %87,7 |
| Gözlüce Mah. | 2 | 392 | %95,9 | AKP | %72,0 |
| Gürışık Mah. | 1 | 206 | %90,8 | AKP | %60,4 |
| Güveççi Mah. | 2 | 378 | %94,2 | AKP | %82,0 |
| Güzelyurt Mah. | 1 | 201 | %95,0 | AKP | %68,2 |
| Hisarcık Mah. | 2 | 631 | %93,0 | AKP | %60,2 |
| Karacurun Mah. | 1 | 252 | %95,6 | AKP | %77,9 |
| Karaköse Mah. | 4 | 1.199 | %89,7 | AKP | %78,1 |
| Kızılçat Mah. | 1 | 174 | %92,0 | AKP | %81,2 |
| Kışlak Mah. | 3 | 855 | %84,8 | AKP | %58,4 |
| Kulaç Mah. | 1 | 328 | %91,2 | AKP | %81,9 |
| Kurtuluş Mah. | 9 | 2.880 | %78,2 | AKP | %72,1 |
| Kösrelik Mah. | 1 | 214 | %94,9 | AKP | %69,6 |
| Leylekli Mah. | 1 | 133 | %97,7 | AKP | %59,2 |
| Olgunlar Mah. | 1 | 296 | %97,0 | AKP | %79,9 |
| Sebenoba Mah. | 3 | 752 | %92,0 | AKP | %82,3 |
| Sungur Mah. | 1 | 139 | %97,1 | AKP | %73,3 |
| Sürütme Mah. | 1 | 221 | %93,2 | AKP | %73,2 |
| Turfanda Mah. | 3 | 846 | %87,1 | CHP | %89,5 |
| Tutlubahçe Mah. | 12 | 3.676 | %81,9 | AKP | %82,1 |
| Uluyol Mah. | 1 | 288 | %99,0 | AKP | %83,2 |
| Yalaz Mah. | 1 | 343 | %88,6 | AKP | %63,1 |
| Yayıkdamlar Mah. | 1 | 273 | %98,2 | AKP | %60,7 |
| Yeniceköy Mah. | 2 | 513 | %94,4 | AKP | %84,4 |
| Yeşiltepe Mah. | 1 | 297 | %90,9 | AKP | %47,9 |
| Yoncakaya Mah. | 2 | 461 | %84,0 | AKP | %89,1 |
| Yukarıokçular Mah. | 4 | 1.106 | %83,3 | AKP | %78,8 |
| Yukarıpulluyazı Mah. | 1 | 117 | %100,0 | AKP | %74,1 |
| Çabala Mah. | 2 | 428 | %87,6 | AKP | %71,5 |
| Çakıköy Mah. | 2 | 548 | %91,1 | AKP | %77,0 |
| Çaksına Mah. | 3 | 876 | %90,2 | AKP | %60,1 |
| Çamaltı Mah. | 8 | 2.787 | %77,9 | AKP | %72,0 |
| Çandır Mah. | 1 | 285 | %98,6 | AKP | %65,6 |
| Çatbaşı Mah. | 2 | 541 | %89,3 | CHP | %51,1 |
| Çayır Mah. | 1 | 167 | %94,6 | AKP | %61,5 |
| Üçırmak Mah. | 1 | 17 | %100,0 | AKP | %82,4 |
| Şakşak Mah. | 2 | 399 | %90,0 | AKP | %79,9 |
| Şenköy Mah. | 3 | 958 | %90,3 | AKP | %76,7 |