%66,0
AK PARTİ birinci
52.929 geçerli oy · katılım %76,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırıkhan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %66,0 ile birinci; 52.929 geçerli oy, katılım %76,6.
Kayıtlı seçmen 72.881 · Oy kullanan 55.855 (katılım %76,6) · Geçerli 52.929 · Geçersiz 2.926
Kırıkhan Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 34.919 | %66,0 |
| CHP | 11.598 | %21,9 |
| YRP | 4.060 | %7,7 |
| ZAFER | 759 | %1,4 |
| İYİ | 602 | %1,1 |
| SAADET | 308 | %0,6 |
| DEM | 138 | %0,3 |
| DEVA | 104 | %0,2 |
| MEMLEKET | 99 | %0,2 |
| TİP | 48 | %0,1 |
| VATAN | 39 | %0,1 |
| DSP | 30 | %0,1 |
| AB | 30 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 28 | %0,1 |
| BTP | 26 | %0,1 |
| YTP | 23 | %0,0 |
| EMEP | 23 | %0,0 |
| ABP | 21 | %0,0 |
| AP | 20 | %0,0 |
| HAK-PAR | 15 | %0,0 |
| MİLLET | 15 | %0,0 |
| TKH | 10 | %0,0 |
| Mehmet Katırcıoğlu (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Mehmet Haşmet Kolağası (bağımsız) | 6 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kırıkhan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 408 Evler Mah. | 5 | 1.729 | %81,4 | AKP | %69,7 |
| Abalaklı Mah. | 1 | 326 | %97,9 | AKP | %88,7 |
| Adalar Mah. | 1 | 187 | %97,9 | AKP | %92,5 |
| Aktutan Mah. | 1 | 115 | %94,8 | AKP | %67,9 |
| Alaybeyli Mah. | 1 | 298 | %91,3 | AKP | %80,6 |
| Alparslan Mah. | 2 | 691 | %83,4 | AKP | %69,8 |
| Alsancak Mah. | 11 | 3.535 | %73,5 | AKP | %70,6 |
| Alibeyçağıllı Mah. | 1 | 154 | %94,2 | AKP | %69,4 |
| Arkıtça Mah. | 1 | 185 | %87,6 | AKP | %54,4 |
| Aydınlı Mah. | 7 | 2.147 | %75,5 | AKP | %66,5 |
| Aygırgölü Mah. | 1 | 158 | %92,4 | AKP | %75,0 |
| Bahçelievler Mah. | 8 | 2.619 | %75,2 | AKP | %67,4 |
| Balarmudu Mah. | 2 | 381 | %93,7 | AKP | %72,8 |
| Baldıran Mah. | 2 | 659 | %80,1 | AKP | %55,8 |
| Barbaros Mah. | 13 | 4.234 | %64,6 | AKP | %63,1 |
| Başpınar Mah. | 2 | 460 | %93,7 | AKP | %64,2 |
| Bektaşlı Mah. | 2 | 651 | %97,7 | AKP | %66,4 |
| Camuzkışlası Mah. | 5 | 1.478 | %91,3 | AKP | %62,7 |
| Ceylanlı Mah. | 5 | 1.500 | %91,1 | AKP | %78,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 26 | 8.666 | %64,4 | AKP | %66,7 |
| Danaahmetli Mah. | 1 | 103 | %86,4 | CHP | %54,0 |
| Dedeçınar Mah. | 1 | 168 | %88,1 | AKP | %54,6 |
| Delibekirli Mah. | 3 | 767 | %92,3 | AKP | %72,3 |
| Demirkonak Mah. | 3 | 715 | %85,2 | AKP | %54,1 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.659 | %76,5 | AKP | %65,7 |
| Gazi Mah. | 8 | 2.620 | %74,1 | AKP | %67,5 |
| Gölbaşı Mah. | 3 | 989 | %99,7 | AKP | %74,5 |
| Gültepe Mah. | 1 | 266 | %89,9 | AKP | %80,9 |
| Gündüz Mah. | 5 | 1.678 | %71,1 | AKP | %61,6 |
| Güventaşı Mah. | 2 | 377 | %86,5 | AKP | %53,6 |
| Güzelce Mah. | 1 | 259 | %95,0 | AKP | %65,4 |
| Ilıkpınar Mah. | 1 | 157 | %94,9 | AKP | %51,0 |
| Kaletepe Mah. | 2 | 468 | %85,9 | AKP | %68,9 |
| Kamberlikaya Mah. | 1 | 229 | %100,0 | AKP | %56,0 |
| Kamışlar Mah. | 1 | 119 | %88,2 | AKP | %46,2 |
| Kangallar Mah. | 1 | 318 | %91,2 | AKP | %62,2 |
| Karadurmuşlu Mah. | 3 | 985 | %87,7 | AKP | %70,2 |
| Karaelmaslı Mah. | 1 | 137 | %92,7 | AKP | %66,7 |
| Karamankaşı Mah. | 1 | 238 | %90,3 | AKP | %52,0 |
| Karamağara Mah. | 1 | 218 | %95,4 | AKP | %50,8 |
| Karataş Mah. | 4 | 1.085 | %82,2 | AKP | %71,3 |
| Karaçağıl Mah. | 2 | 476 | %91,8 | AKP | %59,7 |
| Kazkeli Mah. | 2 | 485 | %92,2 | AKP | %65,4 |
| Kızılkaya Mah. | 2 | 404 | %73,5 | AKP | %59,1 |
| Kodallı Mah. | 2 | 367 | %99,2 | AKP | %73,8 |
| Kurtlusarımazı Mah. | 1 | 127 | %100,8 | AKP | %84,7 |
| Kurtlusoğuksu Mah. | 5 | 1.418 | %90,2 | AKP | %70,0 |
| Kurtuluş Mah. | 6 | 2.100 | %65,4 | AKP | %57,0 |
| Mahmutlu Mah. | 1 | 79 | %91,1 | AKP | %76,5 |
| Menderes Mah. | 5 | 1.660 | %83,3 | AKP | %67,6 |
| Muratpaşa Mah. | 1 | 318 | %91,2 | AKP | %81,3 |
| Mimar Sinan Mah. | 26 | 8.902 | %64,7 | AKP | %65,4 |
| Narlıhopur Mah. | 1 | 228 | %97,4 | AKP | %77,5 |
| Reşatlı Mah. | 1 | 130 | %79,2 | AKP | %73,0 |
| Saylak Mah. | 2 | 412 | %90,8 | AKP | %69,2 |
| Sucuköy Mah. | 1 | 209 | %88,0 | AKP | %59,7 |
| Söğütlüöz Mah. | 1 | 124 | %96,8 | AKP | %67,8 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 270 | %95,2 | AKP | %58,3 |
| Topboğazı Mah. | 1 | 246 | %92,3 | AKP | %65,9 |
| Torun Mah. | 1 | 128 | %93,8 | CHP | %47,5 |
| Yalangoz Mah. | 2 | 577 | %96,5 | AKP | %44,3 |
| Yeni Mah. | 12 | 3.942 | %70,3 | AKP | %58,3 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 159 | %98,1 | AKP | %85,2 |
| Çamsarı Mah. | 2 | 489 | %89,4 | AKP | %83,9 |
| Çamseki Mah. | 1 | 178 | %65,7 | AKP | %66,1 |
| Çankaya Mah. | 4 | 1.367 | %70,8 | AKP | %60,5 |
| Çataltepe Mah. | 1 | 191 | %86,9 | AKP | %69,8 |
| Çiloğlanhüyüğü Mah. | 1 | 270 | %97,0 | AKP | %65,2 |
| Özkızılkaya Mah. | 2 | 527 | %68,5 | AKP | %47,3 |
| Özsoğuksu Mah. | 1 | 352 | %86,7 | AKP | %80,3 |
| Özyörük Mah. | 4 | 1.267 | %89,7 | AKP | %64,3 |
| İncirli Mah. | 1 | 320 | %92,8 | AKP | %44,5 |
| İçada Mah. | 2 | 431 | %93,3 | AKP | %81,1 |