İskenderun · Büyükşehir belediye başkanı
%44,0
CHP birinci
118.607 geçerli oy · katılım %75,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İskenderun ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %44,0 ile birinci; 118.607 geçerli oy, katılım %75,0.
İskenderun
Kayıtlı seçmen 165.009 · Oy kullanan 123.710 (katılım %75,0) · Geçerli 118.607 · Geçersiz 5.103
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 52.178 | %44,0 |
| AKP | 51.615 | %43,5 |
| İYİ | 4.146 | %3,5 |
| YRP | 2.700 | %2,3 |
| ZAFER | 2.474 | %2,1 |
| DEM | 1.889 | %1,6 |
| TİP | 1.120 | %0,9 |
| SAADET | 664 | %0,6 |
| HÜDA PAR | 377 | %0,3 |
| DEVA | 219 | %0,2 |
| MEMLEKET | 179 | %0,2 |
| TKH | 158 | %0,1 |
| EMEP | 158 | %0,1 |
| BTP | 150 | %0,1 |
| VATAN | 105 | %0,1 |
| YTP | 90 | %0,1 |
| DSP | 73 | %0,1 |
| MİLLET | 69 | %0,1 |
| HAK-PAR | 48 | %0,0 |
| Mehmet Haşmet Kolağası (bağımsız) | 47 | %0,0 |
| Mehmet Katırcıoğlu (bağımsız) | 44 | %0,0 |
| AB | 43 | %0,0 |
| ABP | 31 | %0,0 |
| AP | 30 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akarca Mah. | 4 | 1.168 | %93,4 | AKP | %51,5 |
| Akçay Mah. | 5 | 1.579 | %88,8 | AKP | %51,6 |
| Azganlık Mah. | 6 | 1.743 | %86,7 | AKP | %54,0 |
| Aşkarbeyli Mah. | 2 | 551 | %87,3 | AKP | %70,7 |
| Barbaros Mah. | 7 | 2.406 | %73,9 | CHP | %51,7 |
| Barıştepe Mah. | 5 | 1.507 | %77,4 | AKP | %59,8 |
| Bekbele Mah. | 17 | 5.572 | %84,2 | AKP | %62,0 |
| Buluttepe Mah. | 10 | 3.170 | %72,5 | AKP | %34,3 |
| Büyükdere Mah. | 4 | 1.132 | %84,1 | CHP | %78,0 |
| Bitişik Mah. | 3 | 766 | %90,7 | AKP | %56,5 |
| Cebike Mah. | 8 | 2.489 | %79,7 | AKP | %65,2 |
| Cırtıman Mah. | 7 | 2.211 | %90,3 | AKP | %66,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 14 | 4.857 | %72,8 | CHP | %54,5 |
| Denizciler Mah. | 48 | 15.921 | %77,9 | AKP | %53,7 |
| Dumlupınar Mah. | 15 | 4.986 | %69,6 | CHP | %55,5 |
| Esentepe Mah. | 12 | 4.107 | %73,8 | AKP | %54,1 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 4 | 1.159 | %82,4 | AKP | %55,7 |
| Gültepe Mah. | 13 | 4.208 | %73,3 | AKP | %51,6 |
| Gürsel Mah. | 5 | 1.506 | %82,8 | CHP | %72,2 |
| Güzelçay Mah. | 3 | 767 | %88,3 | AKP | %43,8 |
| Hürriyet Mah. | 8 | 2.460 | %76,1 | CHP | %71,4 |
| Kaledibi Mah. | 2 | 360 | %92,8 | AKP | %47,5 |
| Karayılan Mah. | 15 | 5.186 | %79,8 | AKP | %47,3 |
| Kavaklıoluk Mah. | 1 | 328 | %86,3 | AKP | %49,8 |
| Kocatepe Mah. | 10 | 3.255 | %73,0 | AKP | %60,0 |
| Kurtuluş Mah. | 11 | 3.590 | %69,7 | CHP | %56,9 |
| Meydan Mah. | 18 | 5.960 | %71,5 | AKP | %44,9 |
| Modernevler Mah. | 22 | 7.442 | %73,0 | AKP | %52,2 |
| Muradiye Mah. | 11 | 3.667 | %75,1 | CHP | %52,0 |
| Mustafa Kemal Mah. | 33 | 11.028 | %70,9 | CHP | %68,5 |
| Numune Mah. | 21 | 7.197 | %69,3 | CHP | %58,8 |
| Orhangazi Mah. | 3 | 728 | %93,7 | AKP | %68,7 |
| Pınarbaşı Mah. | 5 | 1.567 | %74,9 | CHP | %63,5 |
| Pirireis Mah. | 19 | 6.308 | %71,7 | CHP | %70,6 |
| Sakarya Mah. | 27 | 9.012 | %71,0 | AKP | %48,8 |
| Sarıseki Mah. | 7 | 2.355 | %90,2 | AKP | %44,3 |
| Savaş Mah. | 2 | 604 | %78,3 | CHP | %58,8 |
| Suçıkağı Mah. | 4 | 1.370 | %90,2 | AKP | %70,4 |
| Süleymaniye Mah. | 8 | 2.720 | %71,6 | CHP | %67,6 |
| Yenişehir Mah. | 8 | 2.770 | %73,8 | CHP | %78,4 |
| Yıldırımtepe Mah. | 7 | 2.444 | %70,1 | AKP | %62,1 |
| Yunus Emre Mah. | 23 | 7.702 | %70,1 | AKP | %53,7 |
| Çay Mah. | 10 | 3.338 | %67,2 | CHP | %50,9 |
| Çınarlı Mah. | 2 | 680 | %91,2 | AKP | %43,8 |
| İsmet İnönü Mah. | 33 | 11.133 | %71,3 | CHP | %48,7 |