Hassa · Büyükşehir belediye başkanı
%61,4
AK PARTİ birinci
30.470 geçerli oy · katılım %84,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hassa ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %61,4 ile birinci; 30.470 geçerli oy, katılım %84,1.
Hassa
Kayıtlı seçmen 38.782 · Oy kullanan 32.614 (katılım %84,1) · Geçerli 30.470 · Geçersiz 2.144
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 18.716 | %61,4 |
| CHP | 7.320 | %24,0 |
| İYİ | 2.102 | %6,9 |
| YRP | 833 | %2,7 |
| ZAFER | 385 | %1,3 |
| SAADET | 326 | %1,1 |
| MEMLEKET | 224 | %0,7 |
| DEVA | 184 | %0,6 |
| BTP | 61 | %0,2 |
| TİP | 52 | %0,2 |
| DEM | 50 | %0,2 |
| TKH | 26 | %0,1 |
| YTP | 26 | %0,1 |
| ABP | 25 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 19 | %0,1 |
| AB | 18 | %0,1 |
| DSP | 16 | %0,1 |
| HAK-PAR | 15 | %0,1 |
| MİLLET | 15 | %0,1 |
| VATAN | 14 | %0,1 |
| Mehmet Katırcıoğlu (bağımsız) | 13 | %0,0 |
| EMEP | 12 | %0,0 |
| Mehmet Haşmet Kolağası (bağımsız) | 12 | %0,0 |
| AP | 6 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbez Mah. | 21 | 6.559 | %77,9 | AKP | %55,0 |
| Aktepe Mah. | 18 | 5.826 | %83,0 | AKP | %63,5 |
| Ardıçlı Mah. | 9 | 3.063 | %83,0 | AKP | %56,0 |
| Arpalıuşağı Mah. | 2 | 450 | %95,3 | AKP | %70,2 |
| Aşağıkarafakılı Mah. | 2 | 460 | %95,7 | AKP | %66,6 |
| Bademli Mah. | 2 | 503 | %97,8 | AKP | %70,3 |
| Buhara Mah. | 3 | 821 | %88,2 | AKP | %49,9 |
| Bintaş Mah. | 1 | 236 | %95,3 | AKP | %42,6 |
| Dedemli Mah. | 1 | 310 | %90,3 | AKP | %57,1 |
| Demrek Mah. | 3 | 932 | %90,8 | AKP | %91,8 |
| Dervişpaşa Mah. | 7 | 2.152 | %74,1 | AKP | %53,3 |
| Eğribucak Mah. | 2 | 514 | %87,7 | AKP | %53,4 |
| Gazeluşağı Mah. | 1 | 160 | %95,6 | AKP | %59,0 |
| Gülkent Mah. | 2 | 656 | %93,0 | AKP | %62,7 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 286 | %80,8 | AKP | %69,3 |
| Güvenç Mah. | 2 | 555 | %94,4 | AKP | %83,0 |
| Girne Mah. | 9 | 2.955 | %75,4 | AKP | %52,4 |
| Hacılar Mah. | 2 | 371 | %93,3 | AKP | %65,7 |
| Halallar Mah. | 1 | 235 | %91,9 | AKP | %82,1 |
| Haydarlar Mah. | 1 | 327 | %82,9 | AKP | %56,9 |
| Katranlık Mah. | 2 | 432 | %92,6 | AKP | %66,3 |
| Koruhöyük Mah. | 1 | 145 | %90,3 | AKP | %64,2 |
| Küreci Mah. | 7 | 2.077 | %86,4 | AKP | %68,1 |
| Mazmanlı Mah. | 4 | 1.026 | %95,4 | AKP | %78,8 |
| Onbeşkasım Mah. | 3 | 888 | %85,6 | AKP | %53,9 |
| Sapanözü Mah. | 1 | 345 | %93,6 | AKP | %74,4 |
| Sugediği Mah. | 1 | 75 | %102,7 | AKP | %76,1 |
| Söğüt Mah. | 3 | 1.017 | %95,0 | AKP | %59,5 |
| Tepebaşı Mah. | 2 | 371 | %87,6 | AKP | %51,9 |
| Tiyek Mah. | 1 | 253 | %79,8 | AKP | %47,2 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.081 | %80,0 | AKP | %53,9 |
| Yeniyapan Mah. | 1 | 87 | %94,3 | AKP | %54,6 |
| Yoluklar Mah. | 1 | 289 | %84,8 | AKP | %56,1 |
| Yukarıbucak Mah. | 1 | 305 | %81,0 | AKP | %76,8 |
| Yukarıkarafakılı Mah. | 2 | 562 | %89,2 | AKP | %65,7 |
| Yuvalı Mah. | 3 | 970 | %93,3 | AKP | %80,0 |
| Zeytinoba Mah. | 2 | 385 | %92,0 | AKP | %63,1 |
| Çay Mah. | 3 | 742 | %82,8 | AKP | %52,9 |
| Çınarbaşı Mah. | 2 | 361 | %81,7 | AKP | %48,0 |