Defne · Büyükşehir belediye başkanı
%76,7
CHP birinci
70.334 geçerli oy · katılım %70,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Defne ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %76,7 ile birinci; 70.334 geçerli oy, katılım %70,4.
Defne
Kayıtlı seçmen 105.461 · Oy kullanan 74.235 (katılım %70,4) · Geçerli 70.334 · Geçersiz 3.901
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 53.951 | %76,7 |
| AKP | 8.532 | %12,1 |
| TİP | 3.168 | %4,5 |
| TKH | 1.693 | %2,4 |
| İYİ | 641 | %0,9 |
| ZAFER | 526 | %0,8 |
| DEM | 371 | %0,5 |
| EMEP | 332 | %0,5 |
| BTP | 247 | %0,4 |
| YRP | 126 | %0,2 |
| DSP | 119 | %0,2 |
| SAADET | 118 | %0,2 |
| DEVA | 102 | %0,2 |
| YTP | 101 | %0,1 |
| Mehmet Katırcıoğlu (bağımsız) | 76 | %0,1 |
| MEMLEKET | 60 | %0,1 |
| VATAN | 33 | %0,1 |
| ABP | 30 | %0,0 |
| AP | 27 | %0,0 |
| Mehmet Haşmet Kolağası (bağımsız) | 24 | %0,0 |
| HAK-PAR | 17 | %0,0 |
| AB | 15 | %0,0 |
| MİLLET | 14 | %0,0 |
| HÜDA PAR | 11 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdeniz Mah. | 7 | 2.427 | %58,9 | CHP | %80,3 |
| Aknehir Mah. | 4 | 1.277 | %84,3 | CHP | %89,1 |
| Armutlu Mah. | 12 | 4.035 | %57,9 | CHP | %79,0 |
| Aşağıokçular Mah. | 10 | 3.349 | %71,2 | CHP | %81,5 |
| Bahçeköy Mah. | 3 | 806 | %83,5 | CHP | %84,7 |
| Balıklıdere Mah. | 3 | 923 | %76,7 | CHP | %85,7 |
| Ballıöz Mah. | 3 | 918 | %79,2 | CHP | %68,4 |
| Bostancık Mah. | 3 | 808 | %79,6 | CHP | %80,0 |
| Büyükçat Mah. | 4 | 1.099 | %78,4 | CHP | %89,5 |
| Değirmenyolu Mah. | 4 | 1.375 | %78,9 | CHP | %86,4 |
| Dursunlu Mah. | 17 | 5.778 | %71,4 | CHP | %76,5 |
| Döver Mah. | 4 | 1.230 | %74,0 | CHP | %82,3 |
| Elektrik Mah. | 7 | 2.295 | %56,4 | CHP | %82,2 |
| Gümüşgöze Mah. | 9 | 2.887 | %80,6 | CHP | %79,7 |
| Güneysöğüt Mah. | 2 | 658 | %78,4 | CHP | %87,5 |
| Hancağız Mah. | 2 | 521 | %83,5 | CHP | %88,2 |
| Harbiye Mah. | 57 | 19.147 | %71,7 | CHP | %72,0 |
| Hüseyinli Mah. | 2 | 613 | %94,3 | AKP | %82,3 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 83 | %90,4 | CHP | %64,3 |
| Koçören Mah. | 5 | 1.512 | %84,5 | CHP | %78,0 |
| Meydancık Mah. | 2 | 446 | %79,2 | CHP | %75,4 |
| Orhanlı Mah. | 6 | 1.792 | %84,1 | CHP | %84,7 |
| Samankaya Mah. | 4 | 1.085 | %78,9 | CHP | %86,5 |
| Subaşı Mah. | 12 | 4.147 | %71,8 | CHP | %78,8 |
| Sümerler Mah. | 17 | 5.369 | %59,1 | CHP | %78,9 |
| Sinanlı Mah. | 3 | 807 | %83,6 | CHP | %90,7 |
| Tavla Mah. | 7 | 2.263 | %79,0 | CHP | %87,4 |
| Toygarlı Mah. | 6 | 2.058 | %79,7 | CHP | %89,9 |
| Turunçlu Mah. | 14 | 4.849 | %64,0 | CHP | %80,3 |
| Yeniçağ Mah. | 6 | 2.032 | %84,9 | CHP | %86,5 |
| Yeşilpınar Mah. | 8 | 2.709 | %83,0 | CHP | %83,7 |
| Çardaklı Mah. | 2 | 478 | %72,4 | CHP | %74,8 |
| Çekmece Mah. | 68 | 23.248 | %62,0 | CHP | %71,5 |
| Çınarlı Mah. | 2 | 638 | %93,1 | CHP | %94,6 |
| Çökek Mah. | 2 | 675 | %94,8 | AKP | %84,2 |
| Özbek Mah. | 2 | 591 | %83,3 | CHP | %85,1 |
| Üzengili Mah. | 2 | 533 | %93,4 | AKP | %55,9 |