%55,4
AK PARTİ birinci
133.790 geçerli oy · katılım %68,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Antakya ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %55,4 ile birinci; 133.790 geçerli oy, katılım %68,3.
Kayıtlı seçmen 204.996 · Oy kullanan 139.927 (katılım %68,3) · Geçerli 133.790 · Geçersiz 6.137
Antakya Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 74.161 | %55,4 |
| CHP | 50.033 | %37,4 |
| YRP | 2.432 | %1,8 |
| TİP | 1.587 | %1,2 |
| İYİ | 1.557 | %1,2 |
| ZAFER | 1.418 | %1,1 |
| SAADET | 673 | %0,5 |
| DEVA | 344 | %0,3 |
| MEMLEKET | 236 | %0,2 |
| DEM | 212 | %0,2 |
| TKH | 210 | %0,2 |
| EMEP | 180 | %0,1 |
| YTP | 164 | %0,1 |
| BTP | 163 | %0,1 |
| DSP | 64 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 62 | %0,1 |
| AB | 59 | %0,0 |
| ABP | 50 | %0,0 |
| VATAN | 46 | %0,0 |
| AP | 40 | %0,0 |
| HAK-PAR | 33 | %0,0 |
| Mehmet Katırcıoğlu (bağımsız) | 28 | %0,0 |
| MİLLET | 20 | %0,0 |
| Mehmet Haşmet Kolağası (bağımsız) | 18 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Antakya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akasya Mah. | 34 | 11.095 | %59,9 | AKP | %79,2 |
| Akcurun Mah. | 3 | 754 | %95,4 | AKP | %80,6 |
| Akevler Mah. | 14 | 4.860 | %47,8 | AKP | %65,8 |
| Akhisar Mah. | 3 | 1.019 | %75,4 | AKP | %68,7 |
| Aksaray Mah. | 11 | 3.603 | %57,1 | AKP | %80,9 |
| Akçaova Mah. | 3 | 893 | %82,2 | AKP | %78,1 |
| Alaattin Mah. | 8 | 2.621 | %80,1 | AKP | %85,3 |
| Alahan Mah. | 3 | 980 | %88,8 | AKP | %78,1 |
| Alazı Mah. | 5 | 1.552 | %81,4 | CHP | %80,4 |
| Altınçay Mah. | 12 | 4.191 | %63,2 | AKP | %79,3 |
| Anayazı Mah. | 6 | 1.834 | %76,7 | CHP | %79,2 |
| Apaydın Mah. | 3 | 826 | %70,6 | AKP | %88,7 |
| Arpahan Mah. | 2 | 428 | %89,0 | AKP | %68,1 |
| Avsuyu Mah. | 10 | 3.150 | %84,0 | AKP | %85,2 |
| Aydınlıkevler Mah. | 4 | 1.111 | %71,4 | AKP | %86,1 |
| Açıkdere Mah. | 5 | 1.509 | %93,4 | AKP | %82,1 |
| Aşağıoba Mah. | 4 | 1.197 | %87,9 | AKP | %84,1 |
| Barbaros Mah. | 1 | 97 | %89,7 | AKP | %89,5 |
| Bağrıyanık Mah. | 7 | 2.222 | %74,5 | AKP | %70,0 |
| Bozhüyük Mah. | 2 | 639 | %90,1 | AKP | %76,7 |
| Boşin Mah. | 9 | 2.899 | %80,5 | AKP | %77,0 |
| Büyükdalyan Mah. | 7 | 2.122 | %81,8 | CHP | %75,0 |
| Biniciler Mah. | 1 | 171 | %77,8 | AKP | %75,8 |
| Bitiren Mah. | 2 | 586 | %91,0 | AKP | %81,2 |
| Cebrail Mah. | 9 | 2.842 | %45,4 | AKP | %69,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.524 | %46,8 | AKP | %59,0 |
| Demirköprü Mah. | 2 | 649 | %82,0 | AKP | %67,1 |
| Derince Mah. | 5 | 1.487 | %73,0 | AKP | %47,8 |
| Doğanköy Mah. | 2 | 673 | %81,4 | CHP | %85,8 |
| Dutdibi Mah. | 1 | 332 | %70,8 | AKP | %84,5 |
| Dikmece Mah. | 6 | 2.050 | %82,6 | CHP | %70,6 |
| Ekinci Mah. | 33 | 11.210 | %61,9 | CHP | %57,9 |
| Emek Mah. | 8 | 2.801 | %53,6 | AKP | %83,7 |
| Esenlik Mah. | 12 | 3.759 | %55,3 | AKP | %76,5 |
| Esentepe Mah. | 9 | 2.921 | %58,9 | AKP | %80,0 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 667 | %56,8 | CHP | %69,6 |
| Gazi Mah. | 11 | 3.699 | %52,8 | CHP | %51,7 |
| Gazipaşa Mah. | 1 | 169 | %61,5 | CHP | %70,1 |
| General Şükrü Kanatlı Mah. | 8 | 2.794 | %46,3 | AKP | %52,9 |
| Gökçegöz Mah. | 3 | 724 | %83,3 | AKP | %84,1 |
| Gülderen Mah. | 4 | 1.068 | %89,8 | CHP | %47,8 |
| Güllübahçe Mah. | 1 | 219 | %41,6 | CHP | %73,9 |
| Günyazı Mah. | 6 | 2.053 | %83,1 | CHP | %84,7 |
| Güzelburç Mah. | 18 | 6.135 | %69,7 | CHP | %56,4 |
| Habib-İ Neccar Mah. | 1 | 76 | %79,0 | AKP | %69,0 |
| Hacı Ömer Alpagot Mah. | 8 | 2.696 | %79,0 | AKP | %83,0 |
| Haraparası Mah. | 1 | 334 | %66,2 | AKP | %56,5 |
| Hasanlı Mah. | 1 | 36 | %75,0 | CHP | %74,1 |
| Havuzlar Mah. | 2 | 676 | %80,5 | AKP | %74,5 |
| Kantara Mah. | 1 | 351 | %70,7 | AKP | %79,0 |
| Karaali Bölüğü Mah. | 3 | 1.017 | %83,8 | AKP | %85,5 |
| Karaali Mah. | 9 | 2.636 | %81,6 | CHP | %86,7 |
| Kardeşler Mah. | 3 | 759 | %71,8 | AKP | %86,4 |
| Karlısu Mah. | 9 | 2.903 | %82,7 | AKP | %67,0 |
| Kışlasaray Mah. | 7 | 2.189 | %49,1 | CHP | %69,1 |
| Kocaabdi Mah. | 1 | 110 | %72,7 | AKP | %81,3 |
| Kuruyer Mah. | 3 | 716 | %92,7 | AKP | %84,9 |
| Kuyulu Mah. | 2 | 550 | %73,1 | AKP | %54,5 |
| Kuzeytepe Mah. | 14 | 4.821 | %73,5 | CHP | %83,5 |
| Küçükdalyan Mah. | 19 | 6.504 | %69,7 | CHP | %83,3 |
| Kisecik Mah. | 7 | 2.232 | %89,3 | AKP | %77,5 |
| Madenboyu Mah. | 5 | 1.596 | %88,0 | AKP | %84,2 |
| Mansurlu Mah. | 3 | 769 | %94,7 | AKP | %89,2 |
| Maraşboğazı Mah. | 3 | 1.023 | %89,3 | AKP | %64,9 |
| Maşuklu Mah. | 13 | 4.263 | %75,4 | CHP | %73,8 |
| Melekli Mah. | 1 | 142 | %90,9 | AKP | %79,2 |
| Meydan Mah. | 1 | 261 | %63,6 | AKP | %67,7 |
| Narlıca Mah. | 32 | 10.204 | %75,7 | AKP | %86,4 |
| Odabaşı Mah. | 35 | 12.021 | %58,0 | CHP | %60,7 |
| Orhanlı Mah. | 2 | 581 | %66,8 | CHP | %53,1 |
| Ovakent Mah. | 8 | 2.583 | %71,3 | AKP | %83,1 |
| Oğlakören Mah. | 4 | 1.204 | %90,6 | AKP | %61,4 |
| Paşaköy Mah. | 2 | 680 | %82,7 | AKP | %87,6 |
| Saraycık Mah. | 2 | 679 | %58,0 | AKP | %78,9 |
| Saraykent Mah. | 28 | 9.767 | %52,3 | AKP | %79,4 |
| Saçaklı Mah. | 1 | 337 | %88,4 | CHP | %43,3 |
| Serinyol Mah. | 37 | 12.103 | %71,4 | CHP | %74,0 |
| Sofular Mah. | 2 | 508 | %74,0 | CHP | %48,5 |
| Suvatlı Mah. | 2 | 520 | %91,0 | AKP | %72,0 |
| Tahtaköprü Mah. | 3 | 710 | %93,5 | AKP | %81,6 |
| Tanışma Mah. | 6 | 2.094 | %88,9 | AKP | %73,4 |
| Ulucami Mah. | 1 | 210 | %67,1 | AKP | %75,0 |
| Uzunaliç Mah. | 2 | 495 | %93,7 | AKP | %86,2 |
| Yaylacık Mah. | 2 | 699 | %95,7 | AKP | %77,5 |
| Yenicami Mah. | 1 | 78 | %70,5 | AKP | %86,8 |
| Yeşilova Mah. | 2 | 596 | %90,9 | AKP | %76,8 |
| Zenginler Mah. | 1 | 258 | %55,8 | CHP | %50,7 |
| Zülüflühan Mah. | 9 | 2.922 | %55,6 | CHP | %44,1 |
| Ürgenpaşa Mah. | 20 | 6.517 | %50,8 | AKP | %61,0 |
| Üzümdalı Mah. | 4 | 1.306 | %90,3 | AKP | %80,4 |
| Üçgedik Mah. | 3 | 937 | %88,5 | CHP | %68,3 |
| İplik Pazarı Mah. | 1 | 114 | %74,6 | AKP | %82,4 |
| Şehitler Mah. | 1 | 187 | %69,5 | AKP | %75,2 |
| Şeyhali Mah. | 1 | 219 | %73,1 | AKP | %72,8 |
| Şirince Mah. | 2 | 672 | %83,6 | AKP | %80,0 |