Karkamış · Büyükşehir belediye başkanı
%43,8
AK PARTİ birinci
6.400 geçerli oy · katılım %92,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karkamış ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %43,8 ile birinci; 6400 geçerli oy, katılım %92,0.
Karkamış
Kayıtlı seçmen 7.334 · Oy kullanan 6.748 (katılım %92,0) · Geçerli 6.400 · Geçersiz 348
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 2.804 | %43,8 |
| CHP | 2.320 | %36,3 |
| YRP | 481 | %7,5 |
| SAADET | 312 | %4,9 |
| İYİ | 182 | %2,8 |
| ZAFER | 106 | %1,7 |
| DEM | 41 | %0,6 |
| DEVA | 34 | %0,5 |
| HÜDA PAR | 23 | %0,4 |
| Ramazan Karabudak (bağımsız) | 18 | %0,3 |
| ANAP | 16 | %0,3 |
| YTP | 14 | %0,2 |
| MİLLET | 13 | %0,2 |
| AB | 5 | %0,1 |
| TKP | 4 | %0,1 |
| DP | 4 | %0,1 |
| HKP | 3 | %0,1 |
| TKH | 3 | %0,1 |
| TİP | 3 | %0,1 |
| VATAN | 3 | %0,1 |
| BTP | 2 | %0,0 |
| GELECEK | 2 | %0,0 |
| Hasan Şahin Karacaoğlu (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| DSP | 1 | %0,0 |
| ABP | 1 | %0,0 |
| HAK-PAR | 1 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 1 | %0,0 |
| AP | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaköy Mah. | 1 | 265 | %96,6 | AKP | %45,3 |
| Alagöz Mah. | 1 | 136 | %94,1 | CHP | %81,1 |
| Alaçalı Mah. | 1 | 198 | %94,4 | CHP | %54,8 |
| Arıkdere Mah. | 1 | 217 | %88,9 | CHP | %48,5 |
| Ayyıldız Mah. | 1 | 107 | %89,7 | AKP | %75,0 |
| Balaban Mah. | 1 | 43 | %100,0 | AKP | %71,1 |
| Beşkılıç Mah. | 1 | 31 | %90,3 | AKP | %46,4 |
| Eceler Mah. | 1 | 203 | %98,0 | AKP | %66,0 |
| Elifoğlu Mah. | 2 | 375 | %95,2 | CHP | %51,5 |
| Erenyolu Mah. | 1 | 95 | %100,0 | SAADET | %48,9 |
| Etiler Mah. | 3 | 859 | %80,6 | AKP | %43,7 |
| Gürçay Mah. | 1 | 101 | %97,0 | CHP | %39,0 |
| Karacurun Mah. | 1 | 146 | %93,2 | AKP | %47,3 |
| Karanfil Mah. | 1 | 103 | %100,0 | CHP | %45,5 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 731 | %89,5 | CHP | %37,7 |
| Kelekli Mah. | 2 | 534 | %94,2 | AKP | %51,0 |
| Kepirler Mah. | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %67,5 |
| Kıvırcık Mah. | 1 | 176 | %83,5 | AKP | %56,6 |
| Korkmazlar Mah. | 1 | 59 | %101,7 | AKP | %91,7 |
| Kuruyazı Mah. | 1 | 91 | %95,6 | AKP | %58,6 |
| Lojmanlar Mah. | 1 | 86 | %88,4 | CHP | %47,8 |
| Savaş Mah. | 1 | 16 | %100,0 | AKP | %100,0 |
| Soylu Mah. | 1 | 200 | %80,0 | CHP | %54,0 |
| Subağı Mah. | 1 | 100 | %104,0 | AKP | %46,1 |
| Teketaşı Mah. | 1 | 78 | %97,4 | AKP | %38,0 |
| Tosunlu Mah. | 1 | 107 | %97,2 | AKP | %45,0 |
| Türkyurdu Mah. | 1 | 30 | %96,7 | CHP | %37,9 |
| Yarımca Mah. | 1 | 52 | %103,9 | AKP | %71,2 |
| Yazır Mah. | 1 | 139 | %97,1 | CHP | %49,3 |
| Yaşar Mah. | 1 | 223 | %96,9 | AKP | %45,7 |
| Yeşerti Mah. | 1 | 274 | %93,4 | CHP | %55,3 |
| Yolağzı Mah. | 1 | 233 | %109,4 | AKP | %51,0 |
| Yurtbağı Mah. | 1 | 145 | %100,0 | AKP | %41,1 |
| Zührecik Mah. | 1 | 131 | %97,0 | AKP | %50,9 |
| Çarşı Mah. | 1 | 349 | %85,1 | AKP | %52,9 |
| Çiftlik Mah. | 2 | 437 | %89,9 | AKP | %44,5 |
| Öncüler Mah. | 1 | 153 | %81,1 | CHP | %58,2 |
| Örmetaş Mah. | 1 | 53 | %109,4 | AKP | %40,7 |
| Şenlik Mah. | 1 | 18 | %116,7 | AKP | %52,4 |