Sarayköy · Büyükşehir belediye başkanı
%53,2
CHP birinci
20.645 geçerli oy · katılım %89,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Sarayköy ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %53,2 ile birinci; 20.645 geçerli oy, katılım %89,8.
Sarayköy
Kayıtlı seçmen 23.941 · Oy kullanan 21.501 (katılım %89,8) · Geçerli 20.645 · Geçersiz 856
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 10.986 | %53,2 |
| AKP | 7.948 | %38,5 |
| DEM | 550 | %2,7 |
| İYİ | 486 | %2,4 |
| ZAFER | 188 | %0,9 |
| YRP | 142 | %0,7 |
| MEMLEKET | 54 | %0,3 |
| DEVA | 42 | %0,2 |
| VATAN | 32 | %0,2 |
| TİP | 30 | %0,2 |
| EMEP | 27 | %0,1 |
| DP | 26 | %0,1 |
| BTP | 25 | %0,1 |
| GELECEK | 18 | %0,1 |
| YTP | 16 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 14 | %0,1 |
| HAK-PAR | 12 | %0,1 |
| DSP | 10 | %0,1 |
| TKP | 9 | %0,0 |
| MİLLET | 8 | %0,0 |
| AB | 7 | %0,0 |
| Ünal Aras (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| ABP | 6 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acıdere Mah. | 1 | 49 | %95,9 | CHP | %52,3 |
| Acısu Mah. | 1 | 171 | %94,2 | AKP | %44,1 |
| Ada Mah. | 1 | 333 | %97,3 | CHP | %64,6 |
| Ahmetli Mah. | 2 | 440 | %94,3 | CHP | %62,7 |
| Altıntepe Mah. | 2 | 380 | %94,5 | AKP | %49,9 |
| Atatürk Mah. | 11 | 3.443 | %87,2 | CHP | %56,6 |
| Aşağı Mah. | 6 | 1.876 | %89,1 | CHP | %56,5 |
| Bala Mah. | 12 | 3.675 | %86,6 | CHP | %57,6 |
| Beylerbeyi Mah. | 3 | 870 | %94,8 | CHP | %57,3 |
| Caber Mah. | 1 | 141 | %95,7 | CHP | %73,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.379 | %85,8 | AKP | %42,6 |
| Duacılı Mah. | 5 | 1.290 | %94,3 | CHP | %57,4 |
| Gerali Mah. | 3 | 1.020 | %90,0 | CHP | %46,0 |
| Hasköy Mah. | 2 | 426 | %95,3 | CHP | %63,9 |
| Hisar Mah. | 1 | 322 | %93,8 | CHP | %45,3 |
| Kabaağaç Mah. | 1 | 244 | %93,0 | CHP | %52,8 |
| Karakıran Mah. | 1 | 182 | %97,3 | CHP | %64,8 |
| Karataş Mah. | 1 | 125 | %96,0 | CHP | %56,5 |
| Kumluca Mah. | 1 | 108 | %98,2 | AKP | %54,0 |
| Köprübaşı Mah. | 1 | 319 | %95,0 | CHP | %49,3 |
| Sakarya Mah. | 2 | 548 | %89,6 | CHP | %45,2 |
| Sazak Mah. | 1 | 97 | %100,0 | CHP | %56,7 |
| Sığma Mah. | 2 | 655 | %92,4 | CHP | %60,5 |
| Tekke Mah. | 1 | 92 | %95,7 | AKP | %60,2 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 208 | %94,2 | CHP | %53,6 |
| Tırkaz Mah. | 1 | 141 | %95,0 | CHP | %52,8 |
| Tosunlar Mah. | 2 | 576 | %94,1 | CHP | %47,2 |
| Trafo Mah. | 1 | 225 | %100,4 | AKP | %54,8 |
| Turan Mah. | 6 | 2.062 | %87,7 | CHP | %56,3 |
| Uyanık Mah. | 2 | 384 | %93,2 | CHP | %64,6 |
| Yakayurt Mah. | 1 | 92 | %98,9 | CHP | %56,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 1 | 68 | %98,5 | CHP | %57,8 |