Honaz · Büyükşehir belediye başkanı
%50,1
CHP birinci
19.405 geçerli oy · katılım %89,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Honaz ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %50,1 ile birinci; 19.405 geçerli oy, katılım %89,9.
Honaz
Kayıtlı seçmen 23.045 · Oy kullanan 20.727 (katılım %89,9) · Geçerli 19.405 · Geçersiz 1.322
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 9.729 | %50,1 |
| AKP | 7.539 | %38,9 |
| İYİ | 594 | %3,1 |
| YRP | 380 | %2,0 |
| ZAFER | 253 | %1,3 |
| DEM | 228 | %1,2 |
| MEMLEKET | 94 | %0,5 |
| DEVA | 83 | %0,4 |
| GELECEK | 70 | %0,4 |
| BTP | 64 | %0,3 |
| YTP | 51 | %0,3 |
| VATAN | 50 | %0,3 |
| DP | 42 | %0,2 |
| DSP | 33 | %0,2 |
| EMEP | 25 | %0,1 |
| AB | 24 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 23 | %0,1 |
| TKP | 22 | %0,1 |
| TİP | 22 | %0,1 |
| MİLLET | 20 | %0,1 |
| TKH | 19 | %0,1 |
| ABP | 16 | %0,1 |
| Ünal Aras (bağımsız) | 15 | %0,1 |
| HAK-PAR | 9 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Afşın Bey Mah. | 5 | 1.717 | %82,9 | AKP | %50,9 |
| Akbaş Mah. | 2 | 532 | %92,1 | CHP | %68,1 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 407 | %93,1 | CHP | %65,5 |
| Aşağıdağdere Mah. | 2 | 478 | %91,6 | CHP | %73,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.404 | %87,0 | CHP | %50,7 |
| Dereçiftlik Mah. | 2 | 572 | %98,4 | CHP | %75,8 |
| Emirazizli Mah. | 1 | 302 | %97,7 | CHP | %55,1 |
| Gürleyik Mah. | 3 | 977 | %91,0 | AKP | %46,5 |
| Haydar Mah. | 4 | 1.147 | %91,1 | CHP | %54,1 |
| Hürriyet Mah. | 7 | 2.176 | %87,7 | CHP | %47,7 |
| Hisar Mah. | 2 | 657 | %94,4 | AKP | %47,1 |
| Kaklık Mah. | 13 | 3.704 | %87,1 | CHP | %47,2 |
| Karateke Mah. | 3 | 956 | %94,5 | AKP | %52,1 |
| Karaçay Mah. | 3 | 808 | %92,3 | CHP | %67,2 |
| Kızılyer Mah. | 4 | 909 | %94,4 | CHP | %53,1 |
| Kocabaş Mah. | 13 | 4.104 | %89,9 | CHP | %46,7 |
| Menteşe Mah. | 1 | 318 | %96,2 | CHP | %67,1 |
| Ovacık Mah. | 1 | 337 | %91,1 | CHP | %46,5 |
| Sapaca Mah. | 1 | 149 | %99,3 | CHP | %69,7 |
| Yeni Mah. | 3 | 928 | %89,6 | AKP | %44,0 |
| Yokuşbaşı Mah. | 1 | 318 | %95,3 | CHP | %60,5 |
| Yukarıdağdere Mah. | 1 | 145 | %94,5 | CHP | %63,7 |