Çivril · Büyükşehir belediye başkanı
%42,8
CHP birinci
36.966 geçerli oy · katılım %85,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çivril ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %42,8 ile birinci; 36.966 geçerli oy, katılım %85,6.
Çivril
Kayıtlı seçmen 46.616 · Oy kullanan 39.897 (katılım %85,6) · Geçerli 36.966 · Geçersiz 2.931
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 15.810 | %42,8 |
| AKP | 14.150 | %38,3 |
| YRP | 3.074 | %8,3 |
| İYİ | 2.036 | %5,5 |
| ZAFER | 330 | %0,9 |
| Ünal Aras (bağımsız) | 249 | %0,7 |
| DEVA | 214 | %0,6 |
| DEM | 170 | %0,5 |
| TİP | 149 | %0,4 |
| VATAN | 117 | %0,3 |
| BTP | 98 | %0,3 |
| GELECEK | 94 | %0,3 |
| DP | 78 | %0,2 |
| YTP | 73 | %0,2 |
| MEMLEKET | 72 | %0,2 |
| DSP | 58 | %0,2 |
| EMEP | 42 | %0,1 |
| AB | 31 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 29 | %0,1 |
| MİLLET | 24 | %0,1 |
| HAK-PAR | 23 | %0,1 |
| ABP | 21 | %0,1 |
| TKP | 16 | %0,0 |
| TKH | 8 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 5 | 1.590 | %81,8 | CHP | %44,9 |
| Aktaş Mah. | 1 | 37 | %108,1 | AKP | %61,1 |
| Akçaköy Mah. | 1 | 82 | %93,9 | AKP | %62,0 |
| Aşağı Mah. | 5 | 1.435 | %81,6 | CHP | %47,9 |
| Balçıkhisar Mah. | 3 | 737 | %92,8 | AKP | %56,1 |
| Bayat Mah. | 1 | 89 | %96,6 | CHP | %62,2 |
| Bekirli Mah. | 1 | 73 | %100,0 | AKP | %53,5 |
| Belence Mah. | 1 | 158 | %97,5 | AKP | %48,8 |
| Beydilli Mah. | 2 | 418 | %97,4 | AKP | %57,6 |
| Beyköy Mah. | 1 | 236 | %88,1 | AKP | %59,6 |
| Bozdağ Mah. | 1 | 122 | %86,1 | AKP | %49,5 |
| Bucak Mah. | 1 | 144 | %86,8 | AKP | %53,1 |
| Bulgurlar Mah. | 1 | 151 | %92,7 | AKP | %54,9 |
| Cabar Mah. | 1 | 273 | %89,0 | CHP | %60,9 |
| Cumalar Mah. | 1 | 79 | %79,8 | AKP | %36,7 |
| Düzbel Mah. | 1 | 217 | %94,9 | AKP | %45,4 |
| Emircik Mah. | 3 | 857 | %87,2 | CHP | %57,7 |
| Gökgöl Mah. | 1 | 104 | %96,2 | AKP | %46,8 |
| Gümüşsu Mah. | 3 | 1.026 | %85,1 | AKP | %51,9 |
| Gürpınar Mah. | 9 | 2.953 | %81,1 | CHP | %59,4 |
| Hamam Mah. | 4 | 1.302 | %65,0 | AKP | %43,1 |
| Haydan Mah. | 4 | 1.276 | %90,7 | AKP | %43,8 |
| Irgıllı Mah. | 5 | 1.675 | %88,4 | AKP | %44,2 |
| Işıklı Mah. | 5 | 1.228 | %89,0 | CHP | %46,3 |
| Karabedirler Mah. | 3 | 720 | %89,4 | CHP | %44,8 |
| Karahacılı Mah. | 1 | 172 | %94,2 | AKP | %47,1 |
| Karalar Mah. | 1 | 261 | %86,2 | CHP | %53,5 |
| Karamanlı Mah. | 1 | 85 | %88,2 | CHP | %56,3 |
| Karayahşiler Mah. | 3 | 896 | %92,5 | CHP | %43,7 |
| Kavakalanı Mah. | 1 | 24 | %116,7 | AKP | %75,0 |
| Kavakköy Mah. | 1 | 166 | %95,2 | AKP | %49,0 |
| Kıralan Mah. | 10 | 3.412 | %84,0 | AKP | %46,3 |
| Kızılcasöğüt Mah. | 7 | 2.343 | %80,4 | CHP | %46,6 |
| Kızılcayer Mah. | 1 | 234 | %94,0 | CHP | %64,3 |
| Kocayaka Mah. | 2 | 603 | %92,2 | CHP | %56,6 |
| Koçak Mah. | 2 | 641 | %93,5 | CHP | %48,0 |
| Menteş Mah. | 2 | 469 | %93,8 | AKP | %53,9 |
| Osmanköy Mah. | 1 | 85 | %91,8 | AKP | %60,3 |
| Reşadiye Mah. | 1 | 282 | %91,1 | AKP | %43,1 |
| Saray Mah. | 3 | 777 | %79,3 | CHP | %50,2 |
| Sarıbeyli Mah. | 1 | 12 | %150,0 | AKP | %72,2 |
| Sarılar Mah. | 1 | 246 | %88,6 | CHP | %61,9 |
| Savran Mah. | 1 | 355 | %92,7 | CHP | %53,2 |
| Seraserli Mah. | 1 | 182 | %96,7 | AKP | %41,3 |
| Somak Mah. | 1 | 203 | %90,2 | AKP | %44,8 |
| Stadyum Mah. | 3 | 997 | %77,7 | CHP | %44,7 |
| Sundurlu Mah. | 1 | 280 | %92,9 | AKP | %57,3 |
| Sökmen Mah. | 2 | 380 | %89,2 | CHP | %60,8 |
| Süngüllü Mah. | 1 | 319 | %87,2 | AKP | %54,5 |
| Tekke Mah. | 2 | 365 | %90,7 | AKP | %42,9 |
| Tokça Mah. | 1 | 216 | %93,1 | CHP | %55,1 |
| Tuğlu Mah. | 1 | 160 | %92,5 | CHP | %53,2 |
| Yahyalı Mah. | 2 | 492 | %95,9 | AKP | %49,9 |
| Yakacık Mah. | 1 | 197 | %96,5 | AKP | %45,4 |
| Yalınlı Mah. | 1 | 168 | %93,5 | CHP | %67,3 |
| Yamanlar Mah. | 1 | 210 | %86,2 | CHP | %52,3 |
| Yassıhüyük Mah. | 1 | 192 | %97,4 | CHP | %49,1 |
| Yukarı Mah. | 7 | 2.192 | %81,6 | CHP | %38,4 |
| Yukarı Çapak Mah. | 1 | 79 | %101,3 | AKP | %68,4 |
| Yuvaköy Mah. | 1 | 309 | %85,8 | CHP | %51,9 |
| Çakallar Mah. | 1 | 35 | %111,4 | AKP | %40,0 |
| Çandır Mah. | 1 | 103 | %99,0 | CHP | %42,5 |
| Çapak Mah. | 1 | 141 | %95,7 | AKP | %41,0 |
| Çarşı Mah. | 6 | 1.892 | %81,9 | CHP | %47,1 |
| Çatlar Mah. | 4 | 1.261 | %82,5 | CHP | %42,3 |
| Çayır Mah. | 5 | 1.416 | %78,6 | CHP | %43,0 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 20 | %130,0 | AKP | %59,1 |
| Çetinler Mah. | 1 | 193 | %87,1 | CHP | %71,9 |
| Çıtak Mah. | 7 | 2.430 | %85,1 | CHP | %43,0 |
| Ömerli Mah. | 1 | 245 | %94,7 | CHP | %51,8 |
| Özdemirci Mah. | 6 | 1.459 | %90,8 | CHP | %47,1 |
| İmrallı Mah. | 1 | 110 | %92,7 | AKP | %43,6 |
| İnceköy Mah. | 1 | 131 | %83,2 | YRP | %32,0 |
| İshaklı Mah. | 1 | 161 | %96,9 | AKP | %52,7 |
| İğdir Mah. | 2 | 632 | %85,8 | CHP | %52,0 |
| Şehitler Mah. | 4 | 1.060 | %83,7 | CHP | %47,0 |
| Şenköy Mah. | 1 | 341 | %92,4 | CHP | %46,8 |