Çameli · Büyükşehir belediye başkanı
%61,4
AK PARTİ birinci
12.071 geçerli oy · katılım %87,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çameli ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %61,4 ile birinci; 12.071 geçerli oy, katılım %87,7.
Çameli
Kayıtlı seçmen 15.136 · Oy kullanan 13.267 (katılım %87,7) · Geçerli 12.071 · Geçersiz 1.196
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 7.415 | %61,4 |
| CHP | 3.194 | %26,5 |
| YRP | 481 | %4,0 |
| İYİ | 478 | %4,0 |
| ZAFER | 97 | %0,8 |
| DEVA | 59 | %0,5 |
| DP | 49 | %0,4 |
| MEMLEKET | 35 | %0,3 |
| GELECEK | 34 | %0,3 |
| VATAN | 33 | %0,3 |
| AB | 22 | %0,2 |
| BTP | 21 | %0,2 |
| DEM | 20 | %0,2 |
| YTP | 19 | %0,2 |
| DSP | 18 | %0,2 |
| TKP | 18 | %0,2 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,1 |
| ABP | 14 | %0,1 |
| HAK-PAR | 13 | %0,1 |
| TİP | 11 | %0,1 |
| MİLLET | 10 | %0,1 |
| EMEP | 8 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| Ünal Aras (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 2 | 421 | %93,4 | AKP | %66,8 |
| Arıkaya Mah. | 2 | 504 | %89,7 | AKP | %68,9 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 83 | %84,3 | AKP | %84,6 |
| Belevi Mah. | 2 | 533 | %91,2 | AKP | %60,2 |
| Bıçakçı Mah. | 1 | 250 | %91,2 | CHP | %47,9 |
| Cevizli Mah. | 2 | 607 | %88,0 | AKP | %70,5 |
| Cumaalanı Mah. | 2 | 543 | %91,7 | CHP | %46,6 |
| Elmalı Mah. | 4 | 1.060 | %82,3 | AKP | %54,8 |
| Emecik Mah. | 1 | 286 | %93,4 | AKP | %68,6 |
| Ericek Mah. | 1 | 116 | %100,9 | AKP | %71,2 |
| Gökçeyaka Mah. | 2 | 648 | %88,4 | AKP | %71,5 |
| Gürsu Mah. | 1 | 251 | %84,9 | AKP | %73,9 |
| Güzelyurt Mah. | 2 | 617 | %92,2 | AKP | %80,9 |
| Kalınkoz Mah. | 4 | 1.112 | %82,6 | AKP | %65,2 |
| Karabayır Mah. | 2 | 590 | %91,2 | AKP | %54,9 |
| Kınıkyeri Mah. | 1 | 170 | %95,9 | AKP | %77,6 |
| Kızılyaka Mah. | 2 | 405 | %85,2 | AKP | %60,0 |
| Kocaova Mah. | 1 | 173 | %90,2 | AKP | %67,4 |
| Kolak Mah. | 2 | 627 | %90,6 | AKP | %78,4 |
| Kirazlıyayla Mah. | 3 | 999 | %86,5 | AKP | %51,2 |
| Sarıkavak Mah. | 1 | 265 | %90,9 | AKP | %67,8 |
| Sofular Mah. | 1 | 245 | %94,3 | AKP | %68,5 |
| Taşçılar Mah. | 2 | 365 | %89,3 | AKP | %50,3 |
| Yaylapınar Mah. | 2 | 530 | %91,1 | AKP | %66,8 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.695 | %78,8 | AKP | %45,8 |
| Yeşilyayla Mah. | 1 | 234 | %96,2 | AKP | %62,4 |
| Yumrutaş Mah. | 1 | 228 | %88,6 | AKP | %60,9 |
| Yunuspınarı Mah. | 2 | 573 | %82,7 | AKP | %50,6 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 216 | %92,6 | AKP | %75,3 |
| Çiğdemli Mah. | 1 | 241 | %92,5 | AKP | %59,4 |
| İmamlar Mah. | 2 | 549 | %91,3 | AKP | %69,8 |