Buldan · Büyükşehir belediye başkanı
%48,0
CHP birinci
17.631 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Buldan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %48,0 ile birinci; 17.631 geçerli oy, katılım %88,7.
Buldan
Kayıtlı seçmen 21.327 · Oy kullanan 18.913 (katılım %88,7) · Geçerli 17.631 · Geçersiz 1.282
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 8.464 | %48,0 |
| AKP | 7.398 | %42,0 |
| İYİ | 945 | %5,4 |
| DP | 149 | %0,9 |
| ZAFER | 148 | %0,8 |
| YRP | 136 | %0,8 |
| DEVA | 41 | %0,2 |
| BTP | 39 | %0,2 |
| MEMLEKET | 38 | %0,2 |
| YTP | 30 | %0,2 |
| AB | 27 | %0,2 |
| DEM | 25 | %0,1 |
| DSP | 23 | %0,1 |
| VATAN | 21 | %0,1 |
| EMEP | 20 | %0,1 |
| HAK-PAR | 20 | %0,1 |
| TKP | 19 | %0,1 |
| TİP | 16 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 15 | %0,1 |
| GELECEK | 14 | %0,1 |
| MİLLET | 14 | %0,1 |
| ABP | 11 | %0,1 |
| TKH | 10 | %0,1 |
| Ünal Aras (bağımsız) | 8 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 94 | %98,9 | AKP | %50,7 |
| Alacaoğlu Mah. | 1 | 155 | %92,9 | CHP | %40,9 |
| Alandız Mah. | 1 | 295 | %96,6 | AKP | %72,0 |
| Beyler Mah. | 1 | 135 | %90,4 | AKP | %63,4 |
| Bostanyeri Mah. | 1 | 54 | %109,3 | AKP | %50,0 |
| Bozalan Mah. | 1 | 286 | %96,9 | CHP | %45,1 |
| Boğazçiftlik Mah. | 1 | 177 | %98,9 | AKP | %48,0 |
| Bursa Mah. | 1 | 252 | %93,7 | AKP | %45,8 |
| Bölmekaya Mah. | 1 | 255 | %89,8 | AKP | %61,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.714 | %82,4 | CHP | %51,0 |
| Derbent Mah. | 1 | 319 | %93,4 | CHP | %51,3 |
| Dımbazlar Mah. | 1 | 186 | %99,5 | CHP | %49,7 |
| Doğan Mah. | 1 | 257 | %94,6 | AKP | %59,2 |
| Dört Eylül Mah. | 3 | 1.032 | %82,7 | CHP | %56,3 |
| Düzalan Mah. | 1 | 105 | %94,3 | AKP | %42,9 |
| Gölbaşı Mah. | 6 | 1.953 | %86,8 | CHP | %45,5 |
| Gülalan Mah. | 1 | 201 | %98,0 | CHP | %46,9 |
| Güroluk Mah. | 1 | 154 | %97,4 | AKP | %47,2 |
| Girne Mah. | 1 | 170 | %90,0 | CHP | %52,0 |
| Hasanbeyler Mah. | 1 | 337 | %97,9 | AKP | %56,6 |
| Helvacılar Mah. | 1 | 322 | %90,7 | CHP | %56,8 |
| Kadıköy Mah. | 3 | 833 | %95,3 | CHP | %59,8 |
| Karaköy Mah. | 2 | 619 | %99,5 | CHP | %58,3 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 1.011 | %85,6 | CHP | %50,4 |
| Kaşıkcı Mah. | 1 | 201 | %95,0 | AKP | %51,7 |
| Kırandamı Mah. | 1 | 65 | %98,5 | AKP | %60,7 |
| Kovanoluk Mah. | 1 | 182 | %98,9 | CHP | %46,9 |
| Kurtuluş Mah. | 1 | 188 | %89,9 | CHP | %45,0 |
| Kurudere Mah. | 1 | 116 | %81,0 | AKP | %62,2 |
| Mahmutlu Mah. | 1 | 60 | %91,7 | CHP | %50,9 |
| Oğuz Mah. | 2 | 421 | %94,5 | CHP | %52,8 |
| Sarımahmutlu Mah. | 1 | 226 | %92,0 | AKP | %49,5 |
| Süleymanlı Mah. | 1 | 144 | %93,8 | AKP | %55,7 |
| Turan Mah. | 2 | 402 | %93,0 | CHP | %47,0 |
| Türlübey Mah. | 2 | 520 | %94,4 | CHP | %49,9 |
| Yalçınkaya Mah. | 1 | 94 | %92,6 | CHP | %55,4 |
| Yayla Mah. | 1 | 200 | %99,0 | AKP | %45,6 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.777 | %82,2 | CHP | %48,9 |
| Yenicekent Mah. | 6 | 1.727 | %90,4 | CHP | %52,0 |
| Yeniçam Mah. | 1 | 144 | %83,3 | AKP | %43,1 |
| Yeşil Dere Mah. | 1 | 94 | %100,0 | CHP | %52,3 |
| Çamköy Mah. | 1 | 143 | %93,0 | CHP | %50,0 |
| Çarşı Mah. | 1 | 170 | %88,8 | AKP | %49,7 |
| Çatak Mah. | 1 | 72 | %87,5 | AKP | %47,5 |
| Çaybaşı Mah. | 2 | 465 | %89,5 | CHP | %50,0 |