Yıldırım · Büyükşehir belediye başkanı
%42,8
AK PARTİ birinci
346.750 geçerli oy · katılım %76,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yıldırım ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %42,8 ile birinci; 346.750 geçerli oy, katılım %76,5.
Yıldırım
Kayıtlı seçmen 476.158 · Oy kullanan 364.144 (katılım %76,5) · Geçerli 346.750 · Geçersiz 17.394
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 148.247 | %42,8 |
| CHP | 145.266 | %41,9 |
| YRP | 19.865 | %5,7 |
| DEM | 11.229 | %3,2 |
| ZAFER | 7.928 | %2,3 |
| İYİ | 4.931 | %1,4 |
| SAADET | 3.597 | %1,0 |
| DEVA | 913 | %0,3 |
| MEMLEKET | 859 | %0,3 |
| DSP | 508 | %0,2 |
| YTP | 470 | %0,1 |
| BTP | 458 | %0,1 |
| DP | 432 | %0,1 |
| EMEP | 304 | %0,1 |
| TKP | 281 | %0,1 |
| MİLLET | 274 | %0,1 |
| HAK-PAR | 241 | %0,1 |
| VATAN | 240 | %0,1 |
| ABP | 134 | %0,0 |
| Osman Tohumcu (bağımsız) | 123 | %0,0 |
| TKH | 96 | %0,0 |
| OCAK | 84 | %0,0 |
| ADP | 72 | %0,0 |
| Metin Yıldırım (bağımsız) | 67 | %0,0 |
| Cem Yıldız (bağımsız) | 51 | %0,0 |
| Nasır Yıldız (bağımsız) | 50 | %0,0 |
| Erol Çevik (bağımsız) | 30 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 152Evler Mah. | 19 | 6.570 | %78,0 | CHP | %46,9 |
| 75.Yıl Mah. | 23 | 7.731 | %78,3 | CHP | %45,5 |
| Akçağlayan Mah. | 34 | 11.743 | %75,7 | CHP | %45,3 |
| Anadolu Mah. | 5 | 1.601 | %79,1 | AKP | %50,9 |
| Arabayatağı Mah. | 45 | 15.246 | %72,0 | AKP | %46,7 |
| Balaban Mah. | 1 | 198 | %93,4 | AKP | %69,0 |
| Baruthane Mah. | 18 | 5.963 | %76,7 | CHP | %43,8 |
| Bağlaraltı Mah. | 39 | 13.339 | %75,7 | CHP | %43,8 |
| Beyazıt Mah. | 17 | 5.617 | %78,4 | CHP | %42,7 |
| Cumalıkızık Mah. | 2 | 573 | %87,6 | CHP | %48,1 |
| Davutdede Mah. | 15 | 5.110 | %77,9 | CHP | %46,3 |
| Davutkadı Mah. | 17 | 5.660 | %78,6 | CHP | %44,2 |
| Demetevler Mah. | 21 | 7.120 | %76,9 | AKP | %46,2 |
| Değirmenlikızık Mah. | 34 | 11.821 | %75,9 | AKP | %46,5 |
| Değirmenönü Mah. | 50 | 17.147 | %71,9 | AKP | %40,5 |
| Duaçınarı Mah. | 7 | 2.148 | %79,1 | AKP | %47,5 |
| Emirsultan Mah. | 14 | 4.794 | %74,7 | AKP | %48,9 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 21 | 7.080 | %77,6 | CHP | %57,4 |
| Erikli Mah. | 26 | 8.815 | %76,6 | AKP | %42,4 |
| Esenevler Mah. | 37 | 12.753 | %76,5 | CHP | %44,9 |
| Eğitim Mah. | 24 | 8.249 | %75,1 | CHP | %46,8 |
| Fidyekızık Mah. | 11 | 3.629 | %78,7 | AKP | %44,5 |
| Güllük Mah. | 21 | 7.186 | %77,5 | AKP | %46,4 |
| Hacıseyfettin Mah. | 17 | 5.791 | %74,6 | CHP | %49,6 |
| Hacivat Mah. | 33 | 11.447 | %76,2 | AKP | %43,5 |
| Hamamlıkızık Mah. | 2 | 505 | %93,7 | AKP | %55,6 |
| Hocataşkın Mah. | 3 | 1.030 | %71,0 | AKP | %44,4 |
| Kaplıkaya Mah. | 9 | 2.836 | %80,1 | CHP | %61,7 |
| Karaağaç Mah. | 15 | 5.191 | %76,9 | CHP | %64,4 |
| Karamazak Mah. | 9 | 3.144 | %76,8 | CHP | %53,6 |
| Karapınar Mah. | 29 | 9.666 | %75,8 | AKP | %46,0 |
| Kazım Karabekir Mah. | 20 | 6.968 | %78,3 | CHP | %44,8 |
| Kurtoğlu Mah. | 9 | 2.855 | %74,9 | CHP | %66,7 |
| Maltepe Mah. | 14 | 4.776 | %71,7 | CHP | %45,6 |
| Mehmetakifersoy Mah. | 15 | 5.230 | %76,8 | AKP | %44,6 |
| Mevlana Mah. | 20 | 6.963 | %77,3 | AKP | %54,5 |
| Meydancık Mah. | 5 | 1.684 | %71,7 | CHP | %48,2 |
| Mollaarap Mah. | 19 | 6.579 | %76,7 | CHP | %53,2 |
| Musababa Mah. | 8 | 2.465 | %79,8 | AKP | %47,2 |
| Millet Mah. | 78 | 26.806 | %76,0 | CHP | %45,1 |
| Mimarsinan Mah. | 26 | 9.001 | %76,5 | CHP | %44,2 |
| Namazgah Mah. | 10 | 3.323 | %78,5 | CHP | %60,6 |
| Ortabağlar Mah. | 33 | 11.520 | %77,3 | CHP | %45,5 |
| Piremir Mah. | 29 | 9.694 | %74,6 | AKP | %42,9 |
| Sakarya Mah. | 21 | 7.142 | %81,3 | AKP | %53,1 |
| Samanlı Mah. | 20 | 6.828 | %81,1 | AKP | %53,4 |
| Selçukbey Mah. | 25 | 8.423 | %76,7 | CHP | %46,0 |
| Selimzade Mah. | 8 | 2.806 | %71,3 | CHP | %48,7 |
| Sıracevizler Mah. | 15 | 5.015 | %80,1 | AKP | %44,2 |
| Sinandede Mah. | 15 | 5.086 | %79,5 | CHP | %45,1 |
| Siteler Mah. | 12 | 4.136 | %80,2 | CHP | %60,4 |
| Teferrüç Mah. | 13 | 4.418 | %77,9 | CHP | %48,1 |
| Ulus Mah. | 33 | 11.303 | %76,2 | AKP | %40,7 |
| Umurbey Mah. | 13 | 4.539 | %76,4 | CHP | %64,4 |
| Vakıf Mah. | 18 | 6.084 | %77,5 | AKP | %37,6 |
| Vatan Mah. | 19 | 6.573 | %82,4 | AKP | %51,0 |
| Yavuzselim Mah. | 31 | 10.668 | %75,3 | AKP | %58,7 |
| Yediselviler Mah. | 10 | 3.456 | %74,8 | AKP | %45,1 |
| Yenimahalle Mah. | 10 | 3.258 | %77,7 | CHP | %56,2 |
| Yeşil Mah. | 7 | 2.110 | %71,9 | CHP | %54,4 |
| Yeşilyayla Mah. | 14 | 4.842 | %73,9 | AKP | %47,5 |
| Yıldırım Mah. | 16 | 5.436 | %77,7 | CHP | %44,2 |
| Yunusemre Mah. | 23 | 7.896 | %77,2 | AKP | %45,3 |
| Yiğitler Mah. | 25 | 8.487 | %76,6 | AKP | %48,2 |
| Zeyniler Mah. | 1 | 203 | %89,2 | AKP | %51,1 |
| Zümrütevler Mah. | 27 | 9.379 | %73,6 | AKP | %48,6 |
| Çelebi Mehmet Mah. | 14 | 4.764 | %78,6 | CHP | %36,4 |
| Çınarönü Mah. | 28 | 9.568 | %78,8 | AKP | %45,5 |
| İsabey Mah. | 12 | 3.971 | %73,5 | AKP | %41,2 |
| Şükraniye Mah. | 20 | 6.805 | %79,2 | CHP | %44,2 |
| Şirinevler Mah. | 45 | 15.395 | %75,0 | AKP | %40,2 |