Nilüfer · Büyükşehir belediye başkanı
%62,6
CHP birinci
305.597 geçerli oy · katılım %79,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nilüfer ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %62,6 ile birinci; 305.597 geçerli oy, katılım %79,5.
Nilüfer
Kayıtlı seçmen 394.367 · Oy kullanan 313.645 (katılım %79,5) · Geçerli 305.597 · Geçersiz 8.048
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 191.401 | %62,6 |
| AKP | 84.221 | %27,6 |
| ZAFER | 8.937 | %2,9 |
| YRP | 8.291 | %2,7 |
| İYİ | 4.845 | %1,6 |
| DEM | 2.285 | %0,8 |
| SAADET | 1.191 | %0,4 |
| DEVA | 739 | %0,2 |
| MEMLEKET | 703 | %0,2 |
| BTP | 555 | %0,2 |
| YTP | 308 | %0,1 |
| TKP | 300 | %0,1 |
| EMEP | 279 | %0,1 |
| DSP | 273 | %0,1 |
| DP | 267 | %0,1 |
| VATAN | 228 | %0,1 |
| MİLLET | 188 | %0,1 |
| HAK-PAR | 87 | %0,0 |
| Metin Yıldırım (bağımsız) | 77 | %0,0 |
| TKH | 75 | %0,0 |
| ABP | 71 | %0,0 |
| Nasır Yıldız (bağımsız) | 61 | %0,0 |
| Erol Çevik (bağımsız) | 55 | %0,0 |
| Osman Tohumcu (bağımsız) | 51 | %0,0 |
| Cem Yıldız (bağımsız) | 49 | %0,0 |
| ADP | 33 | %0,0 |
| OCAK | 27 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 19 Mayıs Mah. | 9 | 3.002 | %82,5 | CHP | %73,0 |
| 23 Nisan Mah. | 41 | 14.347 | %79,4 | CHP | %68,7 |
| 29 Ekim Mah. | 31 | 10.810 | %82,5 | CHP | %72,5 |
| 30 Ağustos Zafer Mah. | 27 | 9.173 | %80,2 | CHP | %65,4 |
| Ahmet Yesevi Mah. | 18 | 6.230 | %76,4 | CHP | %61,5 |
| Akçalar Mah. | 21 | 7.223 | %80,3 | CHP | %46,6 |
| Alaaddinbey Mah. | 3 | 764 | %83,3 | CHP | %47,0 |
| Altınşehir Mah. | 40 | 13.556 | %82,2 | CHP | %72,8 |
| Ataevler Mah. | 37 | 12.390 | %81,8 | CHP | %65,1 |
| Atlas Mah. | 1 | 340 | %98,8 | AKP | %50,6 |
| Ayvaköy Mah. | 1 | 135 | %100,7 | AKP | %53,0 |
| Badırga Mah. | 1 | 284 | %95,8 | CHP | %81,7 |
| Balat Mah. | 36 | 11.731 | %81,2 | CHP | %67,0 |
| Balkan Mah. | 38 | 13.078 | %75,1 | CHP | %69,1 |
| Barış Mah. | 31 | 10.375 | %83,4 | CHP | %68,9 |
| Başköy Mah. | 1 | 292 | %95,6 | CHP | %55,0 |
| Beşevler Mah. | 51 | 17.485 | %78,8 | CHP | %60,6 |
| Büyükbalıklı Mah. | 2 | 409 | %96,1 | CHP | %62,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 39 | 13.087 | %81,4 | CHP | %72,3 |
| Dağyenice Mah. | 1 | 346 | %91,9 | AKP | %48,2 |
| Demirci Mah. | 32 | 10.992 | %80,8 | CHP | %50,1 |
| Doğanköy Mah. | 5 | 1.641 | %92,3 | AKP | %48,6 |
| Dumlupınar Mah. | 59 | 20.457 | %68,4 | CHP | %69,9 |
| Ertuğrul Mah. | 26 | 9.092 | %81,6 | CHP | %68,0 |
| Esentepe Mah. | 31 | 10.391 | %81,1 | CHP | %66,0 |
| Fadıllı Mah. | 1 | 348 | %92,2 | CHP | %47,7 |
| Fethiye Mah. | 48 | 16.393 | %79,4 | CHP | %55,6 |
| Gökçe Mah. | 1 | 336 | %100,6 | CHP | %61,1 |
| Gölyazı Mah. | 4 | 1.078 | %90,5 | CHP | %55,5 |
| Görükle Mah. | 44 | 14.587 | %64,6 | CHP | %67,2 |
| Gümüştepe Mah. | 5 | 1.583 | %81,1 | AKP | %47,2 |
| Güngören Mah. | 2 | 430 | %97,0 | CHP | %65,7 |
| Hasanağa Mah. | 4 | 1.279 | %86,8 | CHP | %58,2 |
| Işıktepe Mah. | 9 | 2.814 | %82,9 | CHP | %55,1 |
| Kadriye Mah. | 1 | 115 | %93,9 | AKP | %45,2 |
| Karacaoba Mah. | 1 | 285 | %91,9 | CHP | %77,7 |
| Karaman Mah. | 26 | 9.045 | %79,9 | CHP | %70,3 |
| Kayapa Mah. | 7 | 2.173 | %83,1 | CHP | %62,0 |
| Kızılcıklı Mah. | 20 | 6.794 | %82,5 | CHP | %52,5 |
| Konak Mah. | 56 | 19.127 | %78,5 | CHP | %54,9 |
| Konaklı Mah. | 3 | 885 | %93,1 | CHP | %78,7 |
| Korubaşı Mah. | 1 | 267 | %96,3 | AKP | %52,3 |
| Kurtuluş Mah. | 17 | 5.700 | %80,7 | CHP | %77,2 |
| Kuruçeşme Mah. | 1 | 86 | %98,8 | CHP | %59,8 |
| Kültür Mah. | 29 | 9.820 | %80,0 | CHP | %57,9 |
| Makşempınarı Mah. | 1 | 276 | %96,4 | CHP | %52,4 |
| Minareliçavuş Mah. | 11 | 3.698 | %80,7 | CHP | %49,9 |
| Odunluk Mah. | 15 | 5.047 | %81,0 | CHP | %46,2 |
| Tahtalı Mah. | 3 | 929 | %90,5 | CHP | %53,1 |
| Unçukuru Mah. | 1 | 246 | %97,6 | CHP | %58,9 |
| Yaylacık Mah. | 5 | 1.565 | %85,3 | CHP | %53,8 |
| Yolçatı Mah. | 11 | 3.653 | %83,5 | CHP | %43,8 |
| Yüzüncüyıl Mah. | 41 | 14.232 | %82,6 | CHP | %71,6 |
| Çalı Mah. | 37 | 12.936 | %79,5 | CHP | %47,2 |
| Çamlıca Mah. | 39 | 13.367 | %80,7 | CHP | %60,1 |
| Çatalağıl Mah. | 1 | 168 | %90,5 | CHP | %69,2 |
| Çaylı Mah. | 1 | 266 | %94,4 | CHP | %63,6 |
| Özlüce Mah. | 8 | 2.781 | %85,0 | CHP | %69,4 |
| Ürünlü Mah. | 4 | 1.118 | %69,8 | CHP | %57,0 |
| Üçevler Mah. | 56 | 19.256 | %78,5 | CHP | %51,2 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 86 | %100,0 | AKP | %56,4 |
| İhsaniye Mah. | 67 | 22.922 | %80,5 | CHP | %69,6 |
| İnegazi Mah. | 1 | 144 | %96,5 | CHP | %65,2 |
| İrfaniye Mah. | 3 | 902 | %87,1 | CHP | %64,3 |