Kestel · Büyükşehir belediye başkanı
%43,5
CHP birinci
44.148 geçerli oy · katılım %81,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kestel ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %43,5 ile birinci; 44.148 geçerli oy, katılım %81,6.
Kestel
Kayıtlı seçmen 56.604 · Oy kullanan 46.207 (katılım %81,6) · Geçerli 44.148 · Geçersiz 2.059
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 19.200 | %43,5 |
| AKP | 17.856 | %40,5 |
| YRP | 4.393 | %10,0 |
| ZAFER | 651 | %1,5 |
| DEM | 553 | %1,3 |
| İYİ | 469 | %1,1 |
| SAADET | 445 | %1,0 |
| DEVA | 92 | %0,2 |
| BTP | 88 | %0,2 |
| MEMLEKET | 62 | %0,1 |
| DSP | 52 | %0,1 |
| EMEP | 46 | %0,1 |
| YTP | 43 | %0,1 |
| DP | 32 | %0,1 |
| TKP | 26 | %0,1 |
| MİLLET | 26 | %0,1 |
| HAK-PAR | 20 | %0,1 |
| ABP | 16 | %0,0 |
| VATAN | 13 | %0,0 |
| OCAK | 11 | %0,0 |
| Osman Tohumcu (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| TKH | 10 | %0,0 |
| Metin Yıldırım (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Cem Yıldız (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Nasır Yıldız (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Erol Çevik (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| ADP | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetvefikpaşa Mah. | 27 | 9.376 | %80,3 | AKP | %42,1 |
| Aksu Mah. | 1 | 345 | %91,9 | AKP | %54,3 |
| Alaçam Mah. | 2 | 450 | %95,1 | AKP | %67,1 |
| Ağlaşan Mah. | 1 | 93 | %92,5 | AKP | %58,2 |
| Babasultan Mah. | 2 | 667 | %88,2 | AKP | %56,0 |
| Barakfakih Mah. | 3 | 977 | %87,9 | AKP | %58,9 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 271 | %97,4 | AKP | %60,6 |
| Derekızık Mah. | 2 | 600 | %91,2 | CHP | %44,9 |
| Dudaklı Mah. | 1 | 302 | %91,7 | AKP | %49,2 |
| Erdoğan Mah. | 2 | 524 | %95,4 | CHP | %47,9 |
| Esentepe Mah. | 13 | 4.209 | %80,6 | CHP | %43,5 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 66 | %95,5 | CHP | %56,5 |
| Gölcük Mah. | 2 | 445 | %90,3 | CHP | %46,5 |
| Gözede Mah. | 1 | 340 | %91,2 | AKP | %65,0 |
| Kale Mah. | 24 | 8.250 | %80,0 | CHP | %55,3 |
| Kayacık Mah. | 1 | 137 | %97,1 | AKP | %46,8 |
| Kazancı Mah. | 1 | 161 | %92,6 | AKP | %61,2 |
| Kozluören Mah. | 1 | 351 | %89,5 | CHP | %61,4 |
| Lütfiye Mah. | 1 | 246 | %93,9 | CHP | %49,1 |
| Narlıdere Mah. | 2 | 431 | %95,1 | AKP | %51,1 |
| Nüzhetiye Mah. | 1 | 69 | %95,7 | AKP | %45,8 |
| Orhaniye Mah. | 2 | 660 | %98,3 | AKP | %70,6 |
| Osmaniye Mah. | 1 | 186 | %92,5 | AKP | %66,3 |
| Sayfiye Mah. | 1 | 138 | %97,8 | AKP | %76,0 |
| Saitabat Mah. | 1 | 319 | %86,8 | AKP | %57,0 |
| Serme Mah. | 2 | 512 | %89,7 | AKP | %68,9 |
| Seymen Mah. | 1 | 305 | %90,8 | CHP | %48,1 |
| Soğuksu Mah. | 1 | 198 | %96,5 | AKP | %52,0 |
| Turanköy Mah. | 1 | 301 | %89,7 | AKP | %60,6 |
| Vanimehmet Mah. | 43 | 14.790 | %80,0 | AKP | %45,5 |
| Yağmurlu Mah. | 1 | 108 | %95,4 | AKP | %64,7 |
| Yeni Mah. | 27 | 9.199 | %75,5 | CHP | %64,8 |
| Çataltepe Mah. | 3 | 728 | %90,9 | AKP | %42,2 |
| Ümitalan Mah. | 2 | 543 | %90,6 | AKP | %52,5 |
| Şevketiye Mah. | 1 | 307 | %87,0 | AKP | %50,0 |