%44,9
CHP birinci
51.984 geçerli oy · katılım %82,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karacabey ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %44,9 ile birinci; 51.984 geçerli oy, katılım %82,4.
Kayıtlı seçmen 66.270 · Oy kullanan 54.624 (katılım %82,4) · Geçerli 51.984 · Geçersiz 2.640
Karacabey Büyükşehir belediye başkanı sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 23.338 | %44,9 |
| AKP | 17.580 | %33,8 |
| İYİ | 5.883 | %11,3 |
| YRP | 1.666 | %3,2 |
| DEM | 1.100 | %2,1 |
| SAADET | 740 | %1,4 |
| ZAFER | 717 | %1,4 |
| DEVA | 265 | %0,5 |
| DP | 126 | %0,2 |
| MEMLEKET | 125 | %0,2 |
| YTP | 73 | %0,1 |
| BTP | 61 | %0,1 |
| DSP | 54 | %0,1 |
| VATAN | 43 | %0,1 |
| EMEP | 42 | %0,1 |
| HAK-PAR | 38 | %0,1 |
| TKP | 36 | %0,1 |
| TKH | 18 | %0,0 |
| MİLLET | 17 | %0,0 |
| ABP | 12 | %0,0 |
| ADP | 9 | %0,0 |
| Metin Yıldırım (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Osman Tohumcu (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| OCAK | 7 | %0,0 |
| Nasır Yıldız (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Cem Yıldız (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Erol Çevik (bağımsız) | 5 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karacabey mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdullahpaşa Mah. | 3 | 898 | %83,3 | CHP | %57,0 |
| Akhisar Mah. | 1 | 238 | %91,6 | CHP | %57,6 |
| Akçakoyun Mah. | 1 | 257 | %93,4 | CHP | %42,6 |
| Akçasusurluk Mah. | 1 | 168 | %94,1 | CHP | %51,0 |
| Arız Mah. | 1 | 150 | %82,7 | CHP | %41,5 |
| Bakırköy Mah. | 2 | 448 | %92,6 | CHP | %64,3 |
| Ballıkaya Mah. | 1 | 87 | %100,0 | CHP | %74,1 |
| Bayramdere Mah. | 4 | 1.325 | %76,2 | AKP | %42,3 |
| Beylik Mah. | 2 | 504 | %89,7 | CHP | %50,1 |
| Boğazköy Mah. | 2 | 371 | %96,2 | CHP | %48,2 |
| Canbalı Mah. | 5 | 1.528 | %79,7 | AKP | %39,6 |
| Canbaz Mah. | 1 | 275 | %92,7 | CHP | %57,1 |
| Danişment Mah. | 1 | 298 | %84,9 | CHP | %46,2 |
| Dağesemen Mah. | 1 | 69 | %68,1 | CHP | %23,3 |
| Dağkadı Mah. | 2 | 582 | %84,7 | CHP | %49,4 |
| Doğla Mah. | 1 | 259 | %95,0 | AKP | %49,3 |
| Drama Mah. | 4 | 1.360 | %85,2 | CHP | %58,2 |
| Ekmekçi Mah. | 1 | 279 | %91,0 | AKP | %50,0 |
| Ekinli Mah. | 1 | 256 | %91,0 | CHP | %60,5 |
| Emirsultan Mah. | 17 | 5.955 | %79,2 | CHP | %42,1 |
| Esentepe Mah. | 8 | 2.667 | %80,8 | CHP | %45,2 |
| Eskikaraağaç Mah. | 1 | 190 | %97,4 | CHP | %58,0 |
| Eskisarıbey Mah. | 1 | 270 | %82,2 | CHP | %60,3 |
| Fevzipaşa Mah. | 1 | 181 | %77,4 | CHP | %44,5 |
| Garipçe Mah. | 3 | 976 | %81,7 | CHP | %56,3 |
| Gazi Mah. | 26 | 8.714 | %79,1 | AKP | %41,7 |
| Gölecik Mah. | 1 | 85 | %76,5 | CHP | %43,3 |
| Gölkıyı Mah. | 1 | 170 | %94,7 | CHP | %53,5 |
| Gönü Mah. | 1 | 320 | %90,9 | CHP | %56,0 |
| Güngörmez Mah. | 1 | 94 | %100,0 | CHP | %47,8 |
| Hamidiye Mah. | 7 | 2.264 | %72,7 | AKP | %37,8 |
| Harmanlı Mah. | 2 | 469 | %84,9 | CHP | %55,2 |
| Hayırlar Mah. | 1 | 107 | %89,7 | AKP | %44,9 |
| Hotanlı Mah. | 1 | 299 | %93,0 | CHP | %40,5 |
| Hüdavendigar Mah. | 7 | 2.142 | %81,8 | CHP | %53,5 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 279 | %92,5 | CHP | %61,7 |
| Karacaahmet Mah. | 6 | 1.889 | %82,5 | CHP | %51,9 |
| Karakoca Mah. | 2 | 678 | %83,0 | AKP | %49,4 |
| Karasu Mah. | 1 | 93 | %88,2 | CHP | %54,4 |
| Kedikaya Mah. | 1 | 61 | %101,6 | İYİ | %44,8 |
| Keşlik Mah. | 2 | 384 | %94,0 | CHP | %45,7 |
| Kıranlar Mah. | 1 | 133 | %96,2 | AKP | %50,4 |
| Kulakpınar Mah. | 1 | 173 | %96,5 | AKP | %59,0 |
| Kurşunlu Mah. | 2 | 640 | %87,3 | AKP | %51,6 |
| Küçükkaraağaç Mah. | 1 | 197 | %91,4 | AKP | %44,8 |
| Mamuriyet Mah. | 2 | 417 | %89,7 | AKP | %43,2 |
| Mecidiye Mah. | 3 | 856 | %83,9 | CHP | %52,5 |
| Muratlı Mah. | 1 | 233 | %91,9 | CHP | %49,0 |
| Nasrettin Mah. | 4 | 1.168 | %82,5 | CHP | %51,7 |
| Okçular Mah. | 1 | 191 | %95,3 | CHP | %51,5 |
| Orhaniye Mah. | 1 | 116 | %97,4 | CHP | %74,3 |
| Ortasarıbey Mah. | 1 | 314 | %87,9 | CHP | %57,3 |
| Ova Hamidiye Mah. | 1 | 282 | %91,8 | CHP | %49,0 |
| Ovaesemen Mah. | 1 | 248 | %89,5 | CHP | %51,0 |
| Runguşpaşa Mah. | 6 | 1.849 | %80,2 | CHP | %57,1 |
| Saadet Mah. | 8 | 2.592 | %76,5 | AKP | %35,5 |
| Sazlıca Mah. | 1 | 170 | %91,2 | CHP | %54,2 |
| Selimiye Mah. | 5 | 1.413 | %81,4 | CHP | %52,2 |
| Seyran Mah. | 1 | 331 | %91,2 | CHP | %59,8 |
| Sırabademler Mah. | 14 | 4.573 | %80,4 | CHP | %42,5 |
| Subaşı Mah. | 2 | 592 | %90,2 | CHP | %54,7 |
| Sultaniye Mah. | 2 | 586 | %91,0 | CHP | %52,7 |
| Tabaklar Mah. | 3 | 967 | %76,6 | CHP | %59,3 |
| Tavşanlı Mah. | 9 | 2.843 | %80,7 | CHP | %55,4 |
| Taşlık Mah. | 1 | 213 | %93,4 | CHP | %43,7 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 169 | %97,0 | AKP | %45,6 |
| Tophisar Mah. | 1 | 281 | %79,0 | CHP | %45,7 |
| Uluabat Mah. | 2 | 423 | %87,5 | CHP | %49,6 |
| Yarış Mah. | 1 | 184 | %90,2 | AKP | %36,0 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.117 | %78,5 | AKP | %46,3 |
| Yenice Mah. | 3 | 1.002 | %85,7 | CHP | %57,2 |
| Yenikaraağaç Mah. | 2 | 559 | %90,3 | AKP | %46,2 |
| Yenisarıbey Mah. | 1 | 263 | %96,2 | CHP | %46,8 |
| Yeşildere Mah. | 1 | 168 | %86,9 | CHP | %58,9 |
| Yolağzı Mah. | 2 | 445 | %80,2 | CHP | %56,1 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 159 | %93,1 | CHP | %59,9 |
| Çarıkköy Mah. | 1 | 54 | %94,4 | CHP | %67,4 |
| Çavuş Mah. | 1 | 237 | %78,9 | AKP | %62,8 |
| Çeşnigir Mah. | 1 | 127 | %88,2 | CHP | %47,4 |
| Örencik Mah. | 1 | 76 | %97,4 | CHP | %52,9 |
| İkizce Mah. | 2 | 405 | %97,0 | CHP | %74,8 |
| İnkaya Mah. | 1 | 118 | %92,4 | AKP | %61,8 |
| İsmetpaşa Mah. | 2 | 403 | %92,1 | CHP | %40,9 |
| Şahmelek Mah. | 1 | 161 | %99,4 | AKP | %39,2 |
| Şahinköy Mah. | 1 | 183 | %94,5 | CHP | %51,3 |