Gemlik · Büyükşehir belediye başkanı
%51,2
CHP birinci
70.441 geçerli oy · katılım %77,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gemlik ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %51,2 ile birinci; 70.441 geçerli oy, katılım %77,7.
Gemlik
Kayıtlı seçmen 94.055 · Oy kullanan 73.065 (katılım %77,7) · Geçerli 70.441 · Geçersiz 2.624
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 36.089 | %51,2 |
| AKP | 26.952 | %38,3 |
| YRP | 2.289 | %3,3 |
| ZAFER | 1.226 | %1,7 |
| DEM | 1.035 | %1,5 |
| İYİ | 997 | %1,4 |
| SAADET | 882 | %1,3 |
| MEMLEKET | 202 | %0,3 |
| DEVA | 101 | %0,1 |
| DP | 89 | %0,1 |
| BTP | 86 | %0,1 |
| YTP | 85 | %0,1 |
| EMEP | 84 | %0,1 |
| MİLLET | 59 | %0,1 |
| DSP | 47 | %0,1 |
| VATAN | 46 | %0,1 |
| HAK-PAR | 35 | %0,1 |
| TKP | 30 | %0,0 |
| ABP | 26 | %0,0 |
| TKH | 18 | %0,0 |
| Osman Tohumcu (bağımsız) | 17 | %0,0 |
| OCAK | 12 | %0,0 |
| Metin Yıldırım (bağımsız) | 11 | %0,0 |
| ADP | 10 | %0,0 |
| Cem Yıldız (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Nasır Yıldız (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Erol Çevik (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adliye Mah. | 1 | 204 | %83,8 | CHP | %65,9 |
| Ata Mah. | 4 | 895 | %81,7 | CHP | %49,2 |
| Balıkpazarı Mah. | 4 | 1.387 | %76,3 | CHP | %60,9 |
| Büyükkumla Mah. | 2 | 626 | %87,9 | CHP | %64,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 34 | 11.829 | %77,1 | CHP | %66,3 |
| Cihatlı Mah. | 4 | 1.397 | %78,2 | AKP | %47,5 |
| Demirsubaşı Mah. | 3 | 1.013 | %71,1 | CHP | %60,6 |
| Dr.Ziya Kaya Mah. | 38 | 13.147 | %75,8 | CHP | %48,4 |
| Engürücük Mah. | 3 | 829 | %82,5 | AKP | %50,9 |
| Eşref Dinçer Mah. | 46 | 15.597 | %78,3 | AKP | %47,0 |
| Feyziye Mah. | 1 | 177 | %96,1 | AKP | %71,4 |
| Fındıcak Mah. | 1 | 37 | %81,1 | AKP | %60,0 |
| Gençali Mah. | 4 | 1.067 | %81,6 | CHP | %56,5 |
| Güvenli Mah. | 1 | 167 | %95,8 | AKP | %54,2 |
| Halitpaşa Mah. | 3 | 795 | %78,6 | CHP | %52,4 |
| Hamidiye Mah. | 36 | 12.030 | %77,4 | AKP | %44,9 |
| Hamidiyeköy Mah. | 1 | 215 | %87,4 | AKP | %50,6 |
| Haydariye Mah. | 2 | 473 | %94,7 | CHP | %51,6 |
| Hisar Mah. | 15 | 5.249 | %76,7 | CHP | %50,2 |
| Karacaali Mah. | 2 | 538 | %81,2 | CHP | %62,6 |
| Katırlı Mah. | 2 | 437 | %96,6 | AKP | %52,3 |
| Kayhan Mah. | 7 | 2.286 | %75,5 | CHP | %55,8 |
| Kumla Mah. | 17 | 5.692 | %70,7 | CHP | %65,7 |
| Kurtul Mah. | 2 | 685 | %84,2 | CHP | %59,1 |
| Kurşunlu Mah. | 5 | 1.619 | %78,4 | CHP | %64,0 |
| Küçükkumla Mah. | 2 | 481 | %89,8 | CHP | %73,0 |
| Muratoba Mah. | 2 | 422 | %93,4 | CHP | %47,0 |
| Narlı Mah. | 1 | 349 | %79,9 | CHP | %60,9 |
| Orhaniye Mah. | 4 | 1.346 | %73,1 | CHP | %57,0 |
| Osmaniye Mah. | 15 | 4.998 | %74,8 | CHP | %46,2 |
| Umurbey Mah. | 11 | 3.575 | %83,0 | CHP | %65,6 |
| Yeni Mah. | 11 | 3.564 | %78,3 | CHP | %54,0 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 388 | %94,3 | AKP | %52,3 |
| Şahinyurdu Mah. | 2 | 363 | %96,1 | AKP | %61,3 |
| Şükriye Mah. | 1 | 178 | %98,3 | AKP | %50,3 |