Büyükorhan · Büyükşehir belediye başkanı
%57,0
AK PARTİ birinci
7.264 geçerli oy · katılım %91,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Büyükorhan ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında AK PARTİ %57,0 ile birinci; 7264 geçerli oy, katılım %91,4.
Büyükorhan
Kayıtlı seçmen 8.805 · Oy kullanan 8.051 (katılım %91,4) · Geçerli 7.264 · Geçersiz 787
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 4.140 | %57,0 |
| CHP | 1.751 | %24,1 |
| YRP | 940 | %12,9 |
| İYİ | 151 | %2,1 |
| SAADET | 79 | %1,1 |
| ZAFER | 64 | %0,9 |
| DEVA | 17 | %0,2 |
| DP | 16 | %0,2 |
| BTP | 14 | %0,2 |
| DSP | 11 | %0,2 |
| YTP | 11 | %0,2 |
| MİLLET | 11 | %0,2 |
| VATAN | 11 | %0,2 |
| HAK-PAR | 10 | %0,1 |
| DEM | 7 | %0,1 |
| MEMLEKET | 6 | %0,1 |
| TKH | 6 | %0,1 |
| TKP | 4 | %0,1 |
| ABP | 4 | %0,1 |
| ADP | 4 | %0,1 |
| Erol Çevik (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| OCAK | 2 | %0,0 |
| EMEP | 1 | %0,0 |
| Metin Yıldırım (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 329 | %90,6 | AKP | %94,1 |
| Akçasaz Mah. | 1 | 145 | %97,2 | AKP | %59,7 |
| Armutçuk Mah. | 1 | 209 | %90,4 | AKP | %46,2 |
| Bademlik Mah. | 1 | 47 | %95,7 | AKP | %66,7 |
| Balaban Mah. | 1 | 228 | %95,6 | AKP | %53,7 |
| Bayındır Mah. | 1 | 83 | %96,4 | AKP | %74,3 |
| Burunca Mah. | 1 | 130 | %88,5 | AKP | %91,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 341 | %75,4 | CHP | %52,0 |
| Danacılar Mah. | 1 | 181 | %95,6 | AKP | %48,1 |
| Danaçalı Mah. | 1 | 159 | %96,2 | AKP | %88,6 |
| Demirler Mah. | 1 | 82 | %87,8 | AKP | %69,8 |
| Derecik Mah. | 1 | 113 | %96,5 | CHP | %39,1 |
| Durhasan Mah. | 1 | 278 | %93,2 | AKP | %51,9 |
| Düğüncüler Mah. | 1 | 118 | %84,8 | AKP | %84,4 |
| Elekçalı Mah. | 1 | 49 | %106,1 | AKP | %54,2 |
| Ericek Mah. | 1 | 301 | %98,3 | AKP | %57,4 |
| Gedikler Mah. | 1 | 250 | %95,6 | AKP | %47,1 |
| Geynik Mah. | 1 | 139 | %95,7 | AKP | %53,1 |
| Hacıahmetler Mah. | 1 | 107 | %91,6 | AKP | %49,4 |
| Hacılar Mah. | 1 | 115 | %95,7 | AKP | %52,3 |
| Hemşeriler Mah. | 1 | 194 | %95,9 | AKP | %55,8 |
| Hocahasan Mah. | 2 | 412 | %81,8 | AKP | %47,3 |
| Karaağız Mah. | 1 | 170 | %99,4 | AKP | %64,6 |
| Karalar Mah. | 1 | 104 | %93,3 | AKP | %67,1 |
| Karaçukur Mah. | 1 | 50 | %78,0 | AKP | %77,8 |
| Kayapa Mah. | 1 | 265 | %96,6 | AKP | %49,4 |
| Kınık Mah. | 3 | 648 | %87,7 | AKP | %57,0 |
| Kuşlar Mah. | 1 | 130 | %96,9 | AKP | %76,3 |
| Mazlumlar Mah. | 2 | 381 | %95,3 | AKP | %58,6 |
| Orhan Mah. | 3 | 943 | %80,9 | CHP | %49,9 |
| Osmanlar Mah. | 1 | 49 | %104,1 | CHP | %55,8 |
| Perçin Mah. | 1 | 94 | %97,9 | AKP | %47,0 |
| Pınarköy Mah. | 1 | 320 | %99,1 | AKP | %57,4 |
| Pirebeyler Mah. | 1 | 81 | %92,6 | AKP | %56,5 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 238 | %95,0 | AKP | %79,7 |
| Tekerler Mah. | 1 | 38 | %89,5 | AKP | %84,6 |
| Yenice Mah. | 2 | 481 | %94,2 | AKP | %69,5 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 180 | %96,7 | AKP | %53,3 |
| Çakıryenice Mah. | 1 | 80 | %90,0 | AKP | %47,0 |
| Çeribaşı Mah. | 1 | 203 | %91,6 | CHP | %46,6 |
| Örencik Mah. | 1 | 112 | %92,0 | AKP | %73,2 |
| Özlüce Mah. | 1 | 69 | %102,9 | AKP | %60,6 |
| İsmetiye Mah. | 1 | 159 | %98,1 | AKP | %63,5 |