Kuşadası · Büyükşehir belediye başkanı
%49,9
CHP birinci
70.849 geçerli oy · katılım %71,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kuşadası ilçesinde Büyükşehir belediye başkanı oylamasında CHP %49,9 ile birinci; 70.849 geçerli oy, katılım %71,6.
Kuşadası
Kayıtlı seçmen 102.044 · Oy kullanan 73.045 (katılım %71,6) · Geçerli 70.849 · Geçersiz 2.196
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 35.370 | %49,9 |
| AKP | 16.370 | %23,1 |
| İYİ | 13.443 | %19,0 |
| DEM | 2.314 | %3,3 |
| ZAFER | 1.338 | %1,9 |
| YRP | 599 | %0,9 |
| TKP | 416 | %0,6 |
| BTP | 171 | %0,2 |
| EMEP | 157 | %0,2 |
| DSP | 119 | %0,2 |
| SAADET | 108 | %0,2 |
| VATAN | 78 | %0,1 |
| TKH | 68 | %0,1 |
| ANAP | 63 | %0,1 |
| DP | 63 | %0,1 |
| DEVA | 56 | %0,1 |
| HÜDA PAR | 50 | %0,1 |
| HAK-PAR | 22 | %0,0 |
| MİLLET | 18 | %0,0 |
| Abdulbaki İnce (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| Sabahattin Kerik (bağımsız) | 9 | %0,0 |
| OCAK | 7 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alacamescit Mah. | 3 | 855 | %69,0 | CHP | %41,7 |
| Bayraklıdede Mah. | 6 | 2.015 | %70,3 | CHP | %54,9 |
| Caferli Mah. | 1 | 134 | %84,3 | AKP | %34,3 |
| Camiatik Mah. | 8 | 2.497 | %78,0 | CHP | %44,4 |
| Camikebir Mah. | 3 | 829 | %70,2 | CHP | %53,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 10 | 3.506 | %70,9 | CHP | %46,6 |
| Davutlar Mah. | 38 | 12.691 | %70,1 | CHP | %48,5 |
| Dağ Mah. | 1 | 267 | %75,3 | CHP | %46,2 |
| Değirmendere Mah. | 21 | 6.969 | %66,1 | CHP | %54,5 |
| Ege Mah. | 37 | 12.551 | %74,1 | CHP | %50,3 |
| Güzelçamlı Mah. | 20 | 6.617 | %71,1 | CHP | %47,3 |
| Hacıfeyzullah Mah. | 26 | 8.679 | %73,6 | CHP | %46,6 |
| Kadıkalesi Mah. | 2 | 594 | %67,5 | CHP | %67,2 |
| Kadınlar Denizi Mah. | 30 | 10.403 | %68,2 | CHP | %54,3 |
| Karaova Mah. | 9 | 2.994 | %68,2 | CHP | %59,6 |
| Kirazlı Mah. | 3 | 900 | %93,1 | CHP | %49,2 |
| Soğucak Mah. | 10 | 3.215 | %67,4 | CHP | %58,7 |
| Türkmen Mah. | 32 | 10.845 | %71,2 | CHP | %53,8 |
| Yavansu Mah. | 5 | 1.643 | %67,4 | CHP | %60,2 |
| Yaylaköy Mah. | 2 | 607 | %89,0 | CHP | %42,3 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 681 | %89,0 | AKP | %46,7 |
| Çınarköy Mah. | 1 | 320 | %92,8 | İYİ | %37,5 |
| İkiçeşmelik Mah. | 36 | 12.232 | %73,7 | CHP | %43,4 |