Kuşadası
Aydın iline bağlı ilçe
102.044
kayıtlı seçmen
2024 seçmen kütüğü · Aydın iline bağlı
31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %71,6.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kuşadası ilçesinde 2024 seçmen kütüğünde 102.044 kayıtlı seçmen var; 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi: katılım %71,6.
Bağlı olduğu seçim çevresi: Aydın (28. Dönem'de 8 milletvekili).
Kuşadası seçim sonuçları| Seçim | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 102.044 | %71,6 | CHP | %42,4 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 102.044 | %71,6 | CHP | %42,8 |
| 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 102.044 | %71,6 | CHP | %49,9 |
| 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı Seçimi İkinci Oylaması · Cumhurbaşkanı | 100.883 | %83,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 100.825 | %86,6 | CHP | %47,4 |
| 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 100.825 | %86,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,1 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 85.077 | %79,0 | CHP | %57,5 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 85.077 | %79,0 | CHP | %56,7 |
| 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 85.077 | %79,0 | CHP | %59,6 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 85.651 | %87,1 | CHP | %48,1 |
| 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Cumhurbaşkanı | 85.651 | %87,1 | Muharrem İnce | %61,6 |
| 16 Nisan 2017 Halkoylaması · Halkoylaması | 79.721 | %85,4 | HAYIR | %75,2 |
| 1 Kasım 2015 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 77.038 | %83,8 | CHP | %54,0 |
| 7 Haziran 2015 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 75.886 | %84,0 | CHP | %51,7 |
| 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanı Seçimi · Cumhurbaşkanı | 76.946 | %76,4 | Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu | %69,3 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 69.753 | %86,0 | CHP | %58,6 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 69.753 | %86,0 | CHP | %55,9 |
| 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Büyükşehir belediye başkanı | 69.753 | %86,0 | CHP | %55,9 |
| 12 Haziran 2011 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 62.335 | %85,0 | CHP | %52,5 |
| 12 Eylül 2010 Halkoylaması · Halkoylaması | 60.218 | %77,6 | HAYIR | %74,7 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye başkanı | 43.392 | %83,9 | CHP | %36,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · Belediye meclisi üyeliği | 43.392 | %83,9 | CHP | %35,1 |
| 29 Mart 2009 Mahalli İdareler Genel Seçimi · İl genel meclisi üyeliği | 58.561 | %84,9 | CHP | %38,5 |
| 21 Ekim 2007 Halkoylaması · Halkoylaması | 48.845 | %54,7 | HAYIR | %59,1 |
| 22 Temmuz 2007 23. Dönem Milletvekili Genel Seçimi · Milletvekili | 48.964 | %82,7 | CHP | %38,6 |
Kuşadası seçmen sayıları| Gösterge | Yıl | Değer |
|---|
| Kayıtlı seçmen | 2024 | 102.044 |
| Kayıtlı seçmen | 2023 | 100.825 |
| Kayıtlı seçmen | 2019 | 85.077 |
| Kayıtlı seçmen | 2018 | 85.651 |
| Kayıtlı seçmen | 2017 | 79.721 |
| Kayıtlı seçmen | 2015 | 75.886 |
| Kayıtlı seçmen | 2014 | 69.753 |
| Kayıtlı seçmen | 2011 | 62.335 |
| Kayıtlı seçmen | 2010 | 60.218 |
| Kayıtlı seçmen | 2009 | 58.561 |
| Kayıtlı seçmen | 2007 | 48.845 |