%50,0
DEM Parti birinci
67.877 geçerli oy · katılım %70,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Erciş ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında DEM Parti %50,0 ile birinci; 67.877 geçerli oy, katılım %70,4.
Kayıtlı seçmen 105.194 · Oy kullanan 74.024 (katılım %70,4) · Geçerli 67.877 · Geçersiz 6.147
Erciş Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 33.940 | %50,0 |
| AKP | 26.671 | %39,3 |
| YRP | 2.106 | %3,1 |
| CHP | 1.075 | %1,6 |
| HÜDA PAR | 816 | %1,2 |
| GELECEK | 658 | %1,0 |
| DEVA | 594 | %0,9 |
| BBP | 469 | %0,7 |
| İYİ | 425 | %0,6 |
| ZAFER | 366 | %0,5 |
| TKP | 305 | %0,5 |
| BTP | 202 | %0,3 |
| TKH | 38 | %0,1 |
Seçilenler
- Aydın Güler · DEM
- Ayşe Ergün · DEM
- Güler Temel · DEM
- Zülfükar Arapoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Sadullah Can · DEM
- Yakup Demir · DEM
- Mehmet Nasır Sinoğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Leyla Çevik · DEM
- Savaş Avcı · DEM
- İbrahim İzgi · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Adalet Deniz · DEM
- Halis Sevinç · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Turan Karacan · DEM
- Osman Kaya · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Fatma Serhatlı · DEM
- Fahrettin Yıldızer · DEM
- Murat Silahtaroğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Necla Keleş · DEM
- Fahrettin Yiğit · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Mahmut Koç · DEM
- Resul Yıldız · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Sıddık Kandemir · DEM
- Ayşegül Yılmaz · DEM
- Ekrem Nadiroğlu · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Zeynelabidin Çelik · DEM
- Bahattin Bedir · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Filiz İşler · DEM
- Ali Aslan · DEM
- Cahit İnci · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Mine İşleyen · DEM
- Mustafa Ketmen · AKP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Erciş mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdalmezrası Mah. | 2 | 535 | %89,4 | DEM | %71,3 |
| Adnan Menderes Mah. | 23 | 7.158 | %67,5 | AKP | %54,9 |
| Akbaş Mah. | 1 | 272 | %75,0 | AKP | %57,9 |
| Aksakal Mah. | 1 | 93 | %78,5 | AKP | %47,1 |
| Akçayuva Mah. | 1 | 230 | %63,0 | DEM | %59,0 |
| Alkanat Mah. | 7 | 2.281 | %68,3 | AKP | %46,9 |
| Ağaçören Mah. | 1 | 135 | %74,8 | AKP | %43,5 |
| Ağırkaya Mah. | 1 | 137 | %92,7 | DEM | %86,6 |
| Aşağıakçagedik Mah. | 1 | 26 | %80,8 | AKP | %90,0 |
| Aşağıgöze Mah. | 3 | 653 | %84,5 | DEM | %57,0 |
| Aşağıışıklı Mah. | 5 | 1.410 | %65,9 | DEM | %50,2 |
| Aşağıkozluca Mah. | 4 | 1.069 | %92,8 | DEM | %56,4 |
| Aşağıçökek Mah. | 2 | 698 | %83,1 | DEM | %88,4 |
| Bayramlı Mah. | 3 | 898 | %70,4 | DEM | %68,3 |
| Beyazıt Mah. | 14 | 4.313 | %65,3 | DEM | %48,4 |
| Bozyaka Mah. | 1 | 140 | %66,4 | DEM | %61,0 |
| Bucakönü Mah. | 3 | 653 | %47,0 | DEM | %49,1 |
| Bulamaç Mah. | 1 | 144 | %94,4 | AKP | %62,0 |
| Camiikebir Mah. | 10 | 3.293 | %73,4 | AKP | %66,9 |
| Deliçay Mah. | 3 | 716 | %77,8 | DEM | %71,4 |
| Derekent Mah. | 1 | 164 | %65,9 | DEM | %54,1 |
| Derimevi Mah. | 1 | 313 | %88,8 | DEM | %50,8 |
| Doluca Mah. | 1 | 285 | %88,4 | DEM | %90,8 |
| Doğancı Mah. | 1 | 120 | %60,8 | DEM | %73,9 |
| Duracak Mah. | 1 | 46 | %100,0 | AKP | %43,2 |
| Düvenci Mah. | 2 | 630 | %71,8 | DEM | %94,4 |
| Dinlence Mah. | 1 | 248 | %59,3 | DEM | %86,4 |
| Ekiciler Mah. | 1 | 229 | %79,0 | DEM | %75,1 |
| Ergücü Mah. | 2 | 446 | %88,3 | DEM | %54,2 |
| Evbeyli Mah. | 1 | 104 | %35,6 | DEM | %54,6 |
| Gedikdibi Mah. | 1 | 273 | %88,3 | DEM | %79,1 |
| Gergili Mah. | 1 | 134 | %86,6 | DEM | %78,6 |
| Gökoğlan Mah. | 1 | 172 | %62,8 | AKP | %88,8 |
| Gölağzı Mah. | 2 | 701 | %79,3 | AKP | %68,3 |
| Görüşlü Mah. | 2 | 382 | %75,4 | DEM | %46,1 |
| Gözütok Mah. | 2 | 446 | %84,3 | DEM | %82,7 |
| Gültepe Mah. | 1 | 73 | %60,3 | DEM | %74,4 |
| Gümüşoluk Mah. | 1 | 69 | %81,2 | AKP | %66,0 |
| Hacıkaş Mah. | 2 | 402 | %68,2 | AKP | %48,6 |
| Hasanabdal Mah. | 1 | 352 | %70,2 | DEM | %82,6 |
| Haydarbey Mah. | 4 | 1.102 | %68,7 | AKP | %61,6 |
| Hocaali Mah. | 2 | 401 | %84,8 | DEM | %71,9 |
| Kadirasker Mah. | 2 | 662 | %76,3 | AKP | %50,7 |
| Karatavuk Mah. | 3 | 555 | %83,4 | DEM | %67,2 |
| Kardoğan Mah. | 1 | 227 | %68,7 | DEM | %91,2 |
| Karlıyayla Mah. | 2 | 654 | %63,6 | DEM | %57,3 |
| Kasımbağı Mah. | 1 | 239 | %84,9 | AKP | %82,1 |
| Kayaboyun Mah. | 1 | 209 | %89,0 | DEM | %74,4 |
| Keklikova Mah. | 5 | 1.679 | %75,4 | DEM | %51,2 |
| Kekiksırtı Mah. | 1 | 158 | %96,2 | DEM | %63,2 |
| Kırkdeğirmen Mah. | 2 | 471 | %78,8 | YRP | %37,6 |
| Kırkpınar Mah. | 1 | 228 | %60,1 | DEM | %46,2 |
| Kızılören Mah. | 1 | 230 | %88,7 | AKP | %41,4 |
| Kışla Mah. | 14 | 4.658 | %67,3 | AKP | %54,5 |
| Kocapınar Mah. | 7 | 2.285 | %75,4 | DEM | %57,4 |
| Koçköprü Mah. | 2 | 447 | %83,5 | DEM | %50,6 |
| Köycük Mah. | 2 | 417 | %66,9 | DEM | %83,8 |
| Latifiye Mah. | 10 | 3.348 | %66,0 | DEM | %49,4 |
| Mağara Mah. | 1 | 358 | %73,2 | DEM | %70,5 |
| Nişancı Mah. | 2 | 427 | %79,4 | DEM | %82,2 |
| Ortayayla Mah. | 1 | 287 | %73,9 | DEM | %78,0 |
| Oyalı Mah. | 1 | 157 | %79,6 | DEM | %49,5 |
| Payköy Mah. | 3 | 850 | %76,8 | DEM | %72,0 |
| Pınarlı Mah. | 2 | 505 | %72,9 | AKP | %54,3 |
| Sabanbüken Mah. | 1 | 102 | %87,3 | AKP | %66,7 |
| Sahil Kent Mah. | 16 | 4.830 | %67,0 | AKP | %65,1 |
| Salmanağa Mah. | 3 | 923 | %76,3 | DEM | %69,8 |
| Salihiye Mah. | 20 | 6.626 | %64,4 | DEM | %55,8 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 345 | %73,0 | DEM | %57,5 |
| Taşevler Mah. | 1 | 174 | %86,2 | DEM | %87,1 |
| Taşkapı Mah. | 1 | 270 | %69,6 | DEM | %79,8 |
| Taşlıçay Mah. | 2 | 512 | %77,7 | DEM | %85,9 |
| Tekevler Mah. | 6 | 1.887 | %72,3 | AKP | %50,8 |
| Tekler Mah. | 2 | 494 | %69,6 | DEM | %67,0 |
| Topraklı Mah. | 2 | 553 | %92,4 | DEM | %53,8 |
| Ulupamir Mah. | 3 | 1.053 | %78,0 | AKP | %85,5 |
| Uncular Mah. | 3 | 745 | %92,9 | DEM | %76,1 |
| Vanyolu Mah. | 21 | 6.656 | %70,4 | AKP | %62,6 |
| Yalındam Mah. | 1 | 249 | %90,8 | DEM | %90,3 |
| Yankıtepe Mah. | 1 | 353 | %87,3 | DEM | %49,0 |
| Yetişen Mah. | 1 | 101 | %84,2 | DEM | %51,4 |
| Yeşilova Mah. | 18 | 5.551 | %63,7 | DEM | %75,8 |
| Yılanlı Mah. | 1 | 145 | %91,0 | AKP | %50,4 |
| Yoldere Mah. | 2 | 387 | %81,7 | DEM | %59,7 |
| Yukarıakçagedik Mah. | 1 | 215 | %63,3 | DEM | %68,6 |
| Yukarıışıklı Mah. | 7 | 2.320 | %59,5 | AKP | %50,2 |
| Yöreli Mah. | 1 | 33 | %112,1 | AKP | %55,6 |
| Yünören Mah. | 1 | 142 | %71,1 | DEM | %57,0 |
| Çakırbey Mah. | 1 | 174 | %73,0 | AKP | %59,3 |
| Çatakdibi Mah. | 3 | 803 | %81,9 | DEM | %52,1 |
| Çataltepe Mah. | 1 | 158 | %96,8 | DEM | %53,7 |
| Çelebibağı Mah. | 29 | 9.191 | %65,1 | DEM | %62,6 |
| Çetintaş Mah. | 1 | 306 | %60,8 | DEM | %69,3 |
| Çınarlı Mah. | 9 | 3.041 | %64,3 | DEM | %48,5 |
| Çobandüzü Mah. | 2 | 639 | %78,4 | DEM | %75,6 |
| Çubuklu Mah. | 3 | 713 | %71,4 | DEM | %90,3 |
| Çimen Mah. | 2 | 527 | %90,9 | DEM | %94,2 |
| Örene Mah. | 10 | 3.184 | %68,7 | DEM | %68,9 |
| İkizçalı Mah. | 1 | 201 | %87,1 | AKP | %50,0 |
| İşbaşı Mah. | 1 | 146 | %79,5 | DEM | %53,2 |
| Şehirpazar Mah. | 1 | 333 | %88,9 | DEM | %81,9 |
| Şerefli Mah. | 1 | 115 | %70,4 | DEM | %67,1 |