%45,6
CHP birinci
190.728 geçerli oy · katılım %79,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tarsus ilçesinde Belediye meclisi üyeliği oylamasında CHP %45,6 ile birinci; 190.728 geçerli oy, katılım %79,4.
Kayıtlı seçmen 252.557 · Oy kullanan 200.491 (katılım %79,4) · Geçerli 190.728 · Geçersiz 9.763
Tarsus Belediye meclisi üyeliği sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 87.027 | %45,6 |
| MHP | 67.822 | %35,6 |
| İYİ | 12.104 | %6,4 |
| MEMLEKET | 8.852 | %4,6 |
| ZAFER | 2.792 | %1,5 |
| YRP | 2.770 | %1,5 |
| HÜDA PAR | 2.429 | %1,3 |
| SAADET | 1.298 | %0,7 |
| DEVA | 1.032 | %0,5 |
| TİP | 1.022 | %0,5 |
| BBP | 900 | %0,5 |
| BTP | 803 | %0,4 |
| SOL | 692 | %0,4 |
| TKP | 421 | %0,2 |
| EMEP | 345 | %0,2 |
| VATAN | 255 | %0,1 |
| TKH | 164 | %0,1 |
Seçilenler
- Hande Kerimgiller · CHP · listede 1. sıra
- Veyis Avci · CHP · listede 1. sıra
- Muharrem Şimşek · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 1. sıra
- Şerif Durmaz · CHP · listede 2. sıra
- Mehmet Halil Demir · CHP · listede 2. sıra
- Mehmet Sarı · CHP · listede 3. sıra
- Ali Şanlı · CHP · listede 4. sıra
- Emin Orkun Yılık · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 2. sıra
- Ali Uyan · CHP · listede 3. sıra
- Orhun Çakır · CHP · listede 4. sıra
- Cemal Balkaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 3. sıra
- Muzaffer Sadık Güngör · CHP · listede 5. sıra
- Mustafa Ulusoy · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 4. sıra
- Hakan İlhan · CHP · listede 6. sıra
- Önder Erdoğan · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 5. sıra
- Eyüp İşcanlı · CHP · listede 7. sıra
- Musa Ceylan · CHP · listede 8. sıra
- Hüseyin Güzey · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 6. sıra
- Hülya Midem · CHP · listede 9. sıra
- Ziya Körüklü · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 7. sıra
- Ali Pektaş · CHP · listede 10. sıra
- Celal Tezel · CHP · listede 11. sıra
- Ahmet Bozgaç · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 8. sıra
- Faik Altın · CHP · listede 12. sıra
- Hasan Şendağ · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 9. sıra
- Mahmut Gücenmez · CHP · listede 13. sıra
- Serkan Akkaya · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 10. sıra
- Elif Karaman · CHP · listede 14. sıra
- Hüseyin Ak · CHP · listede 15. sıra
- Daniyal Avşar · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 11. sıra
- Selçuk Aykut · CHP · listede 16. sıra
- Mehmet İnak · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 12. sıra
- Ferudun Ergül · CHP · listede 17. sıra
- Hamdiye Kırıcı · CHP · listede 18. sıra
- Yüksel Atum · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 13. sıra
- Murat Topcuoğlu · CHP · listede 19. sıra
- Abdullah Kuran · MHP (Cumhur İttifakı) · listede 14. sıra
Seçilenler listesi: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındıSandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tarsus mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 82Evler Mah. | 5 | 1.622 | %77,2 | CHP | %48,9 |
| Akarsu Mah. | 1 | 247 | %94,3 | CHP | %66,8 |
| Akgedik Mah. | 3 | 933 | %66,5 | CHP | %55,4 |
| Akçakocalı Mah. | 1 | 152 | %101,3 | MHP | %41,0 |
| Akşemsettin Mah. | 25 | 8.407 | %78,8 | MHP | %41,3 |
| Aladağ Mah. | 1 | 211 | %97,6 | MHP | %48,4 |
| Altaylılar Mah. | 35 | 11.963 | %76,8 | MHP | %39,8 |
| Aliağa Mah. | 2 | 453 | %98,5 | CHP | %86,6 |
| Alibeyli Mah. | 1 | 293 | %94,9 | MHP | %66,9 |
| Aliefendioğlu Mah. | 2 | 702 | %87,2 | CHP | %85,9 |
| Alifakı Mah. | 7 | 1.385 | %67,6 | CHP | %42,3 |
| Anıt Mah. | 28 | 9.315 | %75,9 | CHP | %47,5 |
| Ardıçlı Mah. | 2 | 375 | %93,1 | MHP | %64,5 |
| Arıklı Mah. | 1 | 138 | %69,6 | MHP | %65,6 |
| Atalar Mah. | 4 | 1.213 | %89,4 | CHP | %86,9 |
| Atatürk Mah. | 14 | 4.886 | %78,5 | MHP | %40,8 |
| Avadan Mah. | 1 | 265 | %95,5 | MHP | %55,1 |
| Ağzıdelik Mah. | 1 | 180 | %83,9 | MHP | %47,0 |
| Baharlı Mah. | 1 | 187 | %96,8 | MHP | %64,1 |
| Bahçe Mah. | 11 | 3.593 | %72,4 | CHP | %69,2 |
| Bahşiş Mah. | 5 | 1.710 | %93,5 | MHP | %63,5 |
| Ballıca Mah. | 1 | 133 | %98,5 | MHP | %59,4 |
| Baltalı Mah. | 1 | 297 | %85,5 | CHP | %35,4 |
| Barbaros Mah. | 21 | 7.147 | %69,7 | CHP | %63,9 |
| Bağlar Mah. | 23 | 7.756 | %70,3 | CHP | %49,1 |
| Belen Mah. | 2 | 486 | %90,7 | MHP | %69,5 |
| Beydeğirmeni Mah. | 2 | 661 | %79,4 | MHP | %45,1 |
| Beylice Mah. | 2 | 657 | %93,2 | CHP | %51,5 |
| Bolatlı Mah. | 4 | 1.170 | %84,4 | CHP | %72,0 |
| Boztepe Mah. | 1 | 245 | %97,1 | MHP | %51,8 |
| Boğazpınar Mah. | 1 | 358 | %89,7 | MHP | %50,3 |
| Böğrüeğri Mah. | 1 | 358 | %90,5 | MHP | %59,5 |
| Büyükkösebalcı Mah. | 1 | 156 | %95,5 | MHP | %72,5 |
| Camilimanda Mah. | 1 | 241 | %96,7 | MHP | %59,8 |
| Caminur Mah. | 2 | 372 | %82,0 | CHP | %68,9 |
| Cırbıklar Mah. | 1 | 144 | %84,0 | MHP | %76,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.612 | %79,8 | CHP | %68,3 |
| Cin Mah. | 2 | 504 | %92,5 | MHP | %55,6 |
| Dadalı Mah. | 1 | 173 | %93,6 | MHP | %55,9 |
| Damlama Mah. | 1 | 281 | %94,3 | MHP | %69,1 |
| Dedeler Mah. | 2 | 557 | %94,1 | MHP | %44,3 |
| Dorak Mah. | 1 | 220 | %99,1 | MHP | %62,7 |
| Duatepe Mah. | 6 | 1.843 | %82,3 | CHP | %80,2 |
| Egemen Mah. | 2 | 407 | %96,1 | MHP | %74,1 |
| Eminlik Mah. | 1 | 178 | %92,1 | MHP | %52,9 |
| Emirler Mah. | 1 | 158 | %100,0 | MHP | %56,5 |
| Ergenekon Mah. | 24 | 8.222 | %79,4 | MHP | %46,1 |
| Esenler Mah. | 2 | 387 | %96,6 | MHP | %67,6 |
| Eski Ömerli Mah. | 10 | 3.179 | %76,7 | CHP | %60,8 |
| Eskişehir Mah. | 1 | 140 | %97,9 | MHP | %61,7 |
| Fahrettin Paşa Mah. | 12 | 3.947 | %77,5 | CHP | %69,7 |
| Fatih Mah. | 4 | 1.140 | %75,1 | CHP | %72,3 |
| Ferahimşalvuz Mah. | 12 | 3.976 | %81,8 | MHP | %56,9 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 13 | 4.495 | %77,4 | CHP | %49,3 |
| Gaziler Mah. | 15 | 5.203 | %76,9 | MHP | %47,3 |
| Gazipaşa Mah. | 24 | 8.338 | %70,7 | CHP | %60,9 |
| Gömmece Mah. | 1 | 132 | %100,0 | MHP | %56,6 |
| Gözlükule Mah. | 5 | 1.514 | %80,7 | CHP | %83,1 |
| Göçük Mah. | 1 | 239 | %93,3 | MHP | %59,8 |
| Günyurdu Mah. | 5 | 1.384 | %84,7 | CHP | %61,7 |
| Girne Mah. | 8 | 2.669 | %73,4 | CHP | %55,8 |
| Hacıbozan Mah. | 1 | 198 | %100,0 | MHP | %58,0 |
| Hacıhamzalı Mah. | 3 | 984 | %91,4 | MHP | %53,8 |
| Halitağa Mah. | 1 | 188 | %95,2 | CHP | %60,9 |
| Hasanağa Mah. | 1 | 156 | %92,3 | CHP | %89,4 |
| Heleke Mah. | 1 | 218 | %86,7 | CHP | %43,3 |
| Hürriyet Mah. | 5 | 1.645 | %80,1 | CHP | %45,5 |
| Kaburgediği Mah. | 1 | 210 | %91,0 | CHP | %86,2 |
| Kadelli Mah. | 1 | 327 | %82,6 | MHP | %50,0 |
| Kahraman Gülek Mah. | 5 | 1.417 | %86,7 | MHP | %44,1 |
| Kaklıktaşı Mah. | 1 | 267 | %99,3 | MHP | %44,5 |
| Kaleburcu Mah. | 3 | 856 | %92,4 | MHP | %56,0 |
| Kanberhüyüğü Mah. | 2 | 480 | %91,5 | MHP | %46,5 |
| Karadiken Mah. | 2 | 548 | %95,4 | MHP | %58,9 |
| Karadirlik Mah. | 2 | 482 | %94,2 | MHP | %52,4 |
| Karakütük Mah. | 1 | 265 | %97,4 | MHP | %65,7 |
| Karayayla Mah. | 1 | 189 | %85,7 | MHP | %57,9 |
| Karaçerçili Mah. | 1 | 225 | %83,1 | MHP | %61,9 |
| Kargılı Mah. | 2 | 537 | %91,6 | MHP | %45,1 |
| Karsavran Mah. | 1 | 73 | %91,8 | CHP | %52,4 |
| Kavaklı Mah. | 22 | 7.427 | %78,4 | CHP | %45,6 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 242 | %93,4 | MHP | %42,8 |
| Kefeli Mah. | 1 | 89 | %95,5 | CHP | %85,5 |
| Kelahmet Mah. | 2 | 464 | %84,7 | CHP | %78,6 |
| Kemalpaşa Mah. | 5 | 1.510 | %80,8 | CHP | %68,0 |
| Kerimler Mah. | 1 | 159 | %95,0 | MHP | %51,1 |
| Keşli Mah. | 1 | 265 | %94,7 | MHP | %64,6 |
| Kırıt Mah. | 1 | 166 | %100,0 | MHP | %91,3 |
| Kırklarsırtı Mah. | 38 | 12.995 | %77,5 | MHP | %45,6 |
| Kızılmurat Mah. | 2 | 565 | %75,8 | CHP | %48,5 |
| Kızılçukur Mah. | 1 | 292 | %91,8 | MHP | %54,5 |
| Kocaköy Mah. | 1 | 48 | %102,1 | CHP | %35,4 |
| Konaklar Mah. | 1 | 188 | %92,0 | MHP | %62,4 |
| Kozoluk Mah. | 1 | 130 | %91,5 | MHP | %58,3 |
| Koçmarlı Mah. | 1 | 157 | %98,1 | MHP | %53,3 |
| Kulak Mah. | 2 | 686 | %92,7 | MHP | %49,3 |
| Kumdere Mah. | 1 | 167 | %88,6 | MHP | %76,9 |
| Kurbanlı Mah. | 1 | 123 | %84,6 | MHP | %53,5 |
| Kurtçukuru Mah. | 1 | 118 | %100,0 | MHP | %62,1 |
| Kuşçular Mah. | 1 | 237 | %93,3 | MHP | %76,9 |
| Körlü Beyi Mah. | 1 | 56 | %98,2 | CHP | %49,1 |
| Kösebalcı Mah. | 1 | 210 | %97,1 | MHP | %54,2 |
| Köselerli Mah. | 1 | 178 | %97,2 | MHP | %50,3 |
| Kütüklü Mah. | 1 | 112 | %99,1 | MHP | %44,0 |
| Mahmutağa Mah. | 1 | 356 | %93,3 | MHP | %57,1 |
| Mantaş Mah. | 1 | 259 | %90,7 | CHP | %92,8 |
| Meşelik Mah. | 1 | 317 | %84,2 | MHP | %56,7 |
| Muratlı Mah. | 1 | 90 | %102,2 | MHP | %83,0 |
| Mithatpaşa Mah. | 17 | 5.888 | %73,4 | CHP | %51,4 |
| Nemiroğlu Mah. | 1 | 124 | %100,0 | MHP | %57,9 |
| Olukkoyağı Mah. | 2 | 494 | %92,3 | MHP | %55,2 |
| Pirömerli Mah. | 2 | 372 | %95,4 | MHP | %48,0 |
| Reşadiye Mah. | 6 | 1.759 | %75,5 | CHP | %44,3 |
| Sandal Mah. | 1 | 267 | %98,9 | MHP | %63,2 |
| Sanlıca Mah. | 1 | 82 | %98,8 | MHP | %64,9 |
| Sarıveli Mah. | 1 | 288 | %94,4 | MHP | %48,8 |
| Sayköy Mah. | 1 | 356 | %83,4 | MHP | %45,4 |
| Sağlıklı Mah. | 3 | 983 | %90,3 | MHP | %63,7 |
| Sıraköy Mah. | 1 | 301 | %97,7 | MHP | %47,9 |
| Sucular Mah. | 1 | 231 | %96,1 | MHP | %57,2 |
| Simithacılı Mah. | 1 | 64 | %106,3 | MHP | %63,6 |
| Takbaş Mah. | 2 | 665 | %94,0 | MHP | %62,1 |
| Taşkuyu Mah. | 1 | 320 | %96,6 | MHP | %51,0 |
| Taşobası Mah. | 3 | 824 | %94,2 | MHP | %61,8 |
| Taşçılı Mah. | 2 | 502 | %93,0 | MHP | %62,4 |
| Tekeliören Mah. | 2 | 586 | %91,8 | CHP | %77,9 |
| Tekke Mah. | 3 | 1.041 | %72,1 | CHP | %55,0 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 194 | %97,9 | MHP | %54,0 |
| Tepetaşpınar Mah. | 1 | 151 | %89,4 | MHP | %43,8 |
| Tepeçaylak Mah. | 1 | 185 | %99,5 | MHP | %73,7 |
| Topaklı Mah. | 1 | 330 | %94,9 | MHP | %68,0 |
| Topçu Mah. | 1 | 87 | %100,0 | MHP | %61,5 |
| Tozkoparan Zahit Mah. | 14 | 4.894 | %72,3 | CHP | %61,6 |
| Ulaş Mah. | 3 | 1.046 | %88,9 | MHP | %48,7 |
| Verimli Mah. | 1 | 97 | %96,9 | MHP | %48,9 |
| Yalamık Mah. | 1 | 232 | %96,1 | CHP | %51,4 |
| Yanıkkışla Mah. | 1 | 338 | %94,4 | MHP | %57,0 |
| Yaramış Mah. | 1 | 175 | %83,4 | MHP | %46,5 |
| Yarbay Şemsettin Mah. | 11 | 3.753 | %84,1 | MHP | %46,5 |
| Yazlık Mah. | 1 | 60 | %101,7 | CHP | %50,0 |
| Yeni Mah. | 25 | 8.594 | %79,8 | MHP | %46,5 |
| Yeni Ömerli Mah. | 5 | 1.504 | %78,1 | CHP | %54,0 |
| Yenice Mah. | 17 | 5.605 | %77,5 | CHP | %55,1 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 123 | %86,2 | CHP | %51,0 |
| Yeniçay Mah. | 1 | 76 | %101,3 | CHP | %81,2 |
| Yeşil Mah. | 6 | 2.016 | %80,7 | CHP | %79,9 |
| Yeşilevler Mah. | 4 | 1.228 | %82,7 | CHP | %60,0 |
| Yeşiltepe Mah. | 5 | 1.654 | %88,6 | CHP | %74,1 |
| Yeşilyurt Mah. | 12 | 4.127 | %79,6 | CHP | %55,1 |
| Yunus Emre Mah. | 5 | 1.508 | %83,6 | CHP | %54,4 |
| Yunusoğlu Mah. | 1 | 354 | %91,5 | MHP | %40,8 |
| Yüksek Mah. | 1 | 176 | %93,2 | MHP | %44,3 |
| Çakırlı Mah. | 2 | 692 | %94,9 | MHP | %63,7 |
| Çamalan B.M Mah. | 1 | 314 | %92,0 | CHP | %74,6 |
| Çamtepe Mah. | 1 | 226 | %98,7 | MHP | %60,2 |
| Çatalca Mah. | 1 | 62 | %104,8 | CHP | %50,0 |
| Çavdarlı Mah. | 1 | 258 | %98,1 | MHP | %71,7 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 203 | %93,1 | MHP | %57,1 |
| Çağbaşı Mah. | 2 | 431 | %89,8 | CHP | %40,7 |
| Çağlayan Mah. | 9 | 2.818 | %76,7 | CHP | %49,0 |
| Çevreli Mah. | 1 | 181 | %91,2 | MHP | %70,3 |
| Çokak Mah. | 1 | 209 | %96,2 | CHP | %37,4 |
| Çukurbağ Mah. | 1 | 335 | %88,7 | MHP | %62,0 |
| Çöplü Mah. | 1 | 253 | %95,7 | CHP | %36,3 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 248 | %96,8 | MHP | %51,8 |
| Çiriştepe Mah. | 1 | 164 | %98,2 | İYİ | %42,0 |
| Çiçekli Mah. | 2 | 621 | %74,2 | MHP | %42,9 |
| Özbek Mah. | 3 | 804 | %93,0 | MHP | %43,2 |
| Özlüce Mah. | 1 | 291 | %89,4 | MHP | %43,0 |
| Öğretmenler Mah. | 22 | 7.701 | %75,0 | CHP | %61,6 |
| İbrişim Mah. | 2 | 415 | %96,9 | MHP | %52,5 |
| İncirgediği Mah. | 1 | 215 | %90,7 | MHP | %58,6 |
| İncirlikuyu Mah. | 2 | 466 | %89,7 | MHP | %52,2 |
| İnköy Mah. | 2 | 425 | %94,6 | MHP | %69,8 |
| İsmetpaşa Mah. | 3 | 948 | %76,3 | CHP | %72,5 |
| Şahin Mah. | 16 | 5.544 | %72,3 | CHP | %63,1 |
| Şehitkerim Mah. | 3 | 718 | %74,5 | CHP | %47,0 |
| Şehitler Tepesi Mah. | 25 | 8.441 | %79,2 | MHP | %46,9 |
| Şehitmustafa Mah. | 6 | 1.787 | %77,5 | CHP | %70,6 |
| Şehitishak Mah. | 23 | 7.953 | %77,9 | CHP | %44,8 |